Sněžná slepota

Sněžná slepota https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406456/bmid_snezna-slepota-vYu-406456.jpg 3 114 45

Temný Island série

1. díl

V městečku Siglufjörður na severu Islandu se podle místního policisty „nikdy nic neděje“. S příjezdem policejního nováčka Ariho Arasona však dostávají události spád: během generální zkoušky představení siglufjörðských ochotníků zemře vysloužilý spisovatel, krátce nato je ve sněhu nalezena zkrvavená polonahá žena. Jak spolu oba případy souvisejí? Podaří se Arimu ve vánici zorientovat a rozplést zamotané nitky sahající daleko do minulosti?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

Snjóblinda , 2009

SilvieSisinka
SilvieSisinka
25.11.2023 4 z 5

Kniha jako dietní salátek.Ciste, lehké čtení.Prirovnala bych ho jako příběh z tradiční detektivní školy Agathy Christie.

kalache
kalache
24.04.2023 4 z 5

...a prý je Island nejbezpečnější země,i když " Ladovská zima" může z člověka udělat zvíře...

Teclaireddy
Teclaireddy
09.11.2022 3 z 5

Docela dobré, ale ostatní autorovy knihy se mi líbily více. Trochu nevyrovnané - začátek pomalejší (to mi ale nevadilo), pak překotné představení velkého množství postav. Příběh dobrý, ale mohl být zpracován lépe.

LucyBJ
LucyBJ
05.08.2022 3 z 5

Kniha byla chvílemi nudná, moc popisná, ale celková zápletka byla zajímavá. Nevím, zda budu číst další díly.

Majuš333
Majuš333
04.04.2022

Jednoduché čítanie, panenské vyšetrovanie vrážd. Knihu by som osekala o takých 100 strán zbytočných popisov...
(Aj tentoraz sa vyhnem hviezdičkovému hodnoteniu.)

Alena1957
Alena1957
28.01.2022

Mně se příběh policisty Ariho líbil a zase jsem se dozvěděla něco o Islandu a jeho přírodě. Doporučuji.

Grety
Grety
07.01.2022 4 z 5

Mě se Ari líbil a myslím, že je tam dobře podané jaké problémy může způsobit špatná komunikace ve vztahu.. Pěkné prostředí, zajímavé rozuzlení

Mirin1349
Mirin1349
07.10.2021 3 z 5

Mám z knihy trochu rozporuplné pocity. Od autora už jsem četla dvě knihy a u této je cítit, že to byla prvotina. Některé věci mi tam přišly trochu zmatečné a závěr byl trochu překotný a nedotažený. Nicméně jsem zvědavá, jestli bude pokračování. Rozhodně oceňuji prostředí Islandu, které příběhu dodává na zajímavosti. Také se mi líbil odkaz na skutečné události viz reference na pád islandské vlády v roce 2009 kvůli finanční krizi.

ddkk
ddkk
04.09.2021 2 z 5

Díky knize jsem se dověděla zase něco víc o Islandu, o místních tunelech, počasí...Ale příběh sám mě moc nezaujal, chybělo mi napětí, ztrácela jsem se v ději i postavách a dočetla jsem jen s vypětím všech sil.

U mně tentokrát jen za dva.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
02.08.2021 2 z 5

Nemůžu si pomoci, ale jsem na straně těch, které kniha moc nezaujala. Mě prostě nebavila, dočítala jsem s přemáháním.

alzbeta4340
alzbeta4340
02.08.2021 5 z 5

Přesně něco takového jsem k oddechu potřebovala. Klidně plynoucí detektivka s uměřeně popsaným zločinem a sympatickým detektivem trochu nejistým ve svém soukromí. Všechno doplněno islandským mrazivým prostředím. Pěkné čtení.

janastok
janastok
14.04.2021 3 z 5

Ti, kdo čekali severský thriller, budou zklamáni. Pomalu plynoucí román s detektivní zápletkou, dobře vykreslené postavy a islandské zimní maloměsto, kde se všichni znají. Docela se mi to líbilo až na ta jména - Hrólfur, Leifur, Hlynur, Úlfur - hrůza.

Simstr
Simstr
08.02.2021 4 z 5

Knížka se dobře četla, příběh utíkal, rozuzlení dobré. Bavilo mě to. Doporučuji.

kachnat
kachnat
27.12.2020 4 z 5

Líbila se mi víc, než Temnota, zajímavý příběh, živě popsaný život v odlehlé části Islandu, klasická detektivka, rychle se čte. Nenáročná na postavy a děj, jediné, co mi děla problémy jsou Islandská jména :-)

Arsi007
Arsi007
03.12.2020 2 z 5

Jako rychlovka na víkend při dlouhém zimním večeru u krbu dobrý. Ale dechberoucí kniha opravdu není ani za mák a postavy jsou tak plitké a povrchně napsané, že není moc šance si některou z nich zamilovat. Takže vám je v podstatě jedno, jak to dopadne, protože vám nikdo nepřirostl vyloženě k srdci. Ale čte se poměrně rychle. Pokud máte rádi komornější detektivky, které jsou realistické, bez neuvěřitelných zápletek a rozuzlení směle do ní. Ve zkratce neurazí, nenadchne.

IG: @hanybooks

knihovna1
knihovna1
27.11.2020 2 z 5

Kniha mě zlákala obálkou a zemí Island. Dobře se četla, ale čekala jsem více akčnosti i napětí. Ale atmosféru Islandské vesnice, zimy a tamního žití jsem cítila.

Fambo
Fambo
05.11.2020 4 z 5

Kniha zvládla skvěle popsat klaustrofobické prostředí zasněženého a odlehlého Islandu za doprovodu skvělého příběhu.

marimari
marimari
18.09.2020 4 z 5

Příjemná klasická detektivka

knihomolka999
knihomolka999
15.09.2020 3 z 5

Pro mě celkem příjemné, oddechové čtení, které čtenáře jako bonus nakazí zimní atmosférou.

medulinka
medulinka
14.09.2020 3 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, neboť se děj odehrává na Islandu. Bohužel mě nijak nenadchla. Islandské prostředí vykresleno hezky, úplně máte ten pocit stísněnosti, když jste odříznutí od zbytku světa závějemi sněhu a všude je ticho a tma... Ale příběh nic moc. Přečetla jsem, ale znám lepší detektivky.

islandské detektivky

Ragnar Jónasson