Osmnáct pod nulou

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Třetí temný případ Fabiana Riska. Třetí mrazivý thriller z pera švédského bestselleristy Stefana Ahnhema. Automobilová honička u helsingborského přístavu skončí pro jeden vůz tragicky – pádem do ledových vod. Na předním sedadle je nalezen jeden z nejvlivnějších švédských podnikatelů v oblasti IT. Vše nasvědčuje, že šlo o nehodu, ale důkladnější ohledání těla odhalí, že bylo zmrazeno. Ještě podivnější je doba úmrtí: dva měsíce před událostí v docích. Navíc někdo tvrdí, že oběť viděl ještě před týdnem živou a zdravou. Zdá se, že vrah převzal její totožnost. Fabian Risk brzy zjistí, že to pachatel neudělal poprvé. A ani naposled…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402599/osmnact-pod-nulou-keL-402599.jpg 4.3564

Fabian Risk 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Kalibr

Arton grader minus, 2016

Kniha Osmnáct pod nulou

miloslav0399

Průměr. Na nelogičnosti v severské krimi se dá zvyknout, ale zde k ní přistupuje ještě neuvěřitelná neschopnost policie, včetně hlavních postav. Např. na útěk z vězení jen tak nezapomenu, ale je tu toho mnohem víc :) Doporučuji jako oddech pro chvíle, kdy se vám nechce shánět nic lepšího.

Peslik

Prvních 30% byla trochu nuda, ale pak se to přehouplo a knihu nešlo odložit. Obávám se, že budu muset sehnat pokračování, protože......

pastelka53

Autor se opět předvedl a naservíroval nám příběh plný napětí a nečekaných zvratů.
Chvíli vždy trvá než si zvyknu na dvě dějové linky, ale to je jen jeden malý zádrhel v tak skvělé knize.
V příběhu též nesmí chybět rodinné drama a problém s alkoholem. To už by nejspíš nebylo ono, v dnešní době je to snad knižní standart bez kterého se neobejde ani jeden spisovatel.

Hakate

Pro milovníky severu a velkého množství mrtvol, ideální volbou.
Stefan opět nezklamal.

kykyna42

Těch mrtvol na mě bylo nějak moc,ale jinak dobře napsané a člověk se nenudí :)

Evina74
26.12.2020

Klasická severská detektivka - po dočtení máte pocit, že většina seveřanů má kostlivce ve skříni v podobě domácí mučírny, incestu či vražedných choutek.

withoutchild
05.12.2020

První Fabian Risk, protože jsem to dostal jako dárek. Z toho důvodu jsem trochu plaval v postavách a jejich vztazích, ale nakonec jsem to zvládl v pohodě. Mělo to spád a napětí, jen bych řekl, že to bylo trošku překombinované. Ale hlavně v čem jsem se neorientoval, tak byli Helsingborg a Helsingor. To jsem si musel vždy otevřít mapu, abych věděl, co se děje v Dánsku a co ve Švédsku :)

nicoolka25
01.12.2020

Kniha se četla dobře

Stefan Ahnhem
švédská, 1966

Kniha Osmnáct pod nulou je v

Právě čtených24x
dalších seznamech8x