Benátská zrada přehled

Benátská zrada
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29773/bmid_cotton-malone-benatska-zrada-FKV-29773.jpg 4 280 280

Cotton Malone série

< 3. díl >

Alexandr Veliký vytvořil impérium, jakému nebylo rovno, avšak v pouhých dvaatřiceti letech podlehl neznámé horečce. Dodnes není známo, co bylo příčinou jeho smrti, a stejně tak zůstává záhadou, co se stalo s jeho mrtvým tělem. Ale to se může brzy změnit... Na troskách jiného impéria, Sovětského svazu, totiž vznikl nový silný stát, v jehož čele stojí ambiciózní Irina Zovastinová. Tato dáma bez skrupulí se hodlá zapsat do dějin stejně jako kdysi Alexandr, neplánuje však použít konvenční zbraně. Smrtící vir vyvinutý v tajných laboratořích se má stát nástrojem dobyvačné války a Irině teď už chybí pouze léčivá látka, s níž bude moci nákazu zastavit, jakmile opanuje sousední země. A klíč k získání kýžené substance se podle všeho skrývá právě ve zmizelém Alexandrově hrobě. Cotton Malone jen o vlásek unikne požáru v dánském muzeu a vzápětí se dozví, že žhavé inferno nebylo dílem náhody – a že ani nebylo první. Společně se svou přítelkyní Cassiopeiou se vydává po stopách zákeřných žhářů, kteří používají plameny jako zástěrku pro svůj smrtelně nebezpečný plán. Nyní záleží už jen na tom, kdo si jako první poradí s hádankou, jejíž rozluštění by mohlo zachránit anebo taky zmařit miliony lidských životů. Kdo dříve nalezne dávno ztracený Alexandrův hrob?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Domino
Originální název:

The Venetian Betrayal , 2007


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Benátská zrada. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (34)

Šnek86
19.04.2024 4 z 5

Hrozící biologická válka, zázračný lék na AIDS, spoustu informací o Alexandru Velikém a padouši a hrdinové.Opět pěkný a svižný příběh.

Pavlnka
07.03.2024 4 z 5

Zajímavý námět, spoustu akce. Dobrá kniha, určitě přečtu i další díly.


m2056
02.09.2023 4 z 5

Dobře napsáno trochu jsem už znal autorův rukopis je mě trochu vadí jak autor stále píše to samé o hlavních hrdinech co člověk už zná.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (10)

Jenom ať kořistí nejste a lupem svých nepřátel sami, jakoby chyceni do ok lstné sítě, jež polapí všechno - ti vám pak rozboří brzy to překrásné lidnaté město.


Jestli chceš prožít život bez bolesti, musíš být buď bůh, nebo mrtvola.


Zloba býva většinou namířena proti jednotlivcům, kdežto nenávist proti skupinám lidí. Zlobu vyléčí čas, ale s nenávistí si neporadí.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Benátská zrada v seznamech

v Přečtených516x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených20x
v Knihotéce247x
v Chystám se číst59x
v Chci si koupit7x
v dalších seznamech1x

Autorovy další knížky

Steve Berry
americká, 1955
2006  83%Templářské dědictví
2007  80%Jantarová komnata
2007  83%Alexandrijská knihovna
2008  84%Benátská zrada
2009  83%Rasputinovo proroctví