Jantarová komnata

Jantarová komnata. Jeden z nejvzácnějších výtvorů lidských rukou, jedna z nejtemnějších historických záhad… Někdejšího klenotu ruských carů se v roce 1941 zmocnili nacisté. Po zahájení spojeneckých náletů ukryli komnatu na neznámé místo a od těch dob ji nikdo neviděl. Nyní se však zdá, že někdo přece jen ví, kde hledat. Rozvedená atlantská soudkyně Rachel Cutlerová miluje svou práci a děti, s bývalým manželem Paulem udržuje korektní vztahy. Vše se rázem změní, když za záhadných okolností umře její otec, někdejší vězeň koncentračního tábora. Zanechal po sobě dokumenty, které by mohly vést k odhalení záhady jménem Jantarová komnata. V zoufalé snaze nalézt pravdu odlétá Rachel s Paulem do Německa. V honbě za pokladem však nezůstávají osamoceni. Fanatičtí sběratelé umění se neštítí sáhnout ani k nejhrubšímu násilí, a tak naši hrdinové brzy zjistí, že jim jsou v patách profesionální zabijáci. Ale ani to není vše — Rachel s Paulem během nesnadného pátrání pochopí, že proti nim nestojí jen živí lidé, ale i síly zla, které hýbaly světem v minulosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14935/jantarova-komnata-14935.jpg 4.1272
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

The Amber Room, 2003

Kniha Jantarová komnata

petulik330

Další dobrá kniha od tohoto autora. Byla velice čtivá s nenechala mě ji odložit až před koncem. Za co jsem byla ráda bylo to, že byl hlavním hrdinou někdo jiný než Coton Malone.

jprst
17.08.2020

Dobrodružný příběh, patřičně napínavý, dobře se čte, ale hlavně v tom nehledejte nějaké historické souvislosti a o jantarové komnatě se také nedovíte nic nového. Rovněž logických a věcných nedostatků je tam poměrně dost, hlavně co se týká České republiky. Závěr je takřka pohádkový, jiný se snad nedal ani očekávat. Zkrátka příjemná kniha na dovolenou, ale nic víc.

Atak
02.05.2020

Poutavě napsaná kniha která zaujme od začátku do konce.

zdendula31
12.04.2020

Oddechovka..

zdenaR
23.05.2019

Mám ráda záhady kolem jantarové komnaty a uměleckých děl ukradených za války. Proto volba této knihy a autora, který se mi velmi dobře čte.
Škoda jen nepřesností kolem České republiky - poměry za totality si autor představuje dosti nereálně (majitel hradu, podnikatel).
Jinak ale hodnotím knihu jako velmi dobrou a doporučuji.

Ferry9
13.04.2019

Kniha ze začátku se vlekla, ale pak se to rozjelo. Celkově se mi to líbilo, ale na pět hvězd to rozhodně není.

pajom
07.04.2019

trochu až moc fantazie,ale nechá to v klidu přečíst a nesmí se hledat historické souvislosti kolem hledání Jantarové komnaty

lachtan77
22.01.2019

Viděl jsem pár dokumentů o Jantarové komnatě a proto jsem sáhnul po této knížce. Našel bych určitě spoustou náhod ( hlavně u paní soudkyně ) ale příběhu a napínavosti děje to nevadilo. Líbilo se mi, že se část děje odehrává i v České republice.