Vrahovou rukou už zemřelo 54 obětí. Kdo bude mít číslo 55? Chandler Jenkins je velitelem policie v zapadlém městečku Wilbrook. Celý život řeší domácí hádky a sousedské neshody. Změna nastane, když se na stanici vpotácí muž jménem Gabriel. Unesl ho sériový vrah Heath. Měl se stát jeho padesátou pátou obětí, ale utekl. Než Chandler stačí zahájit pátrání, přijde na stanici Heath. Unesl ho sériový vrah Gabriel. Měl se stát jeho padesátou pátou obětí, ale utekl. Který z nich říká pravdu? A podaří se Chandlerovi případ vyřešit dřív, než vrah udeří znovu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416054/big_55-vrahovou-rukou-uz-zemrelo-54-obe-a5Z-416054.jpg 3.550
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Domino

55, 2019

Kniha 55

apq

Přestože jsem dlouhou dobu váhala, zda mám knihu číst, rozhodla jsem se nakonec správně.
Kniha má velice originální námět a i se zpracovaním jsem nanejvýš spokojená.
P.S. : Ten konec jsem ale vůbec nečekala.

čef

Upozornění pro slabší povahy: není to kniha pro vás. Příběh je to složitý, dlouho se pátrá po tom, kdo je vlastně oběť a kdo sériový vrah, bojuje se o prestiž, rodinu a děti mezi dvěma starými známými. Tedy hodně originální a už jenom to prostředí v zapomenutém kraji Austrálie, kde se dá v horách lehce ztratit, je dosti neobvyklé a pro nás těžko představitelné. Na konci jsem si však musel dlouho říkat, že jde jenom o vymyšlený příběh a nemám tedy proč být z toho tak vykolejený.

Deniska147
03. dubnaodpad!

Jedna z nejhorších detektivek. Naprosto jiný děj než slibuje anotace. Zmatené, divná slovní spojení, příšerné postavy... Dávám do knihobudky a lituji toho, kdo ji bude číst....

zdendula31
28.12.2020

Čekala jsem trochu něco jiného,ale bez problémů jsem dočetla.
Místy fakt zamotaná.

ava.s
01.11.2020

Zajímavá kniha.
Také jsem čekala něco jiného, ale nemohu říct, že by mě kniha nějak zklamala. Líbil se mi příběh i zakončení, četlo se to krásné a souhlasím i s komentářem uživatele karel9045. Přečteno po dvou vychvalovaných bestseller a nakonec jsem měla z 55 lepší pocit.

handulli
01.11.2020

Na tuhle knihu jsem se opravdu těšila. Přesně takhle si představuji anotaci k dobrému thrilleru/hororu. Asi příliš veliká očekávání zapříčila mírné zklamání. Kniha je psaná trochu těžkopádně, často jsem se přistihla, že mi ulítly myšlenky jinam a musela jsem si odstavec přečíst znova. Ale tak za půlkou knihy se to zlomilo, přibylo akce a napětí a knihu jsem dočetla jedním dechem. Jenom ten závěr ... takovéhle konce s otazníkem nemám ráda.

BratrO
30.10.2020

Tak nějak předvídatelné. Škoda, byl to docela zajímavej námět.

Bee240
30.10.2020

Zdravím Vás všechny dnes jsem dočetla druhou říjnovou knihu. Thriller 55 je velmi originální co se týče příběhu, který je velmi propracovaný a napínavý. Velmi se mi líbilo že se v této knize neprobírají vraždy samotné, ale máme tu dvě oběti se stejným příběhem...kdy jeden z nich je vrah. Také v knize máme dvě dějové linky...kdy jedna je že současnosti a druhá se odehrává v roce 2002 a po přečtení jsem pochopila proč jsme se seznámili se starým případem. Rozuzlení mě dostalo a opravdu jsem doufala, že to dopadne jinak. Konec mi přišel utnutý a mohl být podle mého trochu více propracován - jelikož by mě zajímalo co by bylo dál.
Co se týče hlavních postav tak Chandler mi sedl a líbil se mi...ale Mitch tak ten byl těžce na facku.
Kniha se mi líbila a určitě bych ji doporučila každému kdo má rád napínavé knihy ve kterých nejsou potoky krve.