Sněžná slepota

V městečku Siglufjörður na severu Islandu se podle místního policisty „nikdy nic neděje“. S příjezdem policejního nováčka Ariho Arasona však dostávají události spád: během generální zkoušky představení siglufjörðských ochotníků zemře vysloužilý spisovatel, krátce nato je ve sněhu nalezena zkrvavená polonahá žena. Jak spolu oba případy souvisejí? Podaří se Arimu ve vánici zorientovat a rozplést zamotané nitky sahající daleko do minulosti?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/406456/snezna-slepota-vYu-406456.jpg 3.49

Temný Island (1.)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, XYZ (ČR)

Snjóblinda (2009)

Kniha Sněžná slepota

mikika
včera

silně připomínalo nějaký starý díl Vražd v Midsomeru, až na tu vánici a lavinu. překvapivě nudné.

Nickyheat

Trochu slabší děj, spád i všechno ostatní. Oddychová detektivka

Ajuszka

Já jsem tak ráda,že už to mám za sebou.Tohle byla vážně nuda. Myslím,že by autor měl zůstat u právničiny nebo co to dělal...Styl psaní byl příšerný,asi ani jedna stránka mě neudržela v napětí,příběh byl o ničem.. Konec nijaký..

PPardinio

Na plný počet hvězdiček to nebylo, ale jinak se kniha četla dobře. Začínající policista Ari je příjemným osvěžením z prostředí severských krimi detektivů. Těším se na další pokračování příhod ze Siglufjörðuru, protože případy z malého městečka jsou trochu jiné než z "velkoměst" Osla, Stockholmu či Reykjavíku. Doufám, že se postupem času nezačne také Ari utápět v alkoholu nebo v různých psychických stavech, to by byla škoda.

islandské detektivky

Ragnar Jónasson