Tuhá zima

Kvůli přečinu ve službě je životem ošlehaný, cynický komisař Martin Junckersen, častěji však oslovovaný jako Juncker, z řad kodaňské policie přeložen na malou stanici v provinčním městečku Sandsted. Společně s policejním nováčkem ve výcviku a mladou seržantkou se musí vypořádat s problémy v místním azylovém centru. Zároveň pečuje o svého stárnoucího otce trpícího demencí, s nímž měl odjakživa komplikovaný vztah. Když pak na vánočních trzích v centru Kodaně exploduje bomba a Junckerovi je zakázáno zapojit se do vyšetřování, zkušený policista se cítí být na pokraji všeho dění. Ne tak jeho někdejší kolegyně Signe Kristiansenová, která se vydá po stopách domnělého viníka, ale její pátrání záhy skončí ve slepé uličce. Signe však krátce poté obdrží tip, který její vyšetřování zavede na místo, o němž se jí nesnilo ani v nejdivočejších snech…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475031/big_tuha-zima-jHd-475031.jpg 3.836

Detektiv Martin Juncker 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Vinterland, 2019

Kniha Tuhá zima

SilvieSisinka

Kniha me velice zaujala a hlavně bavila až do konce a to má opravdu hodně stránek.Bylo tam od všeho trochu teroristický útok,uprchlíci,znásilnění,dementní otec.Urcite sáhnu po dalším pokračování.

dlabikk
30.12.2021

Nikdy jsem snad nečetla knihu tak dlouho jako tuto. Zdlouhavé, nezáživné, až mě konec prostě vůbec nezajímal. Já hodně dávám na obálky knih a strašně mě tahle zaujala a tešila jsem se na ní. Nedokážu knihu nedočíst, tak jsem se trápila až do konce :o) 2* za tu obálku.

Zuzulinka
11.12.2021

Kniha byla zajímavá, čtivá. Zároveň napínavá. Doporučuji přečíst.

tami1
09.12.2021

Kniha je velmi aktuální. Téma začlenění uprchlíků, teroristických útoků a návratu bojovníků ISIS je podáno bez příkras a korektního patosu.
Vyšetřovatelé nejsou přehnaně dokonalí a schopní. Pestré charaktery přidávají příběhu na uvěřitelnosti.

FilipHaring
09.12.2021

Mám z tejto knihy zmiešané pocity. Celý dej bol nesmierne napínavý a pútavý. Ale koniec bol uplne zabitý. Ak by sa jednalo o francuzku detektivku tak by som nemal nič proti. Ale k severskej detektivke mi ten koniec nesadol.

astra3
27.11.2021

Mně se kniha líbila. Aktuální téma mladých migrantů a všemocných politiků. Napínavé a čtivé.

Lavender756
01.11.2021

Ze začátku je cítit závan kvalitní detektivky s celkem zajímavými doprovodnými příběhy hlavních hrdinů. Postupně se ale příběh vleče, dialogy, a rozhovory vůbec, ztrácí na kvalitě a postavy pozbývají svoji osobitost. Přichází tak nuda a řada absurdních rozhodnutí a umělé natahování příběhu. Nakonec mě příběh spíše zklamal.

Izu
24.10.2021

Za mě chytrá i když poněkud zdlouhavá detektivka.