Benátská zrada

Alexandr Veliký vytvořil impérium, jakému nebylo rovno, avšak v pouhých dvaatřiceti letech podlehl neznámé horečce. Dodnes není známo, co bylo příčinou jeho smrti, a stejně tak zůstává záhadou, co se stalo s jeho mrtvým tělem. Ale to se může brzy změnit... Na troskách jiného impéria, Sovětského svazu, totiž vznikl nový silný stát, v jehož čele stojí ambiciózní Irina Zovastinová. Tato dáma bez skrupulí se hodlá zapsat do dějin stejně jako kdysi Alexandr, neplánuje však použít konvenční zbraně. Smrtící vir vyvinutý v tajných laboratořích se má stát nástrojem dobyvačné války a Irině teď už chybí pouze léčivá látka, s níž bude moci nákazu zastavit, jakmile opanuje sousední země. A klíč k získání kýžené substance se podle všeho skrývá právě ve zmizelém Alexandrově hrobě. Cotton Malone jen o vlásek unikne požáru v dánském muzeu a vzápětí se dozví, že žhavé inferno nebylo dílem náhody – a že ani nebylo první. Společně se svou přítelkyní Cassiopeiou se vydává po stopách zákeřných žhářů, kteří používají plameny jako zástěrku pro svůj smrtelně nebezpečný plán. Nyní záleží už jen na tom, kdo si jako první poradí s hádankou, jejíž rozluštění by mohlo zachránit anebo taky zmařit miliony lidských životů. Kdo dříve nalezne dávno ztracený Alexandrův hrob?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29773/cotton-malone-benatska-zrada-FKV-29773.jpg 4.3191

Cotton Malone (3.)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Domino

The Venetian Betrayal (2007)

Kniha Benátská zrada

JosefKomensky
včera

Neco ve stylu sifry mistral Leonarda. uz zezacaatku clovek tusii jak zhruba asi tenhle priibeh dopadne s takovyma cernobylima figurkama.

Liibil se mi dej ale zaapletka mi dost hodne pripomynala nejaky diil pokrocilejsiiho Johnnyho Questa nebo Indiana Johnese. Nikomu z tech kladaakuu nikdo nezkrivyy ani vlaasek na hlavicce.

Co sem doopravdy ocenil byly ty asi dve stranky vysvetlenii co je skutecnost a co fikce, a kde vsude spisovatel cerpal svoje napady- tudiz inspirace k dalsiim zajiimavyym kniizkaam.

Nechaapu proc ale pri ctenii cinuu hlavnii zaaporacky sem neustaale myslel na Tymosenkovou.

vlkcz
27.10.2018

Nemám rád knihy, které se tváří jako realita a vystupují v ní neexistující státy, fiktivní prezidenti atd. Trochu mi to kazilo i Alexandrijskou knihovnu, ale tam to bylo jen na okraji. Benátská zrada je na tom postavena a to už je pro mě problém. Ale kdyby to aspoň drželo pohromadě a bylo detailně promyšleno. Zovastinové má být 47 a její otec padl za války proti nacistům. Takže rok 1992 max. 1993. No jo, ale kde se pak ocitá těch údajných 15 let po rozpadu sovětského svazu? A kdy tedy byla ta první válka v Zálivu od jejíhož konce uplynulo podle několika zmínek v textu téměř 20 let? To jen tak na okraj.
Hvězda navíc je za Cottonovu snahu přehrát případ zpátky na Paintera Crowa (Sigma Force od Jamese Rollinse). Ale jinak je tenhle díl slabý jako čaj z pětkrát vyluhovaného pylíku. I přesto, že je to opět napsáno velice svižně.

Marcelllus
17.08.2018

napínavé čtení

Misa25
18.02.2018

Cotton nikdy nezklame, kniha se cetla prakticky sama

spilina
17.11.2017

Zatím nejhorší knížka od Berryho, kterou jsem četla. Hlavní zaporačka, děs. Neustále střídání stran za kterou kdo "bojuje", úniky ze smrtelných pastí...

čef
25.07.2017

Jako skoro každém klasickém, romantickém a dobrodružném románu musíme i zde leccos velkomyslně přehlédnout. V této knize je toho k přehlédnutí opravdu také dost - namátkou - ďábelsky akční, lesbická vládkyně fiktivní muslimské Federace, mnohonásobní zrádci, hafo příhodných náhod, mnohonásobné úniky kladných hrdinů na poslední chvíli atd.atd. Na oplátku se ovšem také dozvíme leccos zajímavého - zde třeba - zoonózy, průběh AIDS, život a smrt Alexandra Velikého a sem tam něco pěkného z Iliady. Každý čtenář se musí rozhodnout sám, stojí-li mu kniha za přečtení - já jsem dočetl.

Adapa
11.11.2015

Zatím nejlepší knížka ze série Cotton Malone, co jsem četl. Oddechová knížka, která nenutí přemýšlet. Děj se svižně posouvá a předem je jasné, že Cotton Malone musí na konci zlou prezidentku Federace porazit, zachránit krásnou Cassiopeu...
Prostě pokud chcete akční knížku s nádechem historie, nemuset u toho přemýšlet tak doporučuji.

Eidalon
16.11.2014

Klasický Berry, příběh plný zvratů, v hlavní roli opět Cotton Malone a tentokrát i touha po moci a nový hypotetický stát na území bývalého Sovětského svazu.

Slušná zábava za tři hvězdy, ale opět nečekejte nic až tak mimořádného. Doporučuji na dovolenkové čtení, kde si provětráte hlavu a návratem zpět do reality si děj knihy ani nevybavíte.

Steve Berry

Steve Berry