Mlha přehled

Mlha
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492101/bmid_mlha-nVS-492101.png 4 62 62

Skrytý Island série

< 3. díl

Těsně před Vánoci roku 1987 zavítá k manželům žijícím na odlehlém statku na východě Islandu neznámý muž a prosí o útočiště před vánicí. Tvrdí, že se v oslepujícím chumelení ztratil svým přátelům, ale hospodářce na jeho příběhu něco nehraje. Postupem času atmosféra v domě houstne, a to nejen kvůli výpadku proudu a telefonního spojení. Ženino neblahé tušení se potvrzuje a ne všichni přežijí nečekanou návštěvu ve zdraví. Na vyšetřování složitého případu je nasazena kriminální inspektorka Hulda Hermannsdóttir, a to jen několik měsíců poté, co ji samotnou potkala příšerná rodinná tragédie, jejíž následky si s sebou ponese až do konce života.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Vendeta
Originální název:

Mistur , 2017


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mlha. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (18)

JelenSoboLos
04.06.2024 5 z 5

(Snad ne spoiler)
Prosím, má někdo ze čtenářů série Temnota-Příšeří-Mlha nějaký názor na to, proč díly vyšly v tomto pořadí? Umístěním v čase by to mělo být obráceně, Mlha se odehrává v r. 1987, Příšeří až poté a Temnota až jako poslední.
Připadá mi, jako když to vyšlo v obráceném pořadí.
Na druhou stranu je to zajímavé - v 1. díle (Temnota) se dozvíme, jak to s Huldiným osobním životem dopadlo a ve druhém díle, co tomu předcházelo a ve třetím díle se dozvídáme o životních trablích mladé Huldy - ale přitom už dávno víme, jak vše skončí, z těch předchozích dílů.
Vrtá mi to hlavou - omyl nebo geniální úmysl?

Teclaireddy
18.04.2024 5 z 5

Jednoduchý jazyk, krátké kapitoly se dvěma paralelními případy, které vás stále nutí číst dál, mrazivá atmosféra. Podobně jako u ostatních autorových knih se mi líbí, že postavy nejsou černobílé. Bavil mě i Huldin příběh, ačkoliv bylo z předchozích dílů jasné, o co půjde, a moc překvapení tam nebylo. Autorův nápad seřadit díly série v opačném chronologickém pořadí je sice docela zajímavý, ale přemýšlím, jestli by to vlastně nefungovalo naopak (i když by vyústění bylo ještě tragičtější).
Překlad ok, ale vadily mi zdrobněliny islandských jmen, je to v překladové literatuře hodně neobvyklé řešení.


eDex
13.04.2024 5 z 5

Knihy Ragnara Jonassona si v zahranici ziskaly velkou oblibu a autor prodal celosvetove uz pres 4.5 milionu vytisku. V anglicky mluvicich zemich se autor tesi velke prizni ctenaru, je o nem znamo, ze do islandstiny prekladal dilo Agathy Christie.
Knihy z teto serie jsou ve stylu detektivek Agathy Christie a sbiraji vysoka hodnoceni. Mlha je kniha s vybornou atmosferou a skvele odvypravenym pribehem. Pocitite kazdou emoci a chlad kazdeho krystalku zmrzleho snehu. Odlehly statek, snehova boure, malo postav, skryta tajemstvi. Gradace napeti az do konce. Mistrny a neodlozitelny isolation thriller z Islandu.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Mezi dvěma světy, Dvojník a další knižní novinky (27. týden)

03.07.2022


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Mlha v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených81x
ve Čtenářské výzvě6x
v Doporučených4x
v Knihotéce71x
v Chystám se číst68x
v Chci si koupit12x

Štítky knihy

Island islandská literatura severská krimi islandské detektivky

Autorovy další knížky

Ragnar Jónasson
islandská, 1976
2019  69%Sněžná slepota
2019  77%Temnota
2021  81%Příšeří
2020  67%Komunita
2022  85%Mlha