Jantarová komnata

Jantarová komnata. Jeden z nejvzácnějších výtvorů lidských rukou, jedna z nejtemnějších historických záhad… Někdejšího klenotu ruských carů se v roce 1941 zmocnili nacisté. Po zahájení spojeneckých náletů ukryli komnatu na neznámé místo a od těch dob ji nikdo neviděl. Nyní se však zdá, že někdo přece jen ví, kde hledat. Rozvedená atlantská soudkyně Rachel Cutlerová miluje svou práci a děti, s bývalým manželem Paulem udržuje korektní vztahy. Vše se rázem změní, když za záhadných okolností umře její otec, někdejší vězeň koncentračního tábora. Zanechal po sobě dokumenty, které by mohly vést k odhalení záhady jménem Jantarová komnata. V zoufalé snaze nalézt pravdu odlétá Rachel s Paulem do Německa. V honbě za pokladem však nezůstávají osamoceni. Fanatičtí sběratelé umění se neštítí sáhnout ani k nejhrubšímu násilí, a tak naši hrdinové brzy zjistí, že jim jsou v patách profesionální zabijáci. Ale ani to není vše — Rachel s Paulem během nesnadného pátrání pochopí, že proti nim nestojí jen živí lidé, ale i síly zla, které hýbaly světem v minulosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14935/jantarova-komnata-14935.jpg 4.1247
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

The Amber Room (2003)

Kniha Jantarová komnata

zdenaR
včera

Mám ráda záhady kolem jantarové komnaty a uměleckých děl ukradených za války. Proto volba této knihy a autora, který se mi velmi dobře čte.
Škoda jen nepřesností kolem České republiky - poměry za totality si autor představuje dosti nereálně (majitel hradu, podnikatel).
Jinak ale hodnotím knihu jako velmi dobrou a doporučuji.

Ferry9

Kniha ze začátku se vlekla, ale pak se to rozjelo. Celkově se mi to líbilo, ale na pět hvězd to rozhodně není.

pajom

trochu až moc fantazie,ale nechá to v klidu přečíst a nesmí se hledat historické souvislosti kolem hledání Jantarové komnaty

lachtan77

Viděl jsem pár dokumentů o Jantarové komnatě a proto jsem sáhnul po této knížce. Našel bych určitě spoustou náhod ( hlavně u paní soudkyně ) ale příběhu a napínavosti děje to nevadilo. Líbilo se mi, že se část děje odehrává i v České republice.

albert19
28.10.2018

Moc pěkné počtení spojené s historií a celkovým poodhalením zákulisí jantarové komnaty v dějinách, moc poutavé a poučné, doporučuji.

Dela111
20.10.2018

Kdo by nechtěl znát skutečný osud Jantarové komnaty? Autor tuto záhadu, kterou se nepodařilo od konce 2. světové války rozluštit, dokonale využil pro svůj thriller. Vytvořil akční příběh, kde jsou fanatičtí sběratelé v honbě za tímto pokladem schopni jít přes mrtvoly.

Fantastický námět, čtivě podaný, ovšem místy akční takovým tím laciným způsobem, že jen taktak nespadne do béčkového zpracování.
Autorovy představy o bývalém Československu jsou v lepším případě úsměvné, v tom horším smutné. Autor si o reáliích země, do které děj příběhu zčásti zasadil, mnoho nezjistil :-(
Hodnotila bych tak na 70 %.

alnahu
20.09.2018

Ano i mne uchvátil příběh Jantarové komnaty, které se za války zmocnili nacisté. Pěkně čtivě napsáno.

medlovice
10.08.2018

Patřím mezi ty, které Jantarová komnata fascinuje.
Akční, svižný , rychle plynoucí děj. Pohybujeme se v Americe, Německu , Rusku a hlavně v Česku . I když je knížka dost tlustá, nemá hluché místa, dobře se čte , je barvitá a nabitá akcí a informacemi. Postavy do děje zapadají a dokonce i někteří padouši mi byli sympatičtí.
Autorův závěr se mi líbil jen z časti. Tu komnatu měli zase zavřít a zamknout na dva západy, ne ji vracet Rusům. Co oni vrátili nám ?
A neodpustím si citát Roberta Browninga , který se mi líbil pro svou hloubku myšlenek " A pak náhle, jak se to už u vzácných věcí stává , zmizela "
Jak smutné .
A jak pravdivé.