Tvář

Tvář https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445792/bmid_tvar-Uw2-445792.jpg 4 49 11

Uprostřed švýcarských lesů objeví běžkař tělo brutálně zavražděné dívky s odříznutým obličejem. Vyšetřování se ujímá dvojice mladých kriminalistů – ambiciózní Simon a jeho krásná kolegyně Camilla. Zavražděná dívka ale nezůstane jedinou obětí a Camilla se brzy začne obávat, že se její lehkovážná sestra může stát vrahovým dalším terčem.... celý text

Makůvka
Makůvka
20.10.2023 4 z 5

Souhlasím s komentáři níže, že na prvotinu je to slušně napsaná detektivka. Zápletka zajímavá a promyšlená, jen ty rozhovory mezi vyšetřovateli mi občas vadily a přišly mi dětinské. Příběh s Camillinou setrou mi do celkové zápletky moc nesedl, byl zbytečný a místy i nudný.
Ale za přečtení tato knížka určitě stojí, nechybělo ji napětí a spád.

babystar
babystar
18.12.2022 3 z 5

Pokus o módní krvák odehrávající se v předvánočním Švýcarsku. Na prvotinu celkem dobré, i když něco tomu chybělo. Mám právě asi šťáravou náladu, takže jsem našla i pár nelogičností a chování policistů bylo taky občas na facku. Mám zkrátka raději detektivky z českého prostředí.

30.10.2022

Četla se dobře zajímavé super doporučuji

K2121
K2121
22.10.2022 5 z 5

Skvělá detektivka s originálním příběhem a velice poutavým dějem! Moc doporučuji!

25.09.2022

Za mě taky byla dobrá stojí za přečtení hezky se četla krásný spád

berila
berila
07.04.2022 4 z 5

Na prvotinu dost dobré. Určitě stojí za přečtení.

Habana
Habana
12.10.2021 3 z 5

Debut J. Kral je ve své podstatě celkově povedený detektivní thriller. Řekla bych spíš pro ty co nevyhledávají nějaké masakry, krev a vnitřnosti. Děj odehrávající se ve Švýcarsku začátkem prosince, nás zavede k mrtvole ženy s pořezaným až odřezaným obličejem. Slibný a čtivý začátek. Jenže postupem času, jakmile se na scéně objevují hlavní kriminalisté Simon a Camille, začínáte se trochu nudit. Vztah mezi protagonisty nemá žádnou jiskru a chemie mezi nimi moc nefunguje.
Tvář je román, kde vyšetřování probíhá z bodu A do bodu B, prostě se tahá figurkami na hracím plánu. Hodně prostoru je často věnováno postavám, které nemají ději nic moc co nabídnout. Za to prostě hvězdy musím odebrat.

Ale pořád se jedná o nenáročné a příjemné čtení na večer.

Zuzulinka
Zuzulinka
29.08.2021 5 z 5

Kniha je napsána zcela bezchybně. Rodí se nám nová top autorka a velká paní spisovatelka. Opravdu klobouk dolů a všem vřele doporučuji si tuto autorčinu prvotinu přečíst.
V postavách jsem se orientovala zcela bezproblémově a děj mne strhl ke čtení od samého počátku.

rumova_kulicka
rumova_kulicka
07.04.2021 4 z 5

Začátek byl pro mě trochu těžkopádný, ale pak se příběh rozjel. Na autorčinu prvotinu zdařilé dílo. Co mě ale trochu mrzelo, tak že tam nebylo víc popisů švýcarské krajiny i měst. Jen na začátku bylo letmo zmíněno, kde se příběh odehrává, ale pak už jen vždycky: přijel "k nám do města" apod. Jakoby se zuby nehty bránila napsat přímo název města. Myslím, že i názvy ulic a čtvrtí byly smyšlené... To samozřejmě ničemu nevadí, ale znám to tam, tak mi to přišlo trochu líto.

Katania
Katania
21.03.2021 4 z 5

Jako autorčina prvotina je to opravdu dobré. Vyšetřovací tým se mi líbil a zápletka byla napínavá. Určitě doporučuji.

JustWomen
JustWomen
19.01.2021 4 z 5

Zaujal mě jednoduchý název, navíc je to jeden z bodů Čtenářské výzvy, navíc je to česká autorka... a myslím, že to vůbec nebylo špatné. Vadily mi jen ty podivné trochu dětinské dialogy mezi policisty a připlácnutá zápletka s Camillinou sestrou. Ale klobouk dolů, doporučuji.

thrillery krimi české detektivky

Johana Kral (p)