Hotel v Paříži: Pokoj č. 1

První díl erotické trilogie, která je označována jako francouzská odpověď na Fifty Shades. Paříž, hotelový pokoj uprostřed odpoledne… Tak začíná dekadentní příběh Annabelle, mladé společnice z Paříže, která přijme poslední práci před tím, než se stane ženou mocného a velkorysého muže. Tím je mediální magnát David Barlet, před kterým Annabelle, jinak studentka žurnalistiky, své noční povolání tají. Jejím posledním klientem je však Davidův charismatický bratr Louis. Ten se začne s Annabelle scházet v hotelu des Charmes. Každý z pokojů v hotelu je věnován nějaké historicky známé francouzské svůdkyni a v každém z nich musí Annabelle splnit některou z Louisových představ. Louisem vydíraná Annabelle se postupně dostane do bezvýchodné situace, jež ohrožuje její vysněnou, pohádkovou svatbu. Louis si Annabelle absolutně podmaní a ona si uvědomuje, že pravá svoboda přichází, jen když se plně odevzdá touze… Hotel v Paříži je lechtivý, vtipný, odvážný, smyslný román s detektivní zápletkou určený čtenářům, jež hledají něco víc než jen obvyklý romantický příběh....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223708/hotel-v-parizi-pokoj-c-1-223708.jpg 2.3253

Hotel v Paříži / Hotel v Paríži 1.

Vydáno, XYZ (ČR)

Hotelles: Chambre un, 2014

Kniha Hotel v Paříži: Pokoj č. 1

Ludmila02

Od poloviny jsem začala přeskakovat, jen abych se dozvěděla jak to dopadne. Kdyby autorka zkrátila knihu na polovinu a vynechala všechnu to nezáživné plácání o ničem, mohla to být dobrá kniha. Nápad na příběh oceňuji, ovšem zpracování děs.

jitka7
08. lednaodpad!

Hodně dlouho jsem se na tuto knihu chystala. Už jen pro její hodnocení jsem se do ní nepouštěla. No a kdybych se do ní nepustila, udělala bych líp. Naprostá ztráta času. Na začátku mě trošku zajímal ten trojúhelník a příběh a vlastně, co se z toho vyvrbí. Jenže enjhle, ona je to naprostá slátanina. Tolik stran a naprosto o ničem. Ani to samotné téma a jakoby záhada nebyla dobře napsaná. Nemělo to hlavu ani patu. Vlastně u poslední knihy jsem si řekla... jako fakt, o co teda vlastně šlo. Jasně, rozuzlení se člověk dozví, ale bože to byl brak.

Veríňák
15.09.2020odpad!

Tak... celou dobu jsem tenhle totální, příšerný, nekonečně dlouhý brak četla proto, že jsem žila v domnění, že mi sedí do nějakého nesplněného tématu Čtenářské výzvy. A teď, po více než 600 stránkách nudy, popisů táhnoucích se jak sopel, po prožití toho všeho s nekonečně nesympatickými hlavními hrdiny (samozřejmě v čele s neodolatelnou Elle), po mořích a oceánech tělesných tekutin zjistím, že houby. Nesedí to nikam a já jsem tak strávila mnoho bolestivých hodin zrovna s tímhle.
Padesát odstínů šedi, ke kterým je Hotel v Paříži přirovnáván, jsem četla někdy dávno a aspoň mě to tak strašně nenudilo. Tohle se táhlo, strašně a příšerně táhlo. Pominu fakt, že s touhle obálkou zkrátka a dobře nechcete jet MHD nebo sedět na laviččce v parku :)
Další díly a strany plné rozkoše mi tedy zůstanou utajeny :)

Naty88
20.05.2020

Obsahuje spoilery :)

Ufff... Asi trošku vybočím ze zdejších hodnocení. :) Tato kniha mi ležela 2 roky ve skříni, potom co mi ji přítel koupil pod stromeček (zaujal mě přebal série a zmínila jsem se) a já přečetla pár stránek a nějak se nemohla začíst... Při úklidu jsem ji vytáhla a řekla si, že jí dám ještě šanci.

S prvními asi 50 stránkami jsem opět dost bojovala, ale pak mě to začalo bavit a posledních 200 stránek jsem na tom vyloženě visela. Je to erotický román, takže to asi nebude úplně pro ty, jejichž sexuální potřeby končí misionářem jednou za měsíc s otcem jejich dětí. Zároveň to ale, narozdíl od 50 odstínů, (osobně bych to vůbec nesrovnávala) má nějakou úroveň. 50 odstínů jsem četla pouze 1. díl, do dalších jsem se nedonutila, protože mi to přišlo naprosto blbé - jak zápletka, tak forma. Osobně je celkově můj vkus orientován na sci-fi, fantasy a erotické romány nevyhledávám. Každopádně Pokoj č. 1 má přidanou hodnotu a to napětí - jak to vlastně dopadne a jste zvědavé, jak to vlastně autorka celé rozplete, protože to zamotá opravdu řádně. A překvapivě - happy end zde funguje, jak má.

Že je Annabelle blbá jak troky? No a co? Je jí 23, má na to věk. Naivní, hloupoučká Francouzka. To ji omlouvá, že se sebou nechá manipulovat a jedná nebo spíš uvažuje impulzivně. Pokud to bude číst dostatečně inteligentní žena (omlouvám se mužům, které to třeba zaujalo), myslím, že je snadné to pochopit a neztotožňovat se s ní. Ale dámy upřímně - víte jistě, že byste na tom v tom věku nebyly s uvažováním podobně? Já si kolikrát říkám: "Bože, co jsem si myslela? Když mi bylo 20, 25, 30..."

Na knize nejvíc vyzdvihuji ty kontrasty - napínavé pasáže psané opravdu kvalitně versus naprosto syrové, otřesné až nechutné "rukopisné poznámky" (ty mi tedy dělaly největší problém a nutily protáčet oči), ale právě ten rozdíl v úrovni pasáží "žitých a psaných" povznáší dílo na vyšší level.

Myslím, že u četby je důležité uvědomit si, že Francouzi mají naprosto odlšinou náturu, než Češi a tímto vědomím mi příběh vůbec nepřijde nereálný. ;) Upřímně - občas závidím, tu bezprostřednost.

Jediné, kde si myslím, že se autorka poněkud zamotala a přestřelila je to, kdy si štáb v televizi včetně hlavní postavy myslí, že pořad "Culturmix" šel rovnou do televize a až expřítel jí musel prozradit, že v televizi nebyl. To je prostě mimo realitu a nikdo mi to nevyvrátí. Ale jde o malou kaňku na jinak, pro mě, kvalitní knize.

Myška43
03.03.2020

Přečetla jsem celou sérii, Nenudila jsem se, ale už po knize nesáhnu.

Siege03
24.06.2019

Kniha se mi nelibila,zbezne jsem pouze prolistovala.:(Druhy,treti dil cist ani nebudu.Za snahu o vypracovany design obalky,davam hvezdicku

Pjater
16.06.2019odpad!

Horší knihu jsem v životě nečetla. Tohle určitě nečtěte a hlavně nekupujte, je to urážka opravdových spisovatelů. Četla jsem pár erotických románu, ale žádný nebyl tak hrozný.

AlenkaJ.
26.04.2019

Jak bylo již zmíněno v předchozích komentářích, i mě dělala kniha problém...prostě někdy v polovině mě přestala bavit, a už jsem se k ní nevrátila.