Benátská zrada

Alexandr Veliký vytvořil impérium, jakému nebylo rovno, avšak v pouhých dvaatřiceti letech podlehl neznámé horečce. Dodnes není známo, co bylo příčinou jeho smrti, a stejně tak zůstává záhadou, co se stalo s jeho mrtvým tělem. Ale to se může brzy změnit... Na troskách jiného impéria, Sovětského svazu, totiž vznikl nový silný stát, v jehož čele stojí ambiciózní Irina Zovastinová. Tato dáma bez skrupulí se hodlá zapsat do dějin stejně jako kdysi Alexandr, neplánuje však použít konvenční zbraně. Smrtící vir vyvinutý v tajných laboratořích se má stát nástrojem dobyvačné války a Irině teď už chybí pouze léčivá látka, s níž bude moci nákazu zastavit, jakmile opanuje sousední země. A klíč k získání kýžené substance se podle všeho skrývá právě ve zmizelém Alexandrově hrobě. Cotton Malone jen o vlásek unikne požáru v dánském muzeu a vzápětí se dozví, že žhavé inferno nebylo dílem náhody – a že ani nebylo první. Společně se svou přítelkyní Cassiopeiou se vydává po stopách zákeřných žhářů, kteří používají plameny jako zástěrku pro svůj smrtelně nebezpečný plán. Nyní záleží už jen na tom, kdo si jako první poradí s hádankou, jejíž rozluštění by mohlo zachránit anebo taky zmařit miliony lidských životů. Kdo dříve nalezne dávno ztracený Alexandrův hrob?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29773/cotton-malone-benatska-zrada-FKV-29773.jpg 4.3227

Cotton Malone 3.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Domino

The Venetian Betrayal, 2007

Kniha Benátská zrada

Jessybelle

Kniha se čte dobře, místy je akčnější, místy až neuvěřitelná úniky hl.hrdinů, občas se objeví např. časové nesrovnalosti...
Líbí se mi knihy, které mě inspirují k dohledání dalších informací o tom, co se v knize dočtu...

GYROTOURBILLON
21.11.2020

Plně souhlasím s Endy17 .Čtivá kniha, úžasně popsané Benátky .
Ale tak nějak moc náhod . Informace o virech byly zajímavé.

Artep5244
04.08.2020

Další díl ze série Cotton Malone.
Poutavá zápletka, akce, zajímavé postavy, vědecký výzkum. Tím bych ve zkratce charakterizovala tuto knihu. Ráda bych vypíchla to, co mě na příběhu nejvíce zaujalo: sloní medailon. Předmět opředený zajímavým příběhem a historií starověku. Zvláštní je, že se mi o této věci zatím nepodařilo dohledat téměř žádné informace, když nepočítám to, co jsem se dozvěděla při čtení knihy. Nicméně zařazení sloního medailonu do příběhu dodalo knize šmrnc a záhadnost.
Musím říct, že už si ani nepamatuji, kdy mě v knize zaujala záporná postava. Mám na mysli prezidentku Středoasijské federace. Škoda jen, že tato postava nemá nic společného s komiksovou tvorbou. Podle mě by její ztvárnění rozhodně stálo za pokus.

azzies
25.07.2020

Nedočteno, nemá to ten spád jako první dvě knihy, navíc dost překombinovaný děj. Nebavila mě.

Stanas513
24.05.2020

Na knihách Steva Berryho se mi moc líbí vysvětlení, z jakých historických pramenů čerpá a co z celého příběhu je pouze fikce. Takovéto příběhy mám ráda. Dozvím se něco z historie a ještě k tomu si přečtu krásný příběh. Navíc se ještě jedná o celkem aktuální současnou hrozbu - zhoubné viry.

Endy17
12.12.2019

Kniha se dobře čte, ale špatně hodnotí.... Příliš mnoho náhod, stěží uvěřitelných konspirací a situací přitažených za vlasy. Závěr nijak překvapivý (snad až na Viktora...) Naproti tomu čtivý příběh a zajímavé historické souvislosti, které autor v závěrečné poznámce uvádí na pravou míru.

zdenaR
12.07.2019

Opět typická kniha autora, ale pro mě určitě ne nejlepší.
Samozřejmě velmi čtivá, akční, napínavá oddechovka, která nenutí k přemýšlení.

JosefKomensky
23.05.2019

Neco ve stylu sifry mistral Leonarda. uz zezacaatku clovek tusii jak zhruba asi tenhle priibeh dopadne s takovyma cernobylima figurkama.

Liibil se mi dej ale zaapletka mi dost hodne pripomynala nejaky diil pokrocilejsiiho Johnnyho Questa nebo Indiana Johnese. Nikomu z tech kladaakuu nikdo nezkrivyy ani vlaasek na hlavicce.

Co sem doopravdy ocenil byly ty asi dve stranky vysvetlenii co je skutecnost a co fikce, a kde vsude spisovatel cerpal svoje napady- tudiz inspirace k dalsiim zajiimavyym kniizkaam.

Nechaapu proc ale pri ctenii cinuu hlavnii zaaporacky sem neustaale myslel na Tymosenkovou.