Vánoce s vůní čerstvého chleba

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Přílivový ostrůvek Mount Polbearne v Cornwallu a Polly Watefordová, která se na něj po krachu předchozího vztahu a podnikání odstěhovala, aby tam začala nový život, jsou už mnohým čtenářkám známé z předešlých volných pokračování Ostrov s vůní čerstvého chleba a Léto s vůní čerstvého chleba. Do nové knihy se ovšem může pustit každý, nehledě na to, jestli už o Polly četl, nebo ne. Tento příběh nás vtáhne do zdánlivě poklidného předvánočního času, kdy se z Pollyny pekárničky linou i jiné vůně než tradiční vůně chleba. Pod povrchem však bobtnají problémy a odkrývají se dosud nevyřčená rodinná tajemství. Je, nebo není nutné je sdílet se svými nejbližšími, anebo do jaké míry? Mají v opravdovém kamarádství či partnerství tajnosti své místo? Jak mohou tyto situace narušit vztahy? S tímhle vším se potýkají Polly s přítelem Hucklem i jejich kamarádi, manželé Kerensa a Reuben. A jak je u Jenny Colganové zvykem, v závěru knihy čtenáře opět naláká na několik neodolatelných receptů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436351/big_vanoce-s-vuni-cerstveho-chleba-bA0-436351.jpg 3.487
Série:

Čerstvý chléb 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Argo
Originální název:

Christmas at the Beach Street Bakery, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (23)

Kniha Vánoce s vůní čerstvého chleba

ferdada
03. ledna

Ach, bože, to bylo trápení. Ne, tohle není pro mě. Čtení jen pro čtení, žádný pěkný pocit, přínos - smyslové obohacení. Zbytečný. Aspoň vím, čemu se příště vyhnout a vějičku konejšivé obálky nechat bez povšimnutí vějit… :-)

Bramborak81
27.12.2022

Vánoce s vůní čerstvého chleba jsem si vybrala pro navození vánoční atmosféry, a to se bohužel nestalo. Ze série Čerstvého chleba je tato kniha za mne nejslabší, sešitá horkou jehlou. Z postav mi nebyl nikdo sympatický, všeho bylo tak nějak moc, některé situace přehnané, jiné nedotažené. Aspoň obálka je hezká a vánoční.


yonda
07.11.2022

Sáhla jsem po této knize protože: Líbila se mi obálka, zaujal mě popisovaný děj a recenze nešetřily chválou. No.. asi v půlce jsem zjistila, že mě to vlastně vůbec nezajímá, nemám ráda ani jednu postavu a jediné co jsem se dozvěděla je počasí v Cornwallu. Posledních cca 60 stránek už začal mít děj trochu spád, ale to je za mě trochu málo...

evismaior
24.08.2022

35% - po celkem ucházejícím druhém pekařském dílu z přílivového ostrůvku v Cornwallu, je třetí vánoční díl už skutečným vařením z vody. Postavy se chovají vesměs, jako kdyby jim přeskočilo v hlavě (u Reubena je to klasika, ale poté, co zazdí výročí svatby, to Kerensa řeší po svém, načež následky řeší po zbytek knihy a posléze informovaní Polly a Huckle se dohadují o tomhle i o svém vztahu, aniž by si dokázali něco pořádně vyříkat), snad jediná zajímavá dějová linka je ta s Pollyiným dosud neznámým otcem, kdy Pollyiny reakce na nové situace jsou uvěřitelné - což ovšem celkem zabije v závěru knihy, který už se zas nese ve stylu kýčovité přeplácanosti a s ohledem na to, jak se postavy chovaly v uplynulých měsících (ze zhroucené Kerensy je náhle hvězdná organizátorka megaakce apod.), se jeví jako naprosto postavený na hlavu. Ale papuchalk Neil je pořád za mazlíka, tak aspoň tak. Nicméně toto jsou opravdu knihy na letní dovolenou, ke kterým nebudu mít potřebu se vracet.

knihovniceS
22.06.2022

Vánoce s vůní čerstvého chleba
Třetí díl série mě dost zklamal. Zpočátku se děj táhl, jako by to psal někdo jiný. Připadalo mi to, že autorka, kterou mám jinak ráda, už vše o milé pekařce vyčerpala. Nejvíc se mi líbil druhý díl. Tentokrát dávám 3 hvězdy, ale nikoho neodrazuji. Pokud jste přečetli 1. a 2. díl, 3. zvládnete také.

Mojepočteníčko
07.02.2022

Jenny Colgan je moje stálice. Nicméně z této trilogie se mi líbil a líbí stále nejvíc první díl. Její kniha s vánoční tematikou se mi líbila zhruba do poloviny. Měla takovou příjemnou, hřejivou atmosféru. Pak ale přišly na řadu vztahy, nějaké rodinné problémy a ve finále na můj vkus přeslazený závěr. Škoda. Nicméně i tak zůstávám autorce a jejím knihám nadále věrná.

martina.culik
16.01.2022

Oddechovka do zimních dní. První kapitoly byly trochu stylem "v minulých dílech jste viděli". Nečetla jsem předchozí díly, ale ničemu to nevadí - vše důležité je v knize vysvětleno. Příběh není moc složitý a je to opravdu spíše odpočinkové čtení. Ostatní díly asi pravděpodobně číst nebudu.

knihovnička007
27.12.2021

Hodnotím jako průměr. Neurazí, nenadchne. Přijde mi, že knihy autorky jsou podle jedné šablony. Z vánoční knihy by se dalo vytěžit daleko více... škoda :(
Více v recenzích nebo na FB Tučňákův knižní svět.

1