Pastýř

Pastýř https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373176/bmid_pastyr-ZQc-373176.jpg 4 48 19

Agentura Private série

Pátrání zavede detektiva Jacka Morgana do města hříchu Las Vegas, které přitahuje lidi všeho druhu a především ty, kteří mají co skrývat. Skvělé místo i pro lukrativní byznys Lestera Olsena. Obklopuje se kráskami, nebývale je rozmazluje v pětihvězdičkových restauracích, jízdou limuzí- nou a na večírcích – ale nic není zadarmo, dívky musí za své štěstí platit cenou nejvyšší.... celý text

Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Alpress

Private Vegas , 2015

Stanas513
25.07.2023 3 z 5

Několik dějových linií, které spolu vlastně ani moc nesouvisí. Jak už psal někdo níže, znám lepší romány od pana Pattersona. Jako film si to umím představit. Ale četlo se mi to dobře, děj se rychle měnil a mělo to spád. Četla jsem celou sérii kromě poslední knihy "Jasný cíl", takže ji budu muset sehnat, abych dokončila řadu. Třeba se dozvím, jak dopadl vztah Justine a Jacka.

derminator
18.07.2023 3 z 5

Jak píšete, není to kniha která vás posadi na zadek, ale je to příjemná oddychovka. 60%.

anajkah
08.04.2023 2 z 5

Jak psali čtenáři přede mnou, žádný zázrak, spíše něco na způsob TV americké detektivky na nedělní odpoledne. Naštěstí kniha nebyla moc objemná a četla se také dobře.

renefer
28.11.2022 3 z 5

Jack řeší více případů najednou, do toho se snaží zachránit parťáka, kterého obvinili z napadení přítelkyně a své soukromé vztahy. Je to spíš jako "jeden běžný měsíc v detektivní kanceláři pro horních deset tisíc" než povedená krimi.

postrach
18.05.2022 2 z 5

Viz komentář od Smardice....Tato série mi připadá průměrná a slabá.

santa1212
23.03.2022 5 z 5

Za me super. Četl jsem (resp. poslouchal) jako první knížku ze série Private a jsem spokojený. Dej měl spád, jednotlivé zapletky a příběhy byly fajn, byla to taková oddechovka k rizeni do auta, ve které se člověk snadno orientuje i bez velkého přemýšlení. Určitě si koupím i další díl(y).

melonka
05.02.2022 3 z 5

První kniha, kterou jsem četla z této série. Taková americká béčková krimi... žádná topka, ale dobře se to četlo a děj právě krátkými kapitoly ubíhal. Určitě si budu chtít přečíst další :)

smardice
06.01.2022 3 z 5

Sice dobře načteno, ale bohužel mě příběh moc nezaujal. Určitě znám lepší příběhy tohoto spisovatele.

trudoš
28.10.2021 2 z 5

Thriller v duchu televizních seriálů, kdy jedna agentura řeší případy na několika frontách, přičemž se nedá říct, že by jednotlivé epizody spolu byly nějak zásadně provázané. Také je dobré vědět, že knihy v sérii na sebe volně navazují, proto je příběh plný drobných odkazů na předchozí události a závěr ještě korunuje neopodstatněný cliffhanger, jenž má navnadit na další díl. O to spíš nechápu, proč nakladatelství Alpress vydává cyklus napřeskáčku, nemluvě o zcela zavádějící anotaci.
Každopádně, vyprávění je rozkouskováno na stovku kapitol, jejichž délka nepřesáhne stránku-dvě, díky čemuž se umocňuje spád. Román přitom ale zbytečně kombinuje vícero zápletek s různým obsazením. To je pak korunováno střídáním ich- a er-formy, takže je těžké udělat si pořádek v tom, co je podstatné a co balast. Ve výsledku jde o čistý průměr, který nepřekvapí ani vyústěním, ani nápaditostí; jednoduché řemeslo, vyprodukované dvěma ostřílenými harcovníky, rozhodnutými dát čtenářům co mají rádi - a nic víc.

martin3554
01.02.2021 4 z 5

Další případ pro Jacka Morgana tentokráte z Las Vegas, sex, násilí a vraždy.

kalache
19.08.2020 4 z 5

...naštěstí,ač stár, jsem chud...

evka11
26.07.2020

Považuji za jednu z nejlepších knih ze série Private.

LeHor
14.01.2020 3 z 5

No má prostě lepší.

čef
06.07.2019 5 z 5

Jako vždy v této i jiných sériích, sledujeme i zde prudce kvapný dobrodružný děj několika nesouvisejících příběhů, střihnutý detektivkou. Hlavní hrdina úporně a čistě bojuje(občas s pomocí Deux et Machina) se zločinem, jehož součástí je bohužel i jeho dvojče, který si se zákonem příliš starostí nedělá. Také jeho kolegové se dostávají do různých nebezpečí a tak je o zábavu postaráno od první do poslední stránky. Patterson tak, jak ho známe z jeho lepších románů.

Greenfingers
23.03.2019 2 z 5

Pastýř byla má první kniha od Jamese Pattersona a zřejmě i poslední. Hlavní hrdina - detektiv Jack Morgan mně nepřirostl k srdci. Jeho chování bylo na můj vkus až příliš suverénní a připadal mi jako další "Superman".

putpuda
12.12.2018 4 z 5

Klasika.... Co dodat :)
Ale má lepší....

konicekbily
02.11.2018 5 z 5

Děj pospíchá krátkými kapitolami ve více dějových liniích rychlý tempem kupředu, tak jak od autora očekávám, a tentokrát nemám žádné výhrady ani připomínky. Výborná oddechovka ze západního pobřeží "Států".

ŠárkaStrnadová
20.08.2018

Já mám od autora přečtené vše, ale tato kniha byla zklamání

Janaves
15.07.2018 5 z 5

Prostě skvělé čtení, které nemůžete odložit. Těším se na další knihy Pana Pattersona.

Autoři knihy

James Patterson