rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Ačkoliv to ezo téma není můj šálek čaje, tak konečně mě kniha hodně bavila a to z důvodu, že jsem poprvé dopředu netušila, kdo je vrah. Super! :-)

09.03.2020 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Nejslabší pro mě tento díl nebyl, ale nejlepší také ne. Další díly ovšem už dočtu, protože mě zajímá osud hlavních hrdinů. Asad a jeho velbloudi mě fakt baví :-)

02.03.2020 3 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Krásný a inspirativní rozhovor, ve kterém se skrývá spousta pravdy. Moc příjemné čtení :-)

17.02.2020 5 z 5

Knížka je krásná, fotky jsou krásné, často jsem se smála. Ale jak už tu bylo několikrát zmiňováno, ocenila bych více informací o najetých km/den, ve kterých měsících se to odehrávalo, o spaní v přírodě atd. Těch problémů s motorkou a celníky bylo na mě trochu moc.

08.02.2020 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Mám to s panem autorem jak na houpačce. Tato kniha je pro mě taky trochu slabší. Je to asi dáno tím, kolik prostoru je věnováno životu padouchů a dalších zúčastněných osob. Chybí mi tam takový ten wow efekt, kdy nevím, kdo je vinen, vyšetřování běží jako zběsilé a rozuzlení přijde až na konci. I když v tomto díle trochu zvrat nastal, to je pravda...

06.02.2020 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tak to byla jízda! Velmi napínavý díl. Po tom předchozím si u mě autor spravil reputaci :-) Snad se další ponesou ve stejném duchu.

28.01.2020 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Taky jsem na autora narazila díky čtenářské výzvě a jsem za to moc ráda. Sice jsem pachatele odhadla hodně brzy, ale to vůbec nevadilo. Kniha se čte dobře, postava komisaře je sympatická, proto se hned vrhám na další díl :-D

24.01.2020 4 z 5

Knihu jsem zvolila do výzvy, podle hodnocení jsem čekala, že se zasměju. Asi budu patřit k těm pár lidem, kteří se nejen nezasmáli, ale hlavně nedočetli. Bohužel. Tohle se fakt nedalo...

16.01.2020 1 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Opět perfektní! Na autorku jsem náhodou narazila mezi knihami v akci za pár korun a díkybohu za to. Od té doby jsem shltla všechny díly a žáden mě nezklamal. Těším se na další pokračování :-)

14.01.2020 4 z 5

Od hospody k hospodě Od hospody k hospodě Jaroslav Sapík

Pana Sapíka mám moc ráda, proto jsem s nadšením sáhla po této knize. Popis dob dřívějších a vhled do fungování tehdejší vysoké gastronomie mě moc zajímal. Nechyběly ani historky, kdy jsem se musela smát nahlas. Ale prosím vás, těch několik gramatických hrubek korektor fakt neviděl??? Velká škoda, mě trkly do oka hned...

14.01.2020 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Patřím k těm několika málo lidem, kerým kniha vůbec nesedla. A to jsem jinak všechny knihy od Bolton (kromě Má ji rád, nemá ji rád) shltla jak malinu. Téma a zápletka mi až tak nevadily, nějakou podobnou bejkárnu jsem čekala. Ale postavy mi nebyly vůbec sympatické, střídání časové osy taky ne, některé situace mi přišly vyložené zmatečné a musela jsem je číst znovu... Snad to rakvář zase vylepší.

14.01.2020 3 z 5

Jakubův cestovní deník 2 Jakubův cestovní deník 2 Jakub Čech

Stejně jako předchozí díl, je i tento hodně popisný, ale vlastně mi to vůbec nevadilo. O to to bylo autentičtější a člověka hrozně láká se tam taky vypravit a zažít stejná dobrodružství. Jak autor zmiňuje, že loučení na konci trailu je stejně intenzivní jako na konci letních táborů v dětsví, tak stejný pocit mám i já jako čtenář a nemůžu se dočkat dalšího putování. Doufám, že Apalačský trail bude brzy následovat :-)

13.01.2020 5 z 5