Deník strážného anděla

„Byla jsem zpátky na zemi. Belfast, Severní Irsko. Zdálo se mi, že může být červenec, ale jakého roku, jsem neměla nejmenší tušení.“ Tak popisuje návrat na zem Ruth, strážný anděl, v něhož se změnila Margot Delacroix po své předčasné smrti. Ruth má božský příkaz znovu prožít život plný osudových zvratů a omylů Margot Delacroix a pokusit se jej změnit a tím zabránit i její náhlé smrti. Ruth se vrací na zem v okamžiku svého narození a rozpoznává záblesk svých nadpřirozených andělských schopností. Jimi obdařena je schopná změnit tragický běh svého života. Když si uvědomí, že synův pád do společenské propasti mezi narkomany, končící vraždou, je následek jejích vlastních neuvážených činů, uzavře Margot smlouvu s ďáblem a vzdá se svého místa v nebi výměnou za možnost zachránit svého syna. Změní tedy běh osudu, ale změny, které učiní, mají neblahé a nečekané následky. „Někteří strážní andělé jsou posláni zpět, aby dohlíželi na své sourozence, děti a lidi, kteří v ně věří. Já se vrátila k Margot. Jsem svůj vlastní strážný anděl, písař v klášteře trpělivě zaznamenávající život a nekonečnou lítost. Klopýtám ve svých vzpomínkách a unáší mě vír dějin, který nedokážu změnit.“ Spolu s Margot – Ruth prožíváme vizuálně barvitý příběh plný překvapivých a bolestných zvratů, odzbrojující lidskosti a mystérií spirituálního světa. Je v něm láska, lítost, odpuštění, naděje a touha utkat se s protivenstvím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53701/denik-strazneho-andela-SsO-53701.jpg 4.160
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Plejáda

The Guardian Angel, 2010

Kniha Deník strážného anděla

boxas
29.07.2018

Nedokázala jsem se začíst, nudilo mě to.

pavel-k
02.03.2018

Byl jsem překvapený, jak se mi dobře knížka četla. Sice konec byl takový, jakoby useknutý, ale nějak ten příběh skončit musel. Doporučuji všem, které bavi mystika, či andělské příběhy. Každopádně to není esoterika.

DenisePartridge
23.01.2016

Vlastně jsem od knihy nic moc neočekávala, takže jsem byla velice příjemně překvapená. Ta knížka je vážně skvělá! Když pominu snad až příliš časté gramatické chyby a chybějící písmena, a budu se soustředit pouze na příběh, je skutečně hodně dobrá. :)

REBELKAAAAAA
19.08.2015

Ze začátku kniha je nezáživná, však od poloviny se to už začíná rozbíhat a je to poutavější. U čtení je třeba přemýšlet a dávat si souvislosti dohromady. Je fakt třeba dávat spojitosti k sobě, jinak se v knize ztratíte. I já jsem někdy četla a musela chvilku knihu odložit a přemýšlet nad tím, co bylo psáno.
Děj a myšlenka super i téma je super, však až od druhé poloviny knihy to začíná být poutavější. Ten začátek nic moc, nenadchne to, vleče se to a čtete jen z nutnosti.
Konec je překvapivý a skvělý, skvělá pointa. Každopádně celkově se mi kniha líbila a nelituji toho, že jsem ji četla. :)

Michaelkaa
22.07.2015

Po prvních stránkách se mi chtělo knihu odložit a že si jí přečtu až budu mít nouzi. Nakonec jsem si řekla, že když jsem jí rozečetla, tak jí dočtu do konce. Kniha mě zprvu vůbec nebavila, četla jsem jí násilím, později kdy se začalo něco dít, tak jsem se do děje nějak začetla, bohužel mě bavila až druhá polovina knihy a to až více ke konci. Není podle mého pro menší čtenáře, neboť kniha podle mého, by byla na ně trochu složitěji psaná co se děje v paranormálním a reálným světě, občas jsem se ztrácela co kdo řekl. Další věc mě zarazila a to řada chyb v knize. Kniha nakonec byla hezky dokončená.

Sam.Mischell
13.02.2015

Kniha mě vůbec nenadchla, ani jsem se nedonutila k tomu ji dočíst. Po sto stránkách jsem vzdala snahu dostat se do děje a sžít se s hlavní hrdinkou.

Termix
08.01.2015

Námět knihy mi přišel velice zajímavý. Pár věcí, které mě na knížce mrzely: ty pravopisné chyby! a konec příběhu. Autorčin styl psaní mě moc nenadchl. Příběh, děj byl opravdu jedinečný a byl super. Kdyby bylo méně těch překladových chybek a vylepšený konec, byla by knih ještě lepší. :)

Ninie
14.11.2014

I když jsem tuto knihu držela poprvé v ruce, nemohla jsem se zbavit pocitu De javú, který mě přepadal v určitých částech. Příběh mě nadchnul a myslím si, že bych uvítala více knih s podobnou tématikou, protože strážní andělé jsou všude kolem nás a nejsou to jenom ti s křídly, ale i lidi, co nás podporují :)

Autor knihy

Carolyn Jess-Cooke
britská, 1978

Kniha Deník strážného anděla je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x