santa1212 santa1212 komentáře u knih

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Nevím, čekal jsem po pravdě řečeno výrazně víc. Pan Kmenta je vynikající investigativní novinář a v řadě případů své schopnosti osvědčil i v této knize. Bohužel ale místy se zdá, že jeho nenávist vůči AB (jakkoliv je zcela pochopitelná) prevysila jeho investigativní schopnosti nebo jak to napsat. Prostě často za něco AB kritizuje nebo primo obvinuje a "podklada" to tím, že to napsal např. novinář v článku na Forum24. To mi přijde slabé.

22.02.2023 3 z 5

Nečekaný vrah: Příběh vraždy Olofa Palmeho Nečekaný vrah: Příběh vraždy Olofa Palmeho Thomas Pettersson

Velmi dobré dílo. Kniha se čte velmi snadno, novinář odvedl vynikající investigativní práci.

22.02.2023 4 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Za me velmi pěkný. Možná jen konec nebyl úplně dokonalý a Cassandra misty reagovala podivné, ale knížka se četla velmi dobře a mohu ji doporučit.

25.01.2023 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Já miluju Kinga, tak jsem asi trochu zaujatý, ale... tohle byla zase pecka. Skvělý příběh, nadherne vykreslená atmosféra amerického západu a hor v Coloradu, výborná zápletka, super postavy. Za me top.

07.01.2023 5 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Skvely autor, netradiční žánr. Pokud máte rádi Nesboho, nebudete rozhodne zklamáni.

25.12.2022 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Dobré, na mě akorát trochu moc "ženské" a nejsem si úplně jistý realističností některých ekonomických věcí;-), ale celkově zajímavé.

11.12.2022 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Byl to masakr. Chvíli jsem si nebyl jistý, jestli knížku vůbec dočtu, byla fakt drsná a možná až úchylná. Ale dočetl jsem a zážitek to byl skutečně intenzivní.

29.10.2022 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Fantastický Nesbo, jako vždycky. Nebudete litovat.

14.10.2022 5 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Super thriller, čtivý, napínavý, překvapivý. Palec nahoru, nebudete zklamáni!

28.09.2022 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Také jsem se dostal k Netopyrovi až po přečtení několika dalších Holeovek, a za me jde o skvělý start série. Knížka se četla výborně, je napínavá, člověk se v ději nijak neztrácí, a Harry ... je už v prvním díle proste Harry :-))

16.09.2022 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Perfektní, perfektní, perfektní. Skvělá detektivka, napínavá id začátku do konce, čtivá. Nešlo přestat :-)

25.08.2022 5 z 5

Anglická zahrada Anglická zahrada Petra Klabouchová

Tak tohle je masakr. Neuvěřitelně poutavé vyprávění chlapečka ztraceného v hluboké studni. Sice tím, že dej vypráví dítě, je styl trochu zvláštní a musel jsem si na něj chvíli zvykat, ale pak už jen bez dechu nevěřícně sledujete, jak absurdně se lidé chovají. Trpíte spolu s chlapci a láme vám to srdce. Síla.

20.08.2022 5 z 5

55 55 James Delargy

Skvely thriller s originálním námětem. Velký palec nahoru.

12.08.2022 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Masakr. Neuvěřitelně propletena zápletka, spousta zvratů a napětí do poslední stránky. Skvělá trilogie.

31.07.2022 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak to byla jízda! Vynikající thriller, diky krátkým kapitolam se dobře čte, má spád, v ději je spousta zvratů, a ten konec... to byla fakt síla. Takže doporučuji a jdu hned na další díl:-)

21.07.2022 5 z 5

Velmi dobré dílo. Prehledne shrnutí veskera dostupna fakta, rozsáhle uvedeny všechny teorie včetně argumentů, které je podporují a které jim naopak odporují. Pokud vás záhada mrtvé výpravy zajímá, jde o výborný a komplexní zdroj informací, které byly k dispozici v roce 2016.

Ještě upozorňuji, že existuje pokračování s novějšími informacemi. To jsem ještě nečetl, ale tesim se :-)

04.07.2022 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Wow, tak to byla jízda. Další nádherné Minierovo dílo. Za me je Minier mistrem detektivky a thrilleru, knížka mě bavila od začátku do konce, měla spád, překvapivý závěr, člověk taky s napětím sleduje lidské linky jednotlivých postav, prostě celkove parádní zazitek.

26.06.2022 5 z 5

Učitelka z Osvětimi Učitelka z Osvětimi Magda Hellinger

Silný příběh popisující osudy mladé Židovky ze Slovenska, která byla odvlečena jedním z prvních transportu do Osvětimi, a přežila tam déle než tři roky. Příběh ukazuje hrozná dilemata, kterým musí někdy člověk čelit: přinutit těhotnou spoluvězenkyni, aby šla na potrat, nebo ji nechat porodit dítě, když víte, že ho nacisté hned potom zabíjí? A stojí za to tak trochu spolupracovat s nepřítelem, když tím zachránite spoustu životů? Dobrá knížka a příběh, který by neměl zůstat zapomenutý.

15.06.2022 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Moc mě to nebavilo. Knížka není vůbec špatná, ale ja asi nejsem správná cilovka. Navic je vidět, ze autorčin styl se vyviji a jeji dnesni psani je jiné, a mimochodem stoji za to si precist jeji novejsi i starsi dila, je to zajimave srovnání. Novější autorčiny knizky jsou pro me ale mnohem čtivější.

05.06.2022 3 z 5

Rok v ráji Rok v ráji Sarah Goodwin

Parádní thriller. Výborně vykreslená atmosféra na ostrově i charaktery lidi. Budete číst jedním dechem a s obrovským napětím čekat, jak to dopadne.

31.05.2022 5 z 5