rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Neklidné pobřeží Neklidné pobřeží Chris Ould

Asi jsem byla moc natěšená, ale na plný počet to není. Za mě tak 3,5. Faerské ostrovy, popis zdejší krajiny a lidí super. Líbí se mi provázanost oficiálního vyšetřování s pátráním hlavního hrdiny v rodinné minulosti. Že zde není hromada mrtvol a potoky krve to samozřejmě vůbec nevadí. Ale samotné vyšetřování mi přišlo takové nijaké, rozuzlení nebylo nijak šokující a nastalo tak nějak, aby se neřeklo. Taky jsem si uvědomila, že o hlavním hrdinovi jsme se skoro nic nedozvěděli. Přesto si ale další díl přečtu, protože ta lokace je prostě lákává :-)

08.04.2021 3 z 5

Tvář Tvář Johana Kral (p)

Začátek byl pro mě trochu těžkopádný, ale pak se příběh rozjel. Na autorčinu prvotinu zdařilé dílo. Co mě ale trochu mrzelo, tak že tam nebylo víc popisů švýcarské krajiny i měst. Jen na začátku bylo letmo zmíněno, kde se příběh odehrává, ale pak už jen vždycky: přijel "k nám do města" apod. Jakoby se zuby nehty bránila napsat přímo název města. Myslím, že i názvy ulic a čtvrtí byly smyšlené... To samozřejmě ničemu nevadí, ale znám to tam, tak mi to přišlo trochu líto.

07.04.2021 4 z 5

Všichni to tu komentují decentně. Já to napíšu na plnou hubu. Je to k zblití a k pláči, co se nejen v té politice děje... Marnost, boj s větrnými mlýny. Divím se, že po tom všem je pan Šlachta ještě při smyslech. Smekám před jeho nasazením. Knihu jsem musela několikrát odložit, abych to rozdýchala.
Díky za vhled do policejní práce, osobního života i do všech těch kauz. I kdyby to byla jen z poloviny pravda, nebude to míň otřesné...

01.04.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Vyvolat emoce umí kniha velmi dobře. Až moc. Všichni mi byli tak protivní, až jsem začla být protivná na svého muže. Takhle by to teda fakt nešlo....
A absence uvozovek mi teda drásala nervy obstojně. Asi na tyhle moderní věci už nejsem, či co.

23.03.2021 2 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Kate už podesáté, ale stále si drží laťku. I když mě tento díl nebavil tolik jako ty předchozí, konec překvapil a tak dávám vysoké hodnocení. Kate s Tomasettim jsou mí oblíbenci a budu se opět těšit na další díl.
Souhlasím s komentářem pode mnou, těch chyb/slov navíc je tam poměrně dost...

20.03.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Měla jsem trochu strach, po všech těch superlativech tady, se do knihy pustit. I když první díl se mi líbil velice. Zbytečně!
Nevím, které slovo by knihu nejlépe vystihlo. Strhující? Fenomenální? Nebo snad (odpusťte mi ten výraz) kulervoucí? Autorce se tímto dílem povedl opravdu majstrštyk. Ač 600 stran, člověk se vůbec neměl šanci začít nudit a klidně by četl i dvojnásobek. Byť čtení to není ani trochu veselé. Každá doba i každý člen rodiny dostali dostatek prostoru. Jakožto "tutajší" znám tuto nelehkou historii z vyprávění předků, ale v knize je to vše krásně ucelené, posloupné a na příbězích postav naprosto reálně vykreslené, včetně citlivě a trefně použitých výrazů "po našymu". Závěr láká na třetí díl a snad by to mohlo nabrat i lehce pozitivní směr? :-)
Jak je zmíněno v doslovu: "Je dobře, že autorka toto téma otevřela."
Jsem moc ráda, že se o tomto úseku dějin mohou dozvědět lidé i z jiných koutů naši země. A v neposlední řadě si snad každý uvědomí, jak se máme stále dobře.

16.03.2021 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Škoda, že jsem předchozí díly četla už před nějakým časem a moc si je nepamatovala. Nicméně v průběhu čtení jsem se jakž takž rozpomněla. Rozhodně ale doporučuji číst za sebou.
Celá trilogie je skvělá, promyšlená (i když mám pocit, že je tam pár nesrovnalostí), má drive. Prolínání s minulostí a postupné rozuzlování je super. Ale ten závěr mě trochu zklamal, proto 4 hvězdy. Každopádně můžu jedině doporučit, opravdu napínavé čtení, které nepustí :-)

11.03.2021 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Čtivé, ale žádné terno. První díl jsem četla už dávno, takže jsem horkotěžko vzpomínala, kdo jsou vůbec hlavní postavy. Je tam na mě zbytečně moc osobní roviny... Zápletka je zajímavá, ale docela brzy jsem pachatele vytipovala, což se mi většinou nestává.

11.03.2021 3 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Byla to jízda a jsem ráda, že se oba velké případy vyřešily, i když ta dohoda s jedním z pachatelů byla docela zvláštní. Mno a trochu jsem si říkala, že by mohla kostka vybrat Slizáka Sleiznera, ten je fakt na odstřel :-D A teď nezbývá než čekat na další díl...

01.03.2021 5 z 5

Vánoce s vůní čerstvého chleba Vánoce s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Cornwall, papuchalk a pekárna to je prostě láska. Třetí setkání s Polly a jejími blízkými je stejně vydařené jako dva předchozí díly a vůbec bych se nezlobila, kdyby vyšel ještě další díl. Je to příjemné oddychové čtení nejen na zimní večer. Jestli jsem to dobře pochopila, tak Polbearne je umístěn na reálný St Michael's Mount, který můžu jen doporučit k navštívení stejně jako i celý Cornwall :-)

01.03.2021 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Musím říct, že knihy mají vzrůstající tendenci, alespoň pro mě. Tohle byla velká jízda a nejde jinak, než se hned pustit do dalšího dílu. Ještě, že bude víkend :-D

26.02.2021 5 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Nechápu to vysoké hodnocení tady. Táhlo se to jako týden před výplatou, do půlky jsem vážně zvažovala, že knihu odložím. Pak už se konečně začlo něco dít. Je tam ale příliš mnoho lidí a linek a bohužel nejprotivnější je ta s hlavní hrdinkou. Hrdinka se rozvede, odstěhuje 400 km daleko a pak posílá šestiletého syna za otcem na víkend samotného autobusem? Ja zírám. Čekala jsem severské krimi a dostala jsem velmi špatnou červenou knihovnu... Podle komentářů u dalšího dílu vím, že jej číst nebudu.

24.02.2021 2 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Pro mě třetí kniha a zatím nejlepší. Těch dějových linek je tam trochu moc, klidně by stačila ta hlavní, ale nevadí. Je to čtivé, má to grády. Moc fandím Dunje a doufám, že ji vítr zavane na opačnou stranu průlivu natrvalo. Zato Fabianova manželka, ta je přímo na pěst... Závěr láká na další díl/y. To mi nedělejte :-D

22.02.2021 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Od knihy jsem po přečtení náhodných komenářů moc neočekávala a dojem ve mně zanechala přesně takový. Tato kniha mě neurazila, ani nenadchla. Často se tu srovnává s Kingovým TO. Věřím, že to TO bude lepší. Bylo tam pár vtipných hlášek, které si zapamatuju, ale to je vše.

18.02.2021 3 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Ztotožňuju se se spoustou komentářů pode mnou... Chvílemi mě to bavilo, chvílemi ne. Příliš mnoho postav na obou březích průlivu, přílíš překombinované. Příliš mnoho mrtvol dokážu zkousnout, to u seveřanů ani jinak nejde. Ale policistka v pokročilém stádiu těhotenství s dvojčaty s revolverem v ruce... Bez toho bych se vážně obešla. A ten motiv? Konec to zabil úplně a asi docela chápu, proč nejdřív vyšel druhý díl a až poté tento. Kdybych tohle četla jako první, asi bych už po dalším pokračování nesáhla...Dávám tři hvězdy, ale možná, že po přečtení dalších dílů ještě upravím.

17.02.2021 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a musím říct, že pro mě to byla po delší době docela dobrá severská krimi. Jednu hvězdu dávám dolů za ten konec, to bylo trochu příliš. Hlavní hrdina taky není zrovna sympaťák, ale dám mu ještě šanci. Hned jsem začla číst další díl, ale zjišťuji, že by měl být jako první a tento dějově navazuje. To je jako proč obráceně...?

15.02.2021 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Knihy autorky mají podle mého mínění klesající tendenci. Nejvíc jsem si užila první díl v Kodani. Tady mi jak hlavní hrdinka, tak i její protějšek přišli skoro až protivní. Co se mi ale na tomto druhu knih fakt líbí, je to, jak se všichni semknou a pomáhají si. No uvidíme, co další díl, na Island se moc těším.

15.02.2021 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Přečetla jsem všechny knihy autorů a tahle je jednoznačně nejslabší. Že to bývá drsné, nechutné a nekompromisní jsem si zvykla, že má Joona deset životů v každém díle taky. I toho nesmrtelného Jurka v posledních dílech jsem brala. Ale tentokát to bylo prostě divné, překombinované a i to vysvětlení jaksi nepochopitelné. Myslím, že autorům dochází dech. Vždycky to mělo spád, že jsem napětím ani nedýchala a nechtěla, aby to skončilo. Tentokrát jsem konec uvítala docela s nadšením.

12.02.2021 3 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Ve spoustě situací jsem se našla, ale skutečně jsem se zasmála jen jedné jediné. Za knihomola se považuji, ale zřejmě už ze starého železa. Kniha je rozhodně pro mladší ročníky. Hvězdičku navíc dávám za ilustrace, ty jsou povedené.

03.02.2021 3 z 5

Ako som vozil Nórov 2 Ako som vozil Nórov 2 Ondrej Sokol

Super super super! Ještě lepší než první díl. Jedinou vadou knihy je, že už nemá pokračování :-))) Autorovy hlášky nemají chybu a popis norské krajiny láká k návštěvě.

02.02.2021 5 z 5