santa1212 santa1212 komentáře u knih

Tuhá zima Tuhá zima Kim Faber

Docela dobrý thriller, napínavé vyšetřování teroristického útoku a několika souvisejících zločinů. Sympatičtí vyšetřovatelé, ale nevím jak to říct, přišlo mi to nakonec takové... nedotažené. Několik věcí zůstalo tak trochu neuzavřených nebo nedotazenych, konec trochu zvláštní. Ale určitě nelituju, četlo se mi dobře

26.05.2022 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Posloucháno jako audiokniha. Super příběh, výborná detektivka, ke konci jsem trochu už měl pocit určitého natahování ale nic co by vadilo. Super zvraty. Za me palec nahoru.

07.05.2022 5 z 5

Dula Dula Michal Viewegh

No, to bylo opravdu hrozný. V knížce bylo pár celkem dobrých vtípků, ale tím pozitiva končí. Jinak děj strašný, vycpávky v podobě divadelního scénáře a povídek jsou jako pěst na oko a očividně jsou jen zoufalou snahou nafouknout aspoň trochu rozsah. Chápu, že autor žije s trvalou nenávisti vůči bývalé manželce a že psaní, kde vykresluje "bioženy" jako primitivně hloupé az zvracene bytosti je pro něj cosi jako terapie, ale v Dule už z toho dělá takovou karikaturu, že je to vysloveně trapné. Moc mě to mrzí, autora jsem dříve hrozně hltal, ale ... tohle ne.

03.04.2022 1 z 5

Končiny Končiny A. S. Hatch

Za me dobrý thriller, trošku mi některé věci přišly maličko hůře uvěřitelné, ale jako nic hrozného. Četl se skvele, dej měl spád, za me dobré oddechové čtení.

26.03.2022 4 z 5

Pastýř Pastýř James Patterson

Za me super. Četl jsem (resp. poslouchal) jako první knížku ze série Private a jsem spokojený. Dej měl spád, jednotlivé zapletky a příběhy byly fajn, byla to taková oddechovka k rizeni do auta, ve které se člověk snadno orientuje i bez velkého přemýšlení. Určitě si koupím i další díl(y).

23.03.2022 5 z 5

Zúčtování Zúčtování John Grisham

Další parádní Grishamovka, i když tentokrát trochu netypická. Poměrně velkou část knihy zabírá příběh z války, který je ale také strhující. Závěr mě překvapil. Za me jedním dechem přečtená knížka.

12.03.2022 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Za me výborné. Na začátku jsem měl pocit, ze mě knížka moc nebaví, ale pak se to rozjelo a nakonec to byl velmi napínavý, zdařilý thriller.

27.02.2022 5 z 5

Poslední stanice Hamburk Poslední stanice Hamburk Martin Vopěnka

Wow, tak to bylo skvělý. Hluboká knížka, ktera vas nuti zamyslet se nad vlastnim zivotem a vztahy. Nad smyslem věcí. Přitom ale napínavá, porad čekáte, co se nakonec stane. A ten konec ... taky paráda. Za me výborná kniha výborného autora.

20.02.2022 5 z 5

Holanďanův hrob Holanďanův hrob Monica Kristensen

Za me průměr. Nebyla to špatná detektivka, ale místy se dej dost táhl, opakovalo se totéž, nikam se zápletka neposouvala. Rozřešení bylo pro mě patrné hodně dlouho dopředu. Předtím jsem četl druhou autorčinu knížku (pátrání) a z té jsem byl nadšený mnohem víc.

13.02.2022 3 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Za me trochu netypické dílo od Kinga, taková jednohubka, ale přečetl jsem vlastně jedním dechem a určitě můžu doporučit.

29.01.2022 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Nádhera. King opět rozehrál své mistrovství. Příběh je kombinaci dobre detektivky se skvele vykreslenymi postavami, jejich prožíváním a přemýšlením. Tak jak to King geniálně umí, opět sledujete bez dechu, co s lidskými charaktery udělá extrémní situace, resp. dokonce trochu nadpřirozená. Knížka je dalším důkazem Kingova mistrovství.

08.01.2022 5 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Tak tohle byla pecka. Skvely špionážní román, napínavý, čtivý, a přitom zasazeny do reálných kulis neuveritelneho života a absurdního uctívání Vůdce v komunisticke totalitní Severní Koreji. Autor přitom knížku poctivě odpracoval, veškeré reálie jsou realne a postavené na skutečných událostech a svědectvích.

18.12.2021 5 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Taková rychlá knížka. Napínavá, zajímavá, vydrží tak na dvě odpoledne. Autorka dokáže rozehrát daleko větší a propracovanější příběh, ale i taková jednohubka přijde vhod :-) Za mě fajn.

28.11.2021 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Neuvěřitelná kniha, propracovaná, čtivá, provázaná, skvěle vykreslující atmosféru. Postupně se rozplétá pavučina vztahů a minulost, dozvídáte se dílek po dílku celou skládačku. Autorka naplno využívá svou geniální schopnost zachytit s obrovským vtipem komplikované úvahy v hlavách hrdinů. Je to taková ta kniha, kterou si nařizujete čas od času odložit, aby vám ještě chvíli vydržela. Za mě nejlepší autorčino dílo.

19.11.2021 5 z 5

Cirkus svobody Cirkus svobody Sue Smethurst

Neuvěřitelný a silný příběh, hezky napsáno. Tim, ze vse je postaveno na skutečných reáliích, a v knize je i doprovodná obrazová příloha, tak opravdu mate pocit, ze čtěte skutecny příběh skutečných lidí. A znovu si říkáte, jak dokážou byt lidé krutí a jak snadno se lidské bytosti změní v něco strašného.

17.11.2021 5 z 5

Christina Christina Stephen King

Geniální knížka, ostatně tedy jako většina od Kinga. Skvele vykreslena atmosféra, pribeh u kterého netrpělivě čekáte co bude dál. Je tam dost nadpřirozených prvků, tak pokud vám to vadí, možná nebudete tak nadšení, ale předpokládám, že u Kinga jste na to připraveni :-)

06.11.2021 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Skvela detektivka, stejně jako další od této autorky. Michaela Klevisová je skvělá vypravěčka a také fantastická pozorovatelka, dokáže vyborne vykreslit postavy a jejich charaktery. Za me jasně doporučuji!

16.10.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Fantastická detektivka, která může směle soupeřit s populárními zahraničními dily renomovaných světových detektivkářů. Pribehu nic nechybí- napětí, vztahy, překvapení. Vyborne se čte, nechcete se odtrhnout.

02.10.2021 5 z 5

Temnota Temnota Ragnar Jónasson

Skvela detektivka, se zajímavou hlavní hrdinkou, která byla velmi netypická. Knizka se četla moc dobře.

20.09.2021 5 z 5

Pohledávka Pohledávka John Grisham

Velmi dobrá grishamovka. Tema zajímavé, čte se dobře, kniha je psána takovým tím klasickým strohým autorovým stylem, nemůžete se dočkat jak to dopadne. Dobrá oddychovka.

09.09.2021 4 z 5