Osmnáct pod nulou

Třetí temný případ Fabiana Riska. Třetí mrazivý thriller z pera švédského bestselleristy Stefana Ahnhema. Automobilová honička u helsingborského přístavu skončí pro jeden vůz tragicky – pádem do ledových vod. Na předním sedadle je nalezen jeden z nejvlivnějších švédských podnikatelů v oblasti IT. Vše nasvědčuje, že šlo o nehodu, ale důkladnější ohledání těla odhalí, že bylo zmrazeno. Ještě podivnější je doba úmrtí: dva měsíce před událostí v docích. Navíc někdo tvrdí, že oběť viděl ještě před týdnem živou a zdravou. Zdá se, že vrah převzal její totožnost. Fabian Risk brzy zjistí, že to pachatel neudělal poprvé. A ani naposled…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402599/big_osmnact-pod-nulou-keL-402599.jpg 4.3700

Fabian Risk 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Kalibr

Arton grader minus, 2016

Kniha Osmnáct pod nulou

ivana7717
05.12.2021

Bola to moja prvotina od autora. Kniha sa čítala vynikajúco, tak ako v názve, tak aj príbeh bol mrazivý. V knihe sa odvíjajú dva príbehy, takže veľa postáv, niekedy som sa strácala, kto je kto. Ale určite, kto má rád severské krimi, si príde na svoje.

netopýrek1985
30.11.2021

Tak tenhle díl byl hodně dobrý. Sice ten konec byl nějaký ryhlí, ale povedený

Kubajzz
29.11.2021

Opravdu mrazivé téma, které se hodně dobře četlo. Doporučuji

Lindulinek
17.11.2021

Dobře napsáno. Děj má spád. Doporučuji

careras.c
17.11.2021

…to mne baví…

Gleam
11.11.2021

Kniha se jako předchozí díly dobře četla, stále žasnu nad dějovými zvraty a neskutečně bujné fantazii pana autora. Sérii určitě dočtu, už jenom ze zvědavosti, co ještě se může stát

moudivlacek
10.09.2021

Velmi podařený díl detektiva Fabiana a nyní jen policistky pořádkové policie Dunji - Švédsko versus Dánsko -, příběhy, které se opět prolnou.
Ústřední motiv je bohužel poslední dobou velmi reálný a děsivý. Říkám si, jestli je proti tomu vůbec nějaká ochrana. Každopádně boj policistů se zlem je dlouho "pod bodem mrazu". Fabian a jeho kolegové se však nevzdávají a bojují dál. Do toho osobní příběhy lidí z mordparty. A na druhé straně i členové Fabianovy rodiny se dostávají do popředí, bohužel mám pocit, že se Fabianovi nedaří ve všech směrech života.
A také je tu Dánka Dunja, i když se Slizákovi podařilo odstavit ji na vedlejší kolej, nepočítal s úporností a nezdolností Dunji. A tak se události nedějí, jak by chtěl. A Dunja toho hodlá využít.
Konec je překvapení, i když jsem jej částečně tušila, je to otevřený konec, takže....? Je to jasné, budu muset si přečíst další díl.

adela2316
11.08.2021

(+ SPOILER) Kniha je napínavá a bavilo mě, že některé kapitoly končily takovým tím mrazivým zjištěním. Co me ovšem šokovalo nejvíce, byl epilog. Mela jsem trochu podezření, že smrt Fabianova kolegy nebude úplně sebevražda, ale toto? Fiha.
Opět Dunja, která ví nejlíp, jak se chovat a jak řešit situace, ale vždycky dělá pravý opak. Nechápu, proč s tím Kimem něco sakra neudělá? :-D
Co se týče Fabiana, klidne bych se bez jeho šílené rodiny obešla, jeho protivna žena prostě na týden zmizí, decka nechá doma, vůbec ji to netankuje, Theodor, to snad ani nemusím komentovat. Tak špatné vztahy v rodině snad v reálu ani neexistují.
Občas mi vyšetřování přišlo pritazene za vlasy, rikala jsem si, že snad to ve skutečnosti funguje jinak, lépe, a ne, aby se ve veznici jako vyměnili??? A vůbec, jak jim to všechno prochazelo.. Kniha je celkově taková ,,predimenzovana,, , ale to předchozí díly, co si tak vybavuji, byly taky. Ale asi by bylo fajn si je přečíst skoro po sobě.
Ale jinak se velice těším na další díl, protože jsem opravdu napnutá, jak to bude pokračovat.