Templářské dědictví

Cotton Malone býval špičkovým kryptologem na americkém ministerstvu spravedlnosti. Pak se však rozhodl udělat za svou dosavadní kariérou tlustou čáru, odstěhoval se do Kodaně, stal se majitelem antikvariátu a začal vést poklidný život milovníka starých tisků. Udělal vše pro to, aby ho nic z minulého života nezastihlo – a stejně to bylo málo. Stačil jediný telefonát od jeho bývalé nadřízené Stephanie Nelleové a Cotton ví, že selanka skončila. Stephanie si s ním smluví schůzku v kodaňské kavárně, ale události naberou nečekaný spád. Jakýsi muž se pokusí ukrást její kabelku, a když se mu to nepodaří, spáchá demonstrativní sebevraždu. Mohl snad vědět, že se v kabelce skrývá deník Stephaniina zemřelého manžela, předního odborníka na historii templářů? Stránky deníku obsahují šifrovaný návod k odhalení dávného tajemství, které po staletí nedává spát badatelům ani hledačům templářského pokladu. Stephanie je odhodlána tuto mozaiku poskládat a naplnit tak odkaz svého muže – ale brzy vyjde najevo, že v tomto odhodlání není sama. Kdo je ten tajemný muž, který je pro vzácné záznamy ochoten vraždit? A za jakým cílem tak odhodlaně kráčí? Cotton Malore dlouho neváhá a nabídne Stephanii pomoc. S každým rozluštěným anagramem či symbolem jsou si stále jistější, že na konci cesty je čeká zjištění, které by mohlo otřást celým civilizovaným světem. Otázkou zůstává, jak by s tímto zjištěním naložil jejich nevyzpytatelný nepřítel.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12600/templarske-dedictvi-12600.jpg 4.2461

Cotton Malone 1.

Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Domino

The Templar Legacy, 2006

Kniha Templářské dědictví

jarin58

Velmi dobře sestavený příběh,byť místy překombinovaný.Co bych vytknul je někdy zbytečné natahování děje.

Ulala
26.09.2021

Citlivé spojení skutečných historických faktů a autorovy fikce mně docela dostalo. Akční, dobře zvolené postavy a přitom docela sympatické, napínavé až do konce a něco pro mně nového z historie templářů. U tohoto typu knih mně vždy zaujme to historické pozadí, které obohatí mé "chabé" zkušeností z historie.

caldap
31.08.2021

Akce, historie, napětí, trochu templářské historie - pěkný příběh, trochu mi připomínal styl J. Rollinse.

petulik330
08.06.2021

Od totoho autora opět dobrá kniha. Noc jiného jsem ani nečekala. Byla plná akce, napětí a také hledání pokladů. To vše v jednom balení.
Někdy byl Coton Malone za super hrdinů, který se dostane že všeho a je pomalu nesmrtelný. No jo... Pravý super hrdina do zachraňuje svět.

Kalina
01.05.2021

Kniha je velice čtivá, ovšem přišla v druhé polovině část, kde se hodně diskutovalo a děj vázl. Jinak další pohled do historie a dost zajímavý.

ivanaci
09.04.2021

Pěkné čtení na velikonoční čas :-))
Mám ráda knihy, které Vás lákají ke zjištění dodatečných informaci...

sirojezkin
13.02.2021

Příliš informací, nemohla jsem se tím prokousat.

lazarus
11.02.2021

Zběsilá směska Tomb Raidera a Lovců pokladů okořeněná zlidštěním nejznámější pohádkové postavy dějin. Povětšinou jsem se bavil, ale hlavou dost nakroutil taktéž. Ještě drobátko víc přitaženější za vlasy než Brownovic Šifra Mr.Leoše