Osmnáct pod nulou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třetí temný případ Fabiana Riska. Třetí mrazivý thriller z pera švédského bestselleristy Stefana Ahnhema. Automobilová honička u helsingborského přístavu skončí pro jeden vůz tragicky – pádem do ledových vod. Na předním sedadle je nalezen jeden z nejvlivnějších švédských podnikatelů v oblasti IT. Vše nasvědčuje, že šlo o nehodu, ale důkladnější ohledání těla odhalí, že bylo zmrazeno. Ještě podivnější je doba úmrtí: dva měsíce před událostí v docích. Navíc někdo tvrdí, že oběť viděl ještě před týdnem živou a zdravou. Zdá se, že vrah převzal její totožnost. Fabian Risk brzy zjistí, že to pachatel neudělal poprvé. A ani naposled…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402599/big_osmnact-pod-nulou-keL-402599.jpg 4.3844
Série:

Fabian Risk 3.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Arton grader minus, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (226)

Kniha Osmnáct pod nulou

dlabikk
03. května

Audiokniha - série s Fabianem je čím dál lepší, hodně postav, vražd i dějů. Trochu erotiky a trochu duchařiny, což je jediné, co bych knize vytkla. Do příběhu zapojena celá rodina. Určitě doporučuji a těším se na další díl :o)

Katulinka69
15. února

Tak za mě tedy nejslabší díl. Bavil mě nejvíce Theodor


baryska0751
10. února

(+ SPOILER) Třetí díl série jsem vůbec nečetla kvůli břídilovi Riskovi a jeho rozvrácené rodince. Zajímalo mě, jak se to vyvine v Dánsku. A jen tak docela malinko proto, abych zjistila, jestli se z Fabiana přece jen nakonec nestane schopný detektiv. Bohužel nestal. Přestože už dokázal vystřelit a dokonce se trefit, tedy až poté, co mu vrah přizabil dceru, ale i tak pokrok, přesto další knihu číst nebudu. V tomhle díle se mi totiž už definitivně zprotivila i Dunja, která jinak v minulých dvou docela zachraňovala situaci. Ukázalo se, že je vlastně taky detektiv na baterky, když dokázala sice úspěšně chytit vrahy, ale zároveň se tím definitivně připravit o práci.
K přečtení čtvrtého dílu mě nepřiměl ani samotný závěr, kde autor vlastně odhalil vraha, takže už snad ani není o čem psát, ne? Kolik lidí musí ještě zabít, než mu to dokážou?
Dvě hvězdičky dávám jednak ze setrvačnosti, jednak kvůli jistému pocitu zadostiučinění, když Riskova nesnesitelná manželka tvrdě narazila na osud :D
Kdyby vrah Sonju zabil, dala bych tři hvězdy a kdyby Theodor vystřílel zásobník do partičky úchyláků, dala bych čtyři!
P.S.: Tentokrát nebyla ani ta detektivka nijak dobře propracovaná. Ve Švédsku autor porušil jedno z pravidel pátera Knoxe, že pachatel musí být na scéně hned od začátku a nemá to být někdo neznámý, koho čtenář nemá šanci odhalit, protože o něm neví. No a dánský případ byl prozměnu jasný hned od začátku, protože co jiného by tam ta partička mladých lidí okolo Theodora mohla znamenat, než právě tuhle partičku úchyláků. Tak jedinou záhadou bylo, jestli se Theo k happy slapingu vesele přidá, nebo je bude chtít prásknout, ale oni ho do toho vtáhnou proti jeho vůli.

hana4834
07. února

Asi zatim nejlepší díl těším se na pokračování

ArwenAragorn
18. ledna

85%
Muž měl ruce i nohy přivázané k vozíku, aby se nemohl vysvobodit, a oči vytřeštěné hrůzou nedokázal spustit z troubící dodávky, která mířila přímo na něj. Sice zabrzdila, ale i tak z boku do vozíku narazila a roztočila ho jako curlingový kámen, vozík přejel šikmo do levého pruhu, kde do něj vrazilo SUV, převrátilo ho na bok a vteřinu na to ho rozdrtil kamion. Všechno se seběhlo během několika vteřin, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky.
__________________________________________________________________________________________________________________
Tak to byl MAZEC! Vyšetřování krádeže identity a vraždy bezdomovců. Do obou případů se zamíchá Fabianova rodina. Velice čtivé a napínavé, plné zvratů, mrtvých je tady požehnaně. O tom, že Sleizner je hnusný slizoň jsme se opět přesvědčili, teda hlavně Dunja. Ale to, co se Fabian dozví na závěr je pro mě šok všech šoků.
Autor má fantazie na rozdávání a i když je to celé přitažené za vlasy, vůbec mi to nevadí.
Už se těším na další díl, neváhejte, čtěte!

EliskaD
09. ledna

Po zklamání z předchozího dílu jsem byla rozhodnutá další knihu v pořadí nečíst. Ale má potřeba dokončovat (i začaté série) nakonec zvítězila. A musím uznat, že tento díl opět nasadil laťku. Na další díly se tentokrát opravdu těším. Osmnáct pod nulou navnadilo.

m_martina
01. ledna

Naštěstí lepší než předchozí případ, i když u mě stále ještě vede první kniha z této řady. Musím ocenit nápad pana spisovatele ohledně zápletky, ale jedna hvězda jde dolů za několik drobností, které mi vadily. Kvůli spoileru nebudu psát, co to bylo ...

Kaja1
17.11.2022

Nedalo se odložit, sice mi vadí ta hrozná severská jména, ale knížka vás nenechá vydechnout. Prožít to, co hlavní hrdinové, potřebovala bych celoživotní servis psychiatra. No, jdu na další díl, je to třeba fakt číst popořádku, jinak v tom máte chaos.

1 ...