Příšeří

Existuje souvislost mezi deset let starou vraždou a nedávným úmrtím, které vypadá jako nehoda? Vyšetřovatelka Hulda Hermannsdóttir hledá pravdu skrytou v tichu odlehlých, neosídlených míst. Příšeří je ale víc než jen klasický kriminální román o hledání pachatele – je to příběh o různých podobách zločinu, o vině a svědomí. Kladné a záporné postavy nejsou jednoznačně vymezené a román nabízí hluboký vhled do osudů lidí, do jejichž života zločin tak či onak zasáhl. Jeden z nejlepších kriminálních románů roku 2019 podle Sunday Times....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468086/big_priseri-BCz-468086.png 4.141

Skrytý Island 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Vendeta

Drungi, 2016

Kniha Příšeří

alca-212
29.12.2022

Huldu jsem si oblíbila už v prvním dílu - obyčejná starší žena, se kterou se život nemazlil.
Druhý díl časově předchází prvnímu a když se dívám na anotaci třetího dílu, vracíme se ještě více do minulosti. Zajímalo by mě, jestli to byl autorův záměr od začátku a nebo se rozhodl pokračovat až po úspěchu prvního dílu...
Obě knihy se mi líbily a rozhodně doporučuji k přečtení.

Adriena838772
26.11.2022

Hodně výborná kniha moc se mi to líbí

Teclaireddy
16.10.2022

Mě to bavilo moc, líbila se mi komorní atmosféra a psychologický rozměr postav, nejsou černobílé a pachatelé nejsou vždy úplní padouši.
Také je mi moc sympatická Hulda, mezi všemi těmi depresivními vyšetřovateli se sklonem k alkoholismu a mladými superhrdinkami je hrozně osvěžující setkat se s hlavní hrdinkou, která je obyčejnou ženou v postarším věku. O to víc, že autorem je mladý muž!
A k tomu jejímu "vzkříšení" po předchozím dílu, kterému se zde mnozí diví - jestli jsem to správně pochopila, druhý díl časově prvnímu předchází.

LucyBJ
05.08.2022

(+ SPOILER) První díl jsem nečetla a na dovolenou tato kniha byla dobrá. Žádné drama, logické postupy a vyústění. Autor mě neoslovil.

soukroma
18.03.2022

Čtivé, ovšem velmi pomalé, často s opakováním a vytahováním minulosti: střípky, všehochuť, v desetiletém rozpětí, se velice pomalu skládají za umělého utajování autorem vazby a aktéry, dokud to jde. Ve skutečnosti poměrně velmi slabá zápletka, nejisté důkazy (spoiler: svetr odsouzeného na chatě v jeho vlastnictví? propána, jaký je tohle důkaz?) a nepřesná vyšetřování. O vyjadřování protagonistů a jejich myšlenkových pochodech nemluvě (velmi mě štvalo, že devatenáctiletí byli braní za děti, a o deset let později se na tom - u "kluků" vlastně pořád nic nezměnilo!).
Hulda do toho ještě pořád myslí na svého neznámého otce v Americe a svoji smutnou rodinnou minulost (všechno ale stejně neodhalila). Pomalost ve všem se jen částečně dá přisoudit době děje, roku 1997, kdy s mobily na Islandu byli ještě v plenkách i mezi policisty, o jiných vymoženostech nemluvě.
Temnota se mi líbila mnohem víc, opravdu temné, tajemné, napínavé a Hulda měla namále - jak vidno, přežila. A taky Island tam byl lépe vylíčen a s větším významem pro děj.
Suma sumarum: 75%

Simstr
12.01.2022

Přesně můj šálek čaje :-) a navíc mám slabost pro Island. Mohu jen doporučit.

iv.ča
29.11.2021

Za mě super thriller. Výborně se čte, je to napínavé postavy se mi moc líbili a celý příběh je skvěle pojatý. Určitě doporučuji si přečíst.

FilipHaring
26.11.2021

Nejak som nepochopil že je Hulda nažive, keďže v prvom diely bola pochovana za živa. Dej sice zaujimavy ale nemalo to potrebnú svižnosť.