Alexandrijská knihovna

Bývalý americký vládní agent Cotton Malone se po vyřešení případu templářského dědictví vrací k pokojnému životu majitele antikvariátu v Kodani. Klidné dny rázně utne anonymní e-mail: "Máš něco, co chci já. Jsi jediný člověk, který ví, kde to hledat. Najdi to. Dávám ti sedmdesát dvě hodiny. Jestli neuspěješ, přijdeš o dítě." Vyděšená bývalá manželka Malonemu potvrzuje, že nejde o planou hrozbu: jejich dospívající syn byl unesen. A když kodaňský antikvariát lehne popelem, je už zcela zřejmé, že se onen tajemný člověk nezastaví, dokud nezíská, o co usiluje. A předmětem jeho zájmu není nic menšího než Alexandrijská knihovna. Malone si uvědomuje, že na něm závisí život jeho dítěte, a tak se vydává na nebezpečnou cestu, která ho zavede do Evropy, na Sinajskou poušť i do nejvyšších sfér americké politiky. Polapen v síti intrik si vůbec není jistý, komu lze věřit, ale jedno ví určitě: tajemství svitků z Alexandrijské knihovny, jež se chystá odhalit, nesmějí padnout do nepovolaných rukou, poněvadž by to mohlo mít nedozírné následky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/6797/big_alexandrijska-knihovna-Tz1-6797.jpg 4.2346

Cotton Malone 2.

Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Domino

The Alexandria Link, 2007

Kniha Alexandrijská knihovna

theale
04.09.2021

Autor píše hodně čtivě, to se mu rozhodně nedá upřít. Nicméně za mě oproti prvnímu dílu slabší. Politická linka byla opravdu vyčerpávající a i "hlavní zápletka" vlastně zklamáním.

Denca.Marsi
18.08.2021

Pořád jsem si říkala, že mě to vlastně ani nebaví, ale tak nějak jsem stále musela číst dál. Není to kniha ke které se budu vracet, ale jako oddechovka k vodě je super!

Mystifica
25.07.2021

Oddechova knížka, typická pro Cottonvskou sérii. Opět všichni nerozbitni, ale fakt je, ze jsem až do konce nevěděla kdo je vrahem. I když mi motivace postav připadala poněkud pritazena za vlasy, téma nastolilo zajímavou otázku a oblast pro přemýšlení a hledání novych informaci.

Pavlnka
27.06.2021

Posloucháno v převodu na hlas, což určitě ubralo na atraktivnosti. Kniha se mi ale líbila a právě hlavní konflikt se mi líbil. Mám ráda tyto knihy, kromě zábavy se vždy dozvím i něco zajímavého. Akorát bývalá manželka mi pěkně lezla na nervy :-D.

CharlesWard
10.03.2021

(+ SPOILER) Bohužel mi absolutně nesedlo historické křestaňsko-židovské zasazení.

GYROTOURBILLON
06.02.2021

Plně souhlasím s LucieRej. Kniha má v sobě vše... Alexandrijská knihovna, je asi vždy úžasné téma pro spisovatelé.
SB. mě dlouhodobě nadchl , pokusím se přečíst všechny jeho vydané knihy. Do nově vydané knihy Varšavský protokol mi jich zbývá 5 k přečtení.
Doporučuji , dávám plný počet *

Ran
08.10.2020

Příběh je dobře vypointovaný a četl se mi velmi dobře. Jen ten konec mi přišel kratší než jak by podle mě měl být.

Dobby888
10.09.2020

Druhá kniha autora byla pro mě tak trochu rozporuplná. Za prvé, mám velmi ráda tento knižní žánr a po prvním dílu jsem byla unešená, že jsem po dlouhé době našla něco ve stylu Dana Browna. Za druhé, tento děj mi přišel tak trochu až moc přetažený za vlasy. Sice opět čtivé a napínavé, jen se vytratilo to tajemno.