Templářské dědictví

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Cotton Malone býval špičkovým kryptologem na americkém ministerstvu spravedlnosti. Pak se však rozhodl udělat za svou dosavadní kariérou tlustou čáru, odstěhoval se do Kodaně, stal se majitelem antikvariátu a začal vést poklidný život milovníka starých tisků. Udělal vše pro to, aby ho nic z minulého života nezastihlo – a stejně to bylo málo. Stačil jediný telefonát od jeho bývalé nadřízené Stephanie Nelleové a Cotton ví, že selanka skončila. Stephanie si s ním smluví schůzku v kodaňské kavárně, ale události naberou nečekaný spád. Jakýsi muž se pokusí ukrást její kabelku, a když se mu to nepodaří, spáchá demonstrativní sebevraždu. Mohl snad vědět, že se v kabelce skrývá deník Stephaniina zemřelého manžela, předního odborníka na historii templářů? Stránky deníku obsahují šifrovaný návod k odhalení dávného tajemství, které po staletí nedává spát badatelům ani hledačům templářského pokladu. Stephanie je odhodlána tuto mozaiku poskládat a naplnit tak odkaz svého muže – ale brzy vyjde najevo, že v tomto odhodlání není sama. Kdo je ten tajemný muž, který je pro vzácné záznamy ochoten vraždit? A za jakým cílem tak odhodlaně kráčí? Cotton Malore dlouho neváhá a nabídne Stephanii pomoc. S každým rozluštěným anagramem či symbolem jsou si stále jistější, že na konci cesty je čeká zjištění, které by mohlo otřást celým civilizovaným světem. Otázkou zůstává, jak by s tímto zjištěním naložil jejich nevyzpytatelný nepřítel.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12600/templarske-dedictvi-12600.jpg 4.2461
Série:

Cotton Malone 1.


Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Domino
Originální název:

The Templar Legacy, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (80)

Kniha Templářské dědictví

jarin58
07. února

Velmi dobře sestavený příběh,byť místy překombinovaný.Co bych vytknul je někdy zbytečné natahování děje.

Ulala
26.09.2021

Citlivé spojení skutečných historických faktů a autorovy fikce mně docela dostalo. Akční, dobře zvolené postavy a přitom docela sympatické, napínavé až do konce a něco pro mně nového z historie templářů. U tohoto typu knih mně vždy zaujme to historické pozadí, které obohatí mé "chabé" zkušeností z historie.


caldap
31.08.2021

Akce, historie, napětí, trochu templářské historie - pěkný příběh, trochu mi připomínal styl J. Rollinse.

petulik330
08.06.2021

Od totoho autora opět dobrá kniha. Noc jiného jsem ani nečekala. Byla plná akce, napětí a také hledání pokladů. To vše v jednom balení.
Někdy byl Coton Malone za super hrdinů, který se dostane že všeho a je pomalu nesmrtelný. No jo... Pravý super hrdina do zachraňuje svět.

Kalina
01.05.2021

Kniha je velice čtivá, ovšem přišla v druhé polovině část, kde se hodně diskutovalo a děj vázl. Jinak další pohled do historie a dost zajímavý.

ivanaci
09.04.2021

Pěkné čtení na velikonoční čas :-))
Mám ráda knihy, které Vás lákají ke zjištění dodatečných informaci...

sirojezkin
13.02.2021

Příliš informací, nemohla jsem se tím prokousat.

lazarus
11.02.2021

Zběsilá směska Tomb Raidera a Lovců pokladů okořeněná zlidštěním nejznámější pohádkové postavy dějin. Povětšinou jsem se bavil, ale hlavou dost nakroutil taktéž. Ještě drobátko víc přitaženější za vlasy než Brownovic Šifra Mr.Leoše

1