Ragnar Jónasson

islandská, 1976

Populární knihy

/ všech 5 knih

Nové komentáře u knih Ragnar Jónasson

Obálka knihy Temnota Temnota

Těšil jsem se na propracovanou severskou krimi, ale výsledek mě výrazně zklamal. Děj působí roztříštěně a souvislosti jsou často nejasné, což znesnadňuje orientaci i základní pochopení motivací postav. Celkové vyznění je spíše amatérské než promyšlené. Už samotná premisa, kdy se 64letá vyšetřovatelka pouští do odloženého případu prakticky v poslední den před odchodem do důchodu, je málo přesvědčivá. Její následné sólové pátrání a dedukce navíc připomínají spíše postupy soukromého detektiva než realistickou policejní práci. Pomyslným hřebíčkem do rakve je informace, že první díl série je ve skutečnosti poslední a celé dílo má být čteno „od konce“. Tento koncept mi definitivně vzal chuť pokračovat v dalších dílech.... celý text
weny1


Obálka knihy Sněžná slepota Sněžná slepota

První díl série s názvem Temný Island? No, tohle moc temné nebylo. Chybělo mi jakékoli napětí. Nepřišlo mi to ani nijak čtivé. Tohle určitě ne.
Gabriela_K


Obálka knihy Sněžná slepota Sněžná slepota

Tato kniha na mně čekala zhruba čtyři roky. Když otevřu severský thriller očekávám něco drsného. V tomto příběhu sice nechyběla vánice, která uzavřela přístup do města, ale napětí nikde. Byla to poklidná detektivka, která mě chvílemi celkem nudila a bylo utrpení se dostat na konec. Průměr, slabý průměr ...... celý text
Abikk



Obálka knihy Příšeří Příšeří

Výborný druhý díl série. Myslela jsem si, že začne úplně jinak, ale ono vlastně logicky to potom sepne :o)
Abikk


Obálka knihy Temnota Temnota

Výborný islandský thriller s otevřeným koncem. Jdu hned na další, přestože vím, ze se s Huldou podle anotace znovu setkáme :o) Miluji Island.
Abikk

Zavřít

Vypněte si reklamy na Databázi

Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:

Chci vypnout reklamy

Nebo se staňte členem DK Premium a využijte Databázi naplno - více o DK Premium