Sam.Mischell

Osud TearlinguOsud TearlinguErika Johansen

Kniha se mi moc líbila, musím ocenit prolínání děje, kde se dozvídáme něco o minulosti. Konec mě velice překvapil, čekala jsem "Žili štastně dokud neumřeli," ale tak to není. Nakonec vše dopadlo jak mělo, ale chudák hlavní hrdinka, chtěla pro Tearling jen to nejlepší a na sebe ani nepomyslela. Co se jí týče, pro ni to moc dobře nedopadlo, ale asi právě proto, se mi ten konec tak líbil, něco jineho než na co jsem zvyklá.

09.01.2020

Zlodějský tanecZlodějský tanecMary E. Pearson

Kniha mě velice nadchla, ihned jsem se začetla do příběhu, který mě nechtěl pustit. Jediné mínus které mě opravdu vadilo, bylo těch stoustu pravopisných chyb. To v nakladatelství tu knihu nikdo nečetl, nebo těch víc jak dvacet překlepů prostě neviděli? Jinak autorce skláním poklonu, opravdu mám ráda když se uzavře série, ale potom vyjdou další knihy ze stejného prostředí i se stejnými postavami v pozadí. Konec mě mile překvapil, doufala jsem že to tak dopadne a autorka mě nezklamala. Moc se těším na další pokračování.

04.12.2019

Ryanova pomocRyanova pomocLeila Meacham

Přečetla jsem ji velmi rychle, sice mi chybělo trochu více akce, ale to vykompenzovalo jiskření mezi hlavními hrdiny.

30.03.2019

Dvůr mrazu a hvězdDvůr mrazu a hvězdSarah J. Maas

Moc pěkná oddechovka, kde se dovíme, jak vypadá život hlavních postav po válce.

13.01.2019

Dvůr křídel a zmaruDvůr křídel a zmaruSarah J. Maas

Třetí díl byl stejně strhující jako předchozí dva. V tomto díle sice bylo trochu méně akce a více pletichaření, ale i tak jsem ji nedokázala jen tak odložit aniž bych se dozvěděla, kdo je na čí straně. Nejvíce mě překvapil Jurian jak to dobře dokázal uhrát. V případě Tamlina jsem doufala, že nakonec nebude tak zlý a že se nakonec z něj stane spojenec. Trochu si za to jak to skončilo na jeho dvoře mohl sám, kdyby Feyre od začátku říkal pravdu, mohlo to s ním dopadnout jinak. Ale spisovatelka rozhodla jinak, doufám že v dalším díle bude i on štastný. Stějně tak i Cassian s Nestou, jejich celoknižní pošťuchování se mi velice líbilo, i když od začátku bylo jasné, že k sobě něco cítí. Trochu mě mrzí Mor, Azriela mi bylo líto že mu neopětuje svoji lásku, ale pak jsem se dozvěděla proč, hold srdci se nedá poručit. Doufám, že si stínopěvěc najde družku, i Mor ji přeji.
Závěrem, knihu doporučuji. Poslední dvě třetiny jsem přečetla za jeden den jak jsem se nemohla odtrhnout. Některé věci byly dost předvídatelné, nad některými jsem jen lapala po dechu a neodrthávala oči od dalších stránek.

07.01.2019

Dvůr mlhy a hněvuDvůr mlhy a hněvuSarah J. Maas

Kniha mě naprosto uchvátila. Nejdříve jsem nechápala jak Feyre mohla opustit Tamlina. Nelíbilo se mi pouto, které začalo vznikat mezi ní a Rhysandem, ale od poloviny knihy jsem vůči tomu začala roztávat. A úplně si mě vladař nočního dvora získal svým vyprávěním v horské chatě. To jak od začátku věděl, že je jeho družka ale nenaléhal na ni, že chtěl aby k tomu dospěla sama, to byla neskutečná oběť, která mě přesvědčila o jeho roli. Že on je ten pravý. Jinak v knize nechyběla akce, pořád se tam něco dělo. Neměla jsem klid, dokud jsem ji nedočetla. Ihned se vrhám na další díl.☺

30.12.2018

Královna stínůKrálovna stínůSarah J. Maas

Celá série je pecka. Všechny knihy od této autorky co jsem zatím četla zbožňuji. Čarodějky nakonec nejsou v jádru tak zlé jak jsme si měli z počátku myslet.

Dědička ohněDědička ohněSarah J. Maas

Libi se mi nápad krutých čarodějek, které neznají slitovaní, tyto kapitoly čtu jednim dechem a těším se vždy na další.

Půlnoční korunaPůlnoční korunaSarah J. Maas

Úžasně pokračování, kniha nabírá pořádné obrátky a nenechá v klidu dokud ji člověk nedočte.

Skleněný trůnSkleněný trůnSarah J. Maas

Skvělí nápad, příběh se mi opravdu líbí.

Temná krásaTemná krásaMary E. Pearson

Ani na chviličku jsem se nenudila. Konec mi přišel trochu uspěchaný ale dočkala jsem se happy endu ☺

Zrádné srdceZrádné srdceMary E. Pearson

Skvělé pokračování, spousta zvratů a akce. Těším se na další díl.

Falešný polibekFalešný polibekMary E. Pearson

Skvělá kniha, do poslední chvíle jsem netušila kdo je zabiják a kdo princ.

Dvůr trnů a růžíDvůr trnů a růžíSarah J. Maas

Úžasný příběh, úplně mě pohltil, že jsem nemohla přestat číst.

Nesmrtelná korunaNesmrtelná korunaRichelle Mead

skvělá kniha, na konci se člověku úplně tají dech... překvapivý závěr ;)

19.04.2015

Deník strážného andělaDeník strážného andělaCarolyn Jess-Cooke

Kniha mě vůbec nenadchla, ani jsem se nedonutila k tomu ji dočíst. Po sto stránkách jsem vzdala snahu dostat se do děje a sžít se s hlavní hrdinkou.

Do Poklidné modřiDo Poklidné modřiVeronica Rossi

Úžasný závěrečný díl, od druhé poloviny jsem nemohla knihu položit, musela jsem se dozvědět, jak to dopadne a konec nezklamal.

13.02.2015

Cesta věčnou nocíCesta věčnou nocíVeronica Rossi

Skvělé pokračován, kniha mě nenechala spát..

13.02.2015

Pod nekonečnou oblohouPod nekonečnou oblohouVeronica Rossi

Kniha se mi velice líbila, jen kdyby v ní nebyly ty chybičky.

01.01.2015

Hotel v Paříži: Pokoj č. 1Hotel v Paříži: Pokoj č. 1Emma Mars

Kniha mě moc nenadchla, byla na mě moc vulgární. Dočetla jsem jí jenom proto, že nemám ráda nedokončený příběhy..

04.12.2014

Aréna smrtiAréna smrtiSuzanne Collins

Jedna z nejlepších knih mé skromné knihovničky. Ani si nedovedu představit, jaké to je být v aréně. Ve filmu to tak nevyzní jako v knize. Autorka už nás nemohla více přiblížit tomu jak hrozné to pro ně muselo být. Odsouzeni na smrt.

Milion sluncíMilion sluncíBeth Revis

tenhle díl je mnohem napínavější než předchozí, ale jednička také měla svoje kouzlo..

Všechny barvy ZeměVšechny barvy ZeměBeth Revis

poslední díl je mnohem zajímavější než předchozí, které se mi hodně líbily.. autorka popisuje planetu jako ráj, který je ovšem nebezpečný a skrývá mnohá tajemství.. nádherná kniha, vždy když si ji chci přečíst, mi to nedá a musím vzít do ruky předchozí dva díly.. :-)

03.12.2014

A tak mi unikajíA tak mi unikajíBeth Revis

novelu jsem přečetla jedním dechem, autorce se povedlo zachytit život na lodi z jiného pohledu..

03.12.2014

Loď mezi hvězdamiLoď mezi hvězdamiBeth Revis

Kniha mě velice nadchla, zajímavý příběh z prostředí vesmírné lodi.

VzdorVzdorSarah Crossan

Napínavý příběh. Vtáhnul mě a nechtěl pustit. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

VýjimečnáVýjimečnáKristin Cashore

Nádherná kniha, strhující příběh. Přečetla jsem jí jedním dechem. Jen škoda, že u nás nejsou další díly.

22.06.2014

Ve znamení ŠtíraVe znamení ŠtíraMaggie Stiefvater

Závod jsem čekala trochu víc rozepsaný, ale ten konec je nádherný.

22.06.2014