Ako som vozil Nórov 2

Ondrej Sokol omnoho radšej počúva, než rozpráva. Vypočul teda modlitby i zbožné priania svojich fanúšikov a napísal pokračovanie svojho úspešného debutu o patáliách s vozením Nórov v autobusoch. Tentokrát sa dozvieme, aké je to šoférovať ekologické hybridy v extrémnych severských podmienkach, aké sú výhody vozenia turistov na Nordkapp a prečo jazdiť MHD, hoci aj v Nórsku, nemusí byť až taká výhra. Táto kniha má naozaj všetko: politicky nekorektný humor, intermezzo s ňuňu mačiatkom a dokonca virtuálnu prehliadku najsevernejšieho WC Európy. Viacerých čitateľov určite prekvapí tiež fakt, že nielen u nás sa zadávajú a vyhrávajú tendre s absolútne nezmyselnými podmienkami. V knihe Ako som vozil Nórov 2 je študovaný prekladateľ a vášnivý šofér autobusu Ondrej opäť v plnej sile - dočkáme sa trefných prirovnaní a zábavných historiek, cez ktoré nakukneme oknom autobusu do prostredia príťažlivej škandinávskej krajiny. Je to jednoducho Sokol taký, akého ho máme radi - otrlý, nad vecou a s chuťou voziaci rôzne národnosti po napínavých trasách. Nech mu to vydrží....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422839/big_ako-som-vozil-norov-2-1db-422839.jpg 4.248

Kniha Ako som vozil Nórov 2

Apostasis
17. lednaodpad!

Takže význam slov "prova" a "korma" si autor (lingvista) musel hľadať v gúgli, zato význam slov "bullshit", "customer friendly", "out of the box", "challenge", "defaultne" a tony ďalších mu jasné boli. Prepáčte mi, ale cez takéto prznenie slovenského jazyka sa proste neprenesiem, takže principiálny odpad!

mclenin
07.08.2022

Zábavné, vtipné, objavné a kreatívne ako prvý diel, len už o niečo menej šokujúce a prekvapivé, keďže čitateľ približne vie čo očakávať. Nič to však neuberá umnosti a puncu autorovho rukopisu. Pokojne by som si dal aj tretí diel ak by niekedy bol býval chcel byť napísaný a vydaný :)

Dada077
30.09.2021

Keď píše o svojej práci niekto, kto ju naozaj a vážne miluje, našiel sa v nej a je jeho koníčkom, z textu srší humor, dobrá nálada a bohatstvo myšlienok, prirovnaní, opisov, že ani bedeker k Nórsku som nepotrebovala. A keď vie, chce a dokáže sa o tieto pozitíva podeliť s čitateľskou verejnosťou, vznikne knižka, ktorá poteší, osvieži, zaujme, dá sa prečítať na dva razy, lebo neskrývanú radosť zo života z nej túžite nasávať každým pórom. Po dočítaní v kútiku srdca dúfam, že Ondreja Sokola písanie neprestane baviť.

Dani25
12.09.2021

Aj dvojka je fajn čítanie, ale pri prvom diele som sa viac smiala :)

Deia
10.02.2021

Čítanie oboch kníh ma veľmi bavilo. Rozprávač pôsobí veľmi sympaticky, ani pri jednej knihe som sa nenudila, obidve boli svižné, veselé a sarkastické. Obidve knihy sú vážne zaujímavé, plné (nielen) vtipných Ondrejových zážitkov, ktoré za tie roky nazbieral, ale aj plné zaujímavých informácií o Nórsku. Humor v knihách mi naozaj sadol, málokedy sa mi pri čítaní stane, že sa nahlas zasmejem a pri týchto knihách sa mi to stávalo opakovane. Opisy krajiny boli veľmi zaujímavé, až mám chuť sa do Nórska vydať. Pri niektorých situáciách som krútila hlavou, niektoré veci ma naozaj prekvapili, napríklad údržba nórskych ciest, to som tak nejak očakávala, že to tam bude lepšie ako u nás alebo nasadenie hybridných autobusov za severnou polárnou kružnicou. Jediné, čo ma na knihách vážne iritovalo bolo slovo „substrát“ používané na označenie cestujúcich. Ináč som si čítanie oboch kníh užila a dúfam, že autor čoskoro príde aj s ďalšou časťou.

rumova_kulicka
02.02.2021

Super super super! Ještě lepší než první díl. Jedinou vadou knihy je, že už nemá pokračování :-))) Autorovy hlášky nemají chybu a popis norské krajiny láká k návštěvě.

happy-smile
21.08.2020

Autor si vyzkoušel i jiné typy dopravy v Norsku, tentokrát se dává na dráhu zájezdového řidiče. A je vidět, že mu tato změna prospěla. Pokud se vám líbila předchozí kniha, bude se vám líbit i tato. Ondrejovi přeju hodně štěstí, aby našel své místo, ať už v Norsku nebo na Slovensku.

Helena0405
18.07.2020

Jednotku som nečítala. Kniha Nr. 2 začína svižne a vtipne a až pri 5. kapitole som sa od nej dokázala konečne odtrhnúť a urobiť si prestávku. Vytkla by som ako žena jediné - vzťah k ženám vyznieva dosť zle, za toto autor body od mladých slečien nezíska. Podľa vlastných slov toto pokračovanie písal už pre normálneho čitateľa, na ženy pod 50 (rokov) - ako čitateľky - pritom zjavne nemyslel. Jeho komenty sú určené pre mužov, ktorým sa to bude isto páčiť, česť výnimkám.