Jantarová komnata

Jantarová komnata. Jeden z nejvzácnějších výtvorů lidských rukou, jedna z nejtemnějších historických záhad… Někdejšího klenotu ruských carů se v roce 1941 zmocnili nacisté. Po zahájení spojeneckých náletů ukryli komnatu na neznámé místo a od těch dob ji nikdo neviděl. Nyní se však zdá, že někdo přece jen ví, kde hledat. Rozvedená atlantská soudkyně Rachel Cutlerová miluje svou práci a děti, s bývalým manželem Paulem udržuje korektní vztahy. Vše se rázem změní, když za záhadných okolností umře její otec, někdejší vězeň koncentračního tábora. Zanechal po sobě dokumenty, které by mohly vést k odhalení záhady jménem Jantarová komnata. V zoufalé snaze nalézt pravdu odlétá Rachel s Paulem do Německa. V honbě za pokladem však nezůstávají osamoceni. Fanatičtí sběratelé umění se neštítí sáhnout ani k nejhrubšímu násilí, a tak naši hrdinové brzy zjistí, že jim jsou v patách profesionální zabijáci. Ale ani to není vše — Rachel s Paulem během nesnadného pátrání pochopí, že proti nim nestojí jen živí lidé, ale i síly zla, které hýbaly světem v minulosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14935/jantarova-komnata-14935.jpg 4.1293
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Amber Room, 2003

Kniha Jantarová komnata

Marla

Bylo to takové nudné, odfláknuté dílko s možná dobrou, ale absolutně nevyužitou a nerozvinutou zápletkou. Začátek jsem přečetla, pak už jen listovala a zklamalo mě, že si autor nenašel čas, zjistit si pravdu o naší republice, když už měl tu potřebu ji do příběhu zakomponovat.

konicekbily

Jantarová komnata se našla? Škoda, že jenom ve fikci! O historii se zajímám hodně a také i osud Jantarové komnaty. Autorovi se povedl zdařilý thriller - jenom jako Američan se dopustil drobných nepřesností v historických reáliích. Zajímavé počtení to však bylo.

kachnat

Mě se styl psaní líbil, skvěle se četlo. Nereálnost příběhu na tom nic nemění.

karel2810

Kniha z kategorie "Přečti a zapomeň". Je zřejmé, že to je autorova prvotina. Naivní a nereálná zápletka, zásadní neznalost reálií.

Booklice
12.11.2021

Po dočtení Dana Browna jsem hledala další thriller, který bych si mohla přečíst a spousta lidí mi doporučilo Steva Berryho. Nemůžu říct, že jsem byla Jantarovou komnatou nějak extra uchvácena, ale vím, že je to jeho prvotina a lepší knihy jsou určitě teprve přede mnou. Neříkám, že by byla kniha špatná, ale úplně mě nepohltila. Přikládám to ale také tomu, že jsem si možná až moc zvykla na styl Browna a měla jsem trochu tendenci to srovnávat. Na druhou stranu je určitě dobře, že je kniha jiná a Berry má svůj rukopis, protože o tom to je - autor by měl být při tvoření sám sebou. Hlavní rozdíl jsem viděla v tom, že Jantarová komnata se odehrává v delším časovém úseku. To poskytuje více možností a zdá se mi to více realističtější. Na druhou stranu ale děj neměl takový spád - chybělo mi tam trošku více napětí. Možná i proto mě to úplně nevrthlo do děje. Téma z historie bylo zajímavé, stejně tak to, že byl děj z části zasazen do České republiky.

Monyel
22.09.2021

Moje první kniha od tohoto autora. Knihu jsem si přečetla spíše ze zvědavosti, protože historický thriller není žánr, který obvykle vyhledávám. Zaujalo mě však téma druhé světové války a Jantarové komnaty. Postavy v knize jsou zajímavé, ačkoliv profesionální zabijáci mají někdy až nadpřirozené dovednosti a znalosti. Také mi příliš nesedla Rachel, díky jejímu arogantnímu chování, které mi občas lezlo na nervy. Zato postava jejího otce, Karola, byla velmi zajímavá, škoda že v knize nebylo více z jeho minulosti. Děj je dobrodružný a napínavý, místy proložen historickými událostmi a zajímavostmi o jednotlivých uměleckých artefaktech. Kniha se četla velmi dobře a jako bonus jsem se dozvěděla pár zajímavostí o Jantarové komnatě. Doporučuji čtenářům, kteří mají rádi dobrodružné knihy s přesahem do historie. Za mě 3,5⭐️

Janadvorackova
06.09.2021

Zpočátku docela jízda, ale po dění v jeskyni se to začalo tak nějak mršit. Dočteno se sebezapřením. Protože jsem chtěla vědět, kde předmět zájmu vlastně skončil, vydržela jsem.

Schamila
24.08.2021

Moc hezký příběh o zapeklitém pokladu, přečtení této knihy stálo za to....