santa1212 santa1212 komentáře u knih

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Jo, super, opět napínavé a čtivé dílo autora. Nebudete zklamáni. David je takový az možná příliš úžasný, ale to k tomu asi patří:-)

26.09.2023 4 z 5

Gobi Gobi Dion Leonard

Skvelý příběh, kterému jeho pravdivost dále dodává na přitažlivosti. Přestože člověk vlastně zná konec, sleduje s napětím děj a čeká, co dalšího se v celé anabázi stane. Velmi pěkná knížka a zajímavý příběh o neskutečném odhodlání: autora i samotné fenky.

17.09.2023 5 z 5

Země nomádů Země nomádů Jessica Bruder

Nádherné dílo, zejména z pohledu skvělé reportážní práce jeho autorky, která strávila několik let v prostředí, o kterém psala. Dokonalá sonda do nitra sociální skupiny, o jejíž existenci člověk obvykle vůbec netuší. Opravdu obohacují kniha.

13.08.2023 5 z 5

Matematika zločinu Matematika zločinu Magdaléna Sodomková

Neuvěřitelné. Super investigativní práce autorky, neuvěřitelně smutné čtení. Člověk se zdráhá chápat, že je obrovská moc nad osudy lidí v rukou jednoho znalce - nejde ani o to, jestli dělá záměrně nebo nezamerne chybne posudky, ale hlavně o to, že soudy tuto koncentraci moci akceptuji a neváhají podle ní rozhodovat.

12.08.2023 5 z 5

Diagnóza gambler Diagnóza gambler Petr Sýkora

Tak tohle je masakr. Kniha není fiction, jde o biograficke dílo, takže jde hlavně o příběh a jeho sílu. A ta je tedy maximální. Je neuvěřitelné, do jakého bahna se autor opakovaně dokázal vlastními rozhodnutími dostávat, a člověku se až nechce věřit, jak neskutečně špatně situaci vždy řešil. Ale tak to prostě se závislostmi chodí a je hrozně poučné o tom číst. A klobouk dolů za odvahu tenhle svůj příběh sepsat.

09.08.2023 5 z 5

Zaslepení Zaslepení Jørn Lier Horst

Autora Jorna Liera Horsta a jeho policistu Williama Wistinga jsem objevil teprve nedávno, ale je to láska na první počtení:-) Byl jsem nadšený z minulé knizky a moc se mi líbila i tahle. Klasická detektivka s uvěřitelným detektivem, srozumitelnou zápletkou a realistickými kulisami. Velký palec nahoru a jdu na další díly.

08.08.2023 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Fantastická knížka: super sympatická dvojice detektivů, svěží styl, krátké a stravitelné kapitoly. Pro mě první knížka od autorky a líbila se moc: určitě jdu i na další díly série.

06.08.2023 5 z 5

Město ztracených Město ztracených Kelley Armstrong

Mně tahle knížka nesedla. Ani nerealistickým tématem (zápletkou) ani stylem psaní. Určitě si své čtenáře najde, není jistě špatná, ale já se s ní nesžil.

05.08.2023 3 z 5

Příšeří Příšeří Ragnar Jónasson

Za mě přesně ten styl, který mám rád. Zapadlé místo, islandská příroda, záhada, pár podezřelých, a už to jede. Autora mám rád, tato kniha mě také vůbec nezklamala. Přečteno za dva dny na dovolené, doporučuji přesně k takovému účelu :-)

01.08.2023 5 z 5

Operace Rath Operace Rath Radek Kedroň

Super kniha, kompletní popis celého tohoto odporného případu. Chvílemi se vám pri cteni bude dělat špatně z toho, jaký odpudivý lidský ksindl vládl ve Středočeském kraji (Rath), jaký řídil nemocnice (Pancová) nebo jaký seděl ve sněmovně (Kott) ale taková je zkrátka realita. Autor každopádně odvedl skvělou práci.

26.07.2023 5 z 5

Černý trikot Černý trikot Jorge Zepeda Patterson

Skvělá detektivka z atraktivního prostředí. Je zajímavé číst i o zákulisí Tour, doporučuji všem milovníkům detektivek i cyklistiky :-)

21.07.2023 5 z 5

Otázka viny Otázka viny Jørn Lier Horst

Skvělá detektivka. Je zvláštní, že to je patnáctý díl a já o této sérii s Williamem Wistingem nikdy neslyšel, ale nikdy není pozdě začít:-) Určitě se chystám i na další díly.

15.07.2023 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Další super dílo v podání jednoho z nejlepších autorů thrilleru současnosti. Čte se výborně, rozsah ho přímo předurčuje k přečtení během letní dovolené:-)

09.07.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Tak tohle byla jízda. Za mě je tahle knizka geniální. Autorka skvěle ovládá jazyk, hraje si se slovy, dokáže perfektně a dokonale vystihnout uvažování postavy, je vtipná, přitom vás ale nutí stále přemýšlet a promítat si do textu knizky vlastní vztah, vlastní myšlenky. Autorka má neuvěřitelnou schopnost empatie. Mnozí říkají, že knížka je sprostá - nevím, za mě teda nic tak strašného v knížce není a syrové vyprávění je proste syrové vyprávění. Tahle knížka fakt stojí za přečtení.

24.06.2023 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Fantastická knížka. Kombinace detektivky, thrilleru a románu o životě rodiny s dítětem majícím Aspergerův symbol. Čte se skvěle až do úplného závěru. Doporučuji.

17.06.2023 5 z 5

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Poslouchal jsem jako audioknihu a výborné dílo. Skvělé z pohledu komplexnosti informací, ale velmi dobře zpracované i literárně.

11.06.2023 4 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Ale jo, dobrý thriller. Miniera mám moc rád, píše skvěle, a přiznám se, že o maličko víc než tahle knížka se mi líbí knihy že série detektiva Servaze, ale i tenhle thriller byl fajn. Minier prostě umí psát, a to se pak čte dobře každé jeho dílo.

13.05.2023 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Wow, tak tohle byla další Nesboho pecka. Skvěle napsáno, výtečně vykreslene charaktery i atmosféra místa, zajímavá zápletka, velké očekává jak to dopadne. Super, nelze než doporučit.

09.04.2023 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

King ve své nejlepší formě. Není co dodat.

31.03.2023 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Dobrý start série. Chvílemi mi knížka přišla už příliš natahovana, ale celkově dobré čtení (poslech) a takový lehce nadprůměrný thriller.

11.03.2023 3 z 5