Varšavský protokol

V novém dílu série s Cottonem Malonem začnou ze svých úschoven po celém světě mizet vzácné artefakty zvané Arma Christi – Zbraně Kristovy. Poté, co se Cotton Malone stane svědkem krádeže jednoho z těchto artefaktů, dozví se od své bývalé šéfky Stephanie Nellové, že se chystá tajná aukce. Na této aukci získá dražitel, který nabídne nejvyšší částku, inkriminující informace o polském prezidentovi – informace, které chtějí Spojené státy i Rusko, ale obě země z různých důvodů. Cenou za přístup na aukci je právě jeden z artefaktů, a tak je Malone nejdříve vyslán do Polska, aby ukradl kopí, které je tisíc let staré a svaté nejen křesťanům, ale také Polákům, a následně na samotnou aukci. Situace se ovšem nevyvine podle plánu a Malone se ocitá v krvavé bitvě mezi třemi národy. V této bitvě jde o tajemství zvané Varšavský protokol, jehož odhalení by mohlo změnit rovnováhu sil v Evropě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464123/big_varsavsky-protokol-Zpt-464123.jpg 442

Cotton Malone 15.

Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Warsaw Protocol, 2020

Kniha Varšavský protokol

derminator

Berryho mám rád umí napsat hodně dobré knihy, nebo ty hodně slabší. Varšavský protokol bych zařadil někam do středu. Spíše než akční thriller na který jsem od Berryho zvyklý, je tato kniha plná historie Polska. Ne že by mě to nebavilo, ale poslední Berryho knihy už nejsou takovou neznámou tajenkou jako ty knihy před x lety. Určitě Varšavský protokol není Berryho nejlepší kniha, ale neodsuzujme ho, třeba se ještě vytasí z nějakou mnohem lepší! Konec s Danielsem nabízí, že by další kniha mohla být nějaká pecka. Hodnotím 65%.

Dandulka

Mám takový pocit, že se nám autor pomalu, ale jistě vyčerpává. Děj byl utahaný, sem tam nějaká akce, ale pak zase šeď nudy. Patrně nestárne jen hlavní hrdina, ale spolu s ním i autor sám.

alabra

I mě zaujala historie Polska více než vlastní děj knihy, jejíž zpracování se mi tentokrát líbilo jen na tři hvězdy. Každý den nemůže být posvícení :)

biki

Tak trochu rozpačitý začátek nového čtenářského roku - i když jsem knihu měla již nějakou dobu doma, měla jsem jisté obavy se do ní pustit. Bohužel, mé obavy byly oprávněné. Prostředí a doba, do něhož autor vznik onoho Varšavského protokolu situoval jsou totiž stále ještě v živé paměti, a snad proto se mi celá ta záležitost jeví naprosto překombinovaná. Je ale fakt, že pokud jsem ochotna tuto situaci takto přijmout, následující politické hrátky už se mi jeví podstatně věrohodnější. Nikoli ovšem osoba, která stojí v jejich centru.
Nejlepší části knihy se podle mého názoru odehrávají v hlubinách solného dolu Vělička (před mnoha lety jsem je také navštívila), jehož prostředí se autorovi podařilo vykreslit opravdu hodně sugestivně. Za to taky ta třetí *. No, a v úplném závěru docela slibný nástřel na další díl.

Bedřich63
23.12.2021

Autor má svůj styl a tato série má hodně dílů. Některé jsou slabší a takto bych hodnotil i tento. Je obvyklé, že autoři zapojují do příběhu místní zeměpisné a národní reálie. To knihu oživilo, ale neudělalo z ní knihu, na kterou bych si ještě po půl roce vzpomněl.
Trocha polské historie, popis Krakovského královského hradu Wawel a zasazení části příběhu do obřích solných dolů ve Wieliczce, to je to, co mě ve čtení knihy posouvalo dále.
Příběh pro mě postrádal napětí a průběh byl vzhledem k přečteným předchozím dílům očekávaný. Cotton je prostě nesmrtelný a se všemi padouchy si hravě poradí. :-)
Určitě doporučuji návštěvu obou zmíněných míst v Polsku, když už ne skutečnou, tak aspoň virtuální na webu. Opravdu to stojí za to.

Vlaďkaa4
08.12.2021

Chápu, že udržovat pořád vysokou úroveň knih je těžké. Nicméně pár zajimavosti o Polsku se tu dozvíte a zase zvítězí ti hodní.

čef
18.09.2021

V podstatě je to kniha o Polsku. Autor se seznámil s historií Polska, navštívil Krakov, solný důl ve Wieliczce a také Bruggy a zplodil další dobrodružný román plně v jeho stylu. Příběh samozřejmě hodně nepravděpodobný až naivní, ale profesionálně vybroušený. Toho, kdo trochu zná moderní historii a současnost Polska může kniha i nudit, pokud to ale všechno moc nezkoumáme, dá se to i přečíst.

Ulala
15.09.2021

Moje první kniha tohoto autora. Byla jsem docela mile překvapená. Kombinace faktů a skutečnosti, skoro bezchybně používaná polština v názvech a jménech a zejména téma, které zvolil americký autor. Neříkám brilantní, ale určitě povzbuzující pořídit si další knihy této série.