Matematika zločinu

V roce 2012 napsal reportérce Magdaleně Sodomkové z Asie cizí muž, že prchá před českou spravedlností. Verdikt podle něj nebyl spravedlivý, a to kvůli chybě soudního znalce přezdívaného matematik zločinu. Zatímco po odsouzeném pátrají lovci lebek, reportérka spolu s dánskou dokumentaristkou Brit Jensen se snaží odhalit, kde se stala chyba. Zjišťují, že to zdaleka není poprvé, co se expert přepočítal. Stačí pár vzorečků a jste za mřížemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428776/matematika-zlocinu-6Lj-428776.jpg 4.640

Kniha Matematika zločinu

momo01

Náhodou jsme v knihovně natrefila na tuto knihu a po přečtení jsem si ještě poslechla podcast na www.matematikazlocinu.cz. Dotklo se mě co je možné v této době. Že máme obory, kde má monopol jen jeden znalec a otevřelo mi to oči, jaký má vliv soudní znalec na rozsudek, přestože jeho závěry nemůžou být exaktní. A do toho všeho chobotnice vztahů mezi soudci, obhájci, politiky a nakonec i veřejnoprávními médii. Je to kvalitní reportáž a určitě stojí za přečtení nebo poslech.

palka452

Velmi smutné jak to tu funguje.. stále se jde spíše po jméně než po práci.. jsem dost neschopný ale mám to jméno...

lukas9601
26.12.2020

Proces jako od Kafky akorát ve skutečnosti.

Cress
14.12.2020

Nečekala jsem, že se mi kniha bude tolik líbit. Velmi zajímavé téma, i když některé části byly trochu nudné, moc doporučuju.

bacouch
23.07.2020

Během hledání nových podcastů jsem objevila i Matematiku zločinu a natolik mě zaujala, že jsem si po vyslechnutí prvního dílu opatřila knihu. Autorky si daly opravdu hodně práce a vytvořily vskutku zásadní text o justiční mafii, která je ovšem ve společnosti natolik prorostlá, že je de facto neporazitelná. Jediným ostrůvkem pozitivní deviace se mi pak jevila Policejní akademie v Praze, která se této degradace spravedlnosti nehodlá účastnit. Velmi poučné a velmi depresivní čtení.

Janek
13.05.2020

Text není ke čtenářům zrovna přátelský, kompozice je docela nepřehledná. Ale stojí za to se textem prokousat - o české justici se (bohužel) dozvíte víc, než se vám bude líbit.

BlueberryL
02.05.2020

Trochu zmatená kompozice nakonec vede k velkému finále. A deziluzi. Ne z knížky, ale ze společnosti, politiky, justice, školství, médií v rukou politiků... Bohužel to není fikce a bohužel se nás to týká.

Ivulka432
20.03.2020

Přečteno na jeden zátah! Kdo se setkal s českou s justicí a českým soudním systémem naprosto přesně ví, o čem se v knize mluví. Pojednává o zkorumpovanosti a prohnilosti justice, ale i cenzuře Českého rozhlasu - a dnešní době oligarchizace médií našimi čelními představiteli státu. Kniha ale pojednává i o tom, jak fungují naši soudní znalci, kteří prakticky stejně jako soudci jsou neodvolatelní. Za mě výborné čtení!