rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Tato kniha pro mě byla příjemné překvapení. Námět s milenkou a pátráním byl super, i když i mně záhy došlo, která bije. Trochu mi vadilo psaní blogu a texty jak z příručky pro ženy. Ale chápu, že to tam mělo svůj význam. Příjemná oddychovka, kterou mohu jen doporučit.

26.01.2022 4 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Konec vzala Dominika fakt hopem, ale jinak oproti Jižní Americe vidím velký posun. Milá či komická setkání s Japonci jsou doplněná opět krásnými fotografiemi, kterých je opravdu hodně. Jen bych klidně zvládla dvojnásobnou porci textu. Čte se to moc dobře, Dominika má vypravěčský talent.

26.01.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Autorčiny knihy mají pro mě vzrůstající tendenci. Tato měla nápad, spád, propracované postavy, které mi nebyly ani tak protivné jako v jiných knihách, ale mám tam pořád nějaké "ale", které nedokážu specifikovat.

18.01.2022 3 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Tato kniha byla milé překvapení. Určitě sáhnu po dalším autorčině počinu :-)

17.01.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Do knihy se mi kvůli tématu nechtělo, ale vysoké hodnocení mě pořád nahlodávalo. Z první třetiny mi bylo až nevolno a to nemám děti. To musí být fakt šílené. Ať už prožívat stres z předčasného narození nebo pak po zjištění záměny. Pak mi byly hlavní postavy nesympatické tak, že jsem přemýšlela o tom, knihu nedočíst. Nakonec jsem se přemohla a konec to vylepšil, takže nakonec 4*. Téma je to velmi zajímavé a bohužel ne nereálné.

10.01.2022 4 z 5

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

Díky výzvě jsem se vrátila k nejoblíbenější autorce mého dětství/dospívání. A i když mi je už 2x tolik, co hlavní hrdince, kniha mě moc bavila. Je mi jasné, proč jsme to kdysi s holkama hltaly. Autorka umí perfektně vystihnout pocity, nálady a ztřeštěnost dospívající mládeže. Joo, to byly časy :-) Za těch 14 let od vydání knihy sice technologie poskočily mílovými kroky, ale to nic neubírá na čtivosti. Jak jsem se na začátku zažrala, tak jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem knihu nedočetla.

06.01.2022 4 z 5

10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou Jan Rendl

Toto pokračování Jendova putování mě bavilo ještě víc, než předchozí kniha. Asi, že už jsem si na jeho styl zvykla. Respekt před tím, co zvládl. Opět oceňuji fakta, která nám předložil a jazykovou úroveň knihy. Super jsou i průběžné fotky, že nemusí člověk listovat. A na závěr jsem zjistila, že bude další kniha, takže paráda :-)

06.01.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Skvělá série! Doufám, že bude brzy další díl. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila :-)

03.01.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Taky se musím přidat ke čtenářům, kteří mají radši sérii s Erikou. Ten začátek v kanibalovi byl fakt skvělý, takže jsem čekala stejnou jízdu jako v předchozí sérii, ale bohužel. Nějak nemůžu přijít na chuť tomu, že vyšetřování je na úrovni soukromých detektivů a tak nemají žádné pravomoce. Kniha ale čtivá je, to se ji upřít nedá a určitě si přečtu i další díl. Tak doufám, že mě bude bavit víc.

07.12.2021 3 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Opět výborné romantické počtení. Baví mě, jak autorka umí vybírat lokace. Tentokrát je děj zasazen do míst, která znám, takže opravdu obdivuji a oceňuji, jak je popsala autenticky. Např. čokoládovnu v Brocu nebo vesmírnou restauraci v Gruyères. Těším se na další díl, který se má odehrávat v Irsku :-)

02.11.2021 5 z 5

Dlouhej špacír Dlouhej špacír Zuzana Švoncová

Parádní počtení, přesně podle mého gusta :-) Mám ráda deníkový zápis, přidává to na autentičnosti. Velký obdiv všem, co se na takový špacír vydají! Zuzka je dobrodruh, ale s notnou dávkou pokory a smyslem pro humor, i proto se kniha tak dobře čte. Vyprávění z krásné severské krajiny navíc prokládá svými zkušenostmi s prací v různých koutech Evropy a já bych se ráda dozvěděla víc! :-)

01.11.2021 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Že se nejedná o Rakerovinu jsem zjistila až tak v půlce knihy, nevadí :-D
Napínavé to bylo od samého počátku až do konce, k čemuž určitě přispělo prolínání časových os. Rebeka i Travis byli moc sympatičtí, skvěle jsem se bavila, akorát ten motiv mi přišel trochu slabší...
Konec nalákal na další pokračování s Rakerem, takže už aby to bylo!

01.11.2021 4 z 5

Budu stručná. Lůca má koule, obrovské srdce a neskutečný vypravěčský talent :-)

Obě její knihy jsou poměrně tlusté a hustě popsané, ale člověk se ani vteřinu nenudí, i když závěr není úplně veselý. Navíc je zde spousta krásných fotek. Jestli kdy o sobě v knize pochybovala, tak nemusí. Je obrovskou inspirací, přeju ji jen to dobré a doufám, že se brzy dočkáme další knihy. Třeba z CDT :-)

24.10.2021 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Ztotožňuji se s některými názory níže. Toto téma je silné a je dobře, že se o něm čtenáři dozvědí.
Nicméně se nabízí srovnání s dílem paní Lednické. Není vůbec na škodu, že její knihy mají x set stran, člověk se aspoň pořádně ponoří do děje... Jizva je dost krátká a taky mám pocit, že nestihne jít více do hloubky, což je škoda (celých 29 počítaných stran jsou předěly kapitol). I ke konci jsem měla z toho množství postav a příbuzenských vztahů zmatek. Navíc mi tam moc nesedí střídání časových rovin. Ta současná mi přijde příliš našroubovaná a docela bych se bez ní obešla.
Každopádně ale kniha stojí za přečtení a doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět něco o historii tohoto koutu země, který je mému srdci blízký.

20.10.2021 4 z 5

Vražda na Den matek Vražda na Den matek Lee Harris (p)

Po vraždě na den otců, která mě příliš nebavila, jsem si říkala že to je super zápletka. Tak do půlky knihy mě to bavilo, ale pak to zase sklouzlo k velkému přemítání kdo s kým a proč. Pořád si stojím za svým pojmenováním "naivní detektivka", protože si jinak nedovedu vysvětlit, že se s Chris každý baví, všechno ji poví, dokonce i to, že někoho zabil...

18.10.2021 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Četla jsem jako šestou knihu a musím říct, že ji řadím mezi ty lepší, dobře jsem se pobavila. Sice je tu stále stejný vzorec, ale tentokrát zasazení mezi zpovykané modelky přineslo i více humoru a lokace v Chorvatsku je prostě úžasná. Ještě bych chtěla pochválit obálky knih, protože ty se neskutečně povedly a jsou hezčí než originál.

18.10.2021 5 z 5

Vražda na Den otců Vražda na Den otců Lee Harris (p)

Tento díl mě bavil asi ze všech nejméně. Příliš mnoho postav, telefonátů a vyptávání... 2,5*

18.10.2021 3 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Čekala jsem od nálepky bestselleru víc. První půlku jsem protrpěla, přespříliš postav, i těch linek bylo na mě moc, byť se později protnou. Od půlky už to ubíhá rychleji, ale i tak se zde objevuje až moc náhod (ten viděltoho, ten potkal toho...). Většinou se u sérií nemůžu udržet a hned se vrhám na další díl, ale tentokrát mě autoři nepřesvědčili. A to mi hlavní hrdinové přišli sympatičtí...

22.09.2021 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Island je láska, ráda jsem se tam prostřednictvím knihy vrátila. Autorka sice ve všech knihách opakuje stejný vzorec, ale která žena si občas nepotřebuje přečíst trochu romantiky? :-) Na knihách mě baví vřelost, lidskost a nápomocnost kolektivu kolem hlavní hrdinky, zahřeje to u srdce. No a popisy krajiny jsou velký bonus.

22.09.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Pro mě čtvrtý díl autorky a bohužel za mě nejslabší. Fotografování je můj koníček, Japonsko mě taky baví, líbí se mi provázanost postav jednotlivých dílů, ale tentokrát mi to přišlo opravdu jen o pitvání se ve vztahu těch dvou hlavních hrdinů na úrovní teenegerů.

07.09.2021 3 z 5