Alexandrijská knihovna

Bývalý americký vládní agent Cotton Malone se po vyřešení případu templářského dědictví vrací k pokojnému životu majitele antikvariátu v Kodani. Klidné dny rázně utne anonymní e-mail: "Máš něco, co chci já. Jsi jediný člověk, který ví, kde to hledat. Najdi to. Dávám ti sedmdesát dvě hodiny. Jestli neuspěješ, přijdeš o dítě." Vyděšená bývalá manželka Malonemu potvrzuje, že nejde o planou hrozbu: jejich dospívající syn byl unesen. A když kodaňský antikvariát lehne popelem, je už zcela zřejmé, že se onen tajemný člověk nezastaví, dokud nezíská, o co usiluje. A předmětem jeho zájmu není nic menšího než Alexandrijská knihovna. Malone si uvědomuje, že na něm závisí život jeho dítěte, a tak se vydává na nebezpečnou cestu, která ho zavede do Evropy, na Sinajskou poušť i do nejvyšších sfér americké politiky. Polapen v síti intrik si vůbec není jistý, komu lze věřit, ale jedno ví určitě: tajemství svitků z Alexandrijské knihovny, jež se chystá odhalit, nesmějí padnout do nepovolaných rukou, poněvadž by to mohlo mít nedozírné následky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/6797/alexandrijska-knihovna-Tz1-6797.jpg 4.3276

Cotton Malone (2.)

The Alexandria Link (2007)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Domino

Kniha Alexandrijská knihovna

Yustina
10.11.2018

Líbil se mi více než první díl, více akce..

vlkcz
02.09.2018

Ve srovnání s Templářským dědictvím krok zpátky. Na tenhle typ literatury se mi až příliš často vybavoval Flynn Carson nebo Indiana Jones.
Napsané je to slušně, akorát těch nelogičností a intrik je tu víc, než je dobré.

Monike
05.08.2018

Opet paradni pocteni. Muj oblibeny autor nezklamal!

TeaPeter
07.05.2018

Kniha měla velice zajímavý námět a autor nesporně věnoval velké úsilí studiu materiálů, které pak spojil do svého příběhu. Obecně mám velmi rád příběhy, kde se fikcí spojují skutečná fakta. Tolik tedy k pozitivům. Teď k druhé straně věci. Politická linka příběhu mi přišla velmi překombinovaná a zbytečně vyčnívající. Pam je, jak se říká, "baba na zabití" a i myšlenkové pochody druhé z hlavních hrdinek jsou často "na pár facek". A Malone - občas je jasnozřivý a občas by snad potřeboval asistenčního psa. Prostě záporů je také dost. Takže vzhledem k tomu, že nemohu dát 2,5 hvězdičky, tak zůstanu tentokrát u dvou.

lsisec
05.02.2018

Moje první COTTONovka. Neříkám, že poslední, ale totok je hodně slabé dílko. Mrtví nejsou mrtví, prezident USA není takový blb, jak se všeobecně předpokládalo, nevěrná manželka, není až tak odsouzeníhodná, vlastní syn není vlastně vlastní, nic vlastně není takové, jak se zdá. Věřit se opravdu nedá nikomu. No a Cotton? Ten je neprůstřelný. Rád bych dal aspoň 3 hvězdy, ale nemohu. Dvě budou stačit.

Ketesh
02.02.2018

Skvělé počtení. Za mě ideální kniha na oddych. Vyvážená dávka adrenalinu doprovázená nový pohledem na svět.

Sonik1974
18.01.2018odpad!

Kniha mne neoslovila. Historický základ slabý, jinak samé spiknutí. Na delší dobu s autorem končím.

čef
06.10.2017

Spiknutí, kontraspiknutí, všichni lžou a všem jde o život. Takové jsou snad všechny romány autora a tento není výjimkou naopak vše je zde vystupňováno možná až ad absurdum. Nicméně historická zápletka s proměnou a vědomým falšováním textu bible a hledáním země zaslíbené je zajímavá a stojí za trochu toho neuvěřitelného dobrodružství, které nám čtenářům této literatury samozřejmě vůbec nevadí - ba právě naopak.

achilles
13.10.2016

Pěkný příběh, zajímavé informace, podobné odhalení jako v Da Vinci code. Ale....ta Pam, Cottonova exmanželka, to je nějaká nová Bond girl, co ta všechno umí, zvládne a přitom to byla tuctová mamina. Pro mě hrozná postava a trochu špiní jinak povedené dílo.

Misa25
19.01.2016

Alexandrijska knihovna je skvely namet a moc se mi libi styl psani autora...samotny autor je velky sympatak ;-) a podepsany vytisk od nej nesmi chybet ;-)

jindrusa
08.01.2016

Moc pěkně a poutavě napsané, určitě si přečtu i další díly.

alabra
05.01.2016

Můj oblíbený autor, tentokrát ho nebudu jenom chválit. Obdivuji, jak dokáže mistrně skloubit historická fakta, zeměpisné údaje, napínavost a honbu za pokladem. Kniha byla ve střední části v některých pasážích zbytečně zdlouhavá a neměla ten spád, na nějž jsem u autora zvyklá. Celkový dojem vylepšil opět strhující závěr. Proto jen čtyři hvězdy.

genie
22.10.2015

Velmi mě zaujala myšlenka, že Izrael zakládá své nároky na palestinské území na "upraveném" Starém zákoně ... Dokonce ani politické pletichy, ze kterých se člověku zvedá žaludek v běžném životě, mi nijak nezkazily dobrý pocit z knížky ...

harris66
01.02.2015

dobré čtení

Jihorka
21.11.2014

Kniha, která vás udrží v napětí a přinutí zjistit si něco dalšího k tématu. Souhlasím, že některé pasáže mohou být pro někoho zdlouhavé, ale někoho zase zaujmou (souboje, politické intriky, citová pohnutí - každý si zde něco najde). Knihu jednoznačně doporučuji k přečtení těm, kteří mají rádi napínavé thrillery bez potoků krve, bombastických akcí a hrdinů, pro které neplatí fyzikální zákony.

1v8na
10.10.2014

kniha byla velmi napínavá a velmi poučná. Líbila se mi, i když musím přiznat, že některé pasáže mne nezaujaly z důvodu moc přehnané politiky či náboženských témat. Ovšem celkový dojem z knihy byl výborný.

derminator
08.10.2014

Kniha mě nepřesvědčila. Vím že to byla Berryho jedna z prvních knih ale přijde mě zápletka moc zamotaná, dlouhá a jak už zmiňoval kolega renefer je to i moc politické a takové knihy nemusím dočetl jsem jí ale vleklo se to jak zácpa. Nu nic každopádně kdo si to chcete přečíst přečtěte ale já už k této knize nesáhnu dávám jí na mě slabých 30%.

renefer
27.07.2014

Na mě moc politikaření, výsledné hledání cesty se zhustilo do dvou kapitol, mám raději víc historie než politiky.

LuckaH2
11.06.2014

četla jsem od Berryho hodně knih, a i když se mi i tato líbila, nebyla pro mě z nejlepších. Chvílemi mě také politika nebavila, ztrácela jsem se co vlastně chtějí Izraelci, co chtějí Arabové. Jinak dobrodružné, poučné a napínavé - to ano- jak jsme u Berrryho zvyklí.

Selinute
20.05.2014

Četla jsem ji s odstupem času podruhé a opět mě dost bavila. Výborná, odpočinková, nezklame.

Jakeneg
17.03.2014

Omlouvám se ale tato kniha od Steve Berry mě nějak zvlášť neoslovila. Čekal jsem mnohem více misteriózních scén se zaměřením na historii. Místo toho mě čekaly nekonečné scény politických střetů, intrik a zápletek, které mě právě tou nekonečností a nezáživností takřka odradily. Knihu jsem dočetl jen proto, že nerad nechávám nedočtené knihy.
Jsem zcela zklamaný. Je to má 3. kniha od tohoto autora a je to čím dál tím horší. Proto dávám 2 hvězdy a to jen za námět.

LucieRej
03.01.2014

Tak tohle je kniha dle mého gusta. Záhady, tajní agenty, neviš komě věrit, bezvadné postavy, prostě paráda. Zatím pro mě nejlepší od Berryho. Použít jako hlavni linku honbu za ztracenou knihovnou, sen knihomola - dobrodruha.

keselylenka
27.08.2013

Moje první kniha od tohoto autora. Tyhle romány s nádechem tajemství a historie miluju. Za mě jeden bod dolů jen proto, že na můj vkus tam bylo moc politiky a občas jsem se ztrácela.

wamplady
15.08.2013

mám co ráda knihy Steva Berryho jejichž hlavním hrdinou je Cotton Malone. Kniha je velmi akční a čtivá. Doporučuji všem co mají rádi akční romány

LG73
06.06.2013

Steve Berry ve svém dalším románu odhaluje tajemství ukrytá v zapomenuté a na mnoho století ztracené Alexandrijské knihovně. Vytváří opět příběh vybudovaný na skutečných reáliích, které velice volně rozvíjí (ovšem i tak si čtenář klade otázku, zda to tak skutečně nemohlo i být), nechybí akce, napětí a skvělá zápletka

Macek58
15.05.2013

Vynikající kniha i zpracované téma, přečtené jedním dechem.

Makovník
04.02.2013

Výborná kniha plná akce, napětí, zvratů... Kniha je také poučná a mně osobně se líbila více než prvotina Steva Berryho s Cottonem Malonem Templářské dědictví... Možná také tím, že se příběh odehrával na více místech (Dánsko, Amerika, Rakousko, Sinaj, Portugalsko, Anglie...)

Dandulka
30.01.2013

Pátrání po ztracené knihovně spolu s manželkou dopadlo na výbornou, Cotton zachránil i syna a znovu nad všemi zvítězil! Tak to má být. Napínavý a čtivý příběh.

wally
03.01.2013

Druhá kniha s C. Malonem nezklamala....napětí, sympaťáci hlavní hrdinové v podobě C. Malona, Cassiopei a Henrika a taky příběh, který vám odkryje zábavným způsobem i některá historická fakta.

Alexa2
11.08.2012

Kniha se dobře čte, má napětí a taky se něco dozvíme z pozadí světa tzv. špionáže, intrik a zabijáků. Dozvíme se zajímavé záležitosti ze starých dějin a prostřednictvím napínavého děje se dovíme o zajímavých, reálných místech, v různých částech světa.

Alexandrijská knihovna agenti, agentky tajná společenství Izrael knihovníci

Steve Berry

Steve Berry