ropotamo ropotamo komentáře u knih

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Náročné čtení, ale stojí za to. Krásný bohatý jazyk. Příběh je emočně velmi silný. Vyprávění o spisovateli Stingovi bylo zbytečně zdlouhavé, nudné a v některých momentech mě i obtěžovalo, když jsem se chtěla dozvědět více o Sofii.

07.06.2024 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Téma je neotřelé, ale neřekla bych, že ho autorka správně uchopila. Hlavnímu hrdinovi jsem nerozuměla a rozhodně mi nebyl sympatický. Celkově se mi nelíbílo, že se jeho sexuální orientace zlehčuje. To, že doteď nikomu neublížil, není zárukou, že se tomu tak nestane v budoucnosti. Sexuální pud je velmi silný a skoro nikdo ho nedokáže ovládat. Léčba u psychologa a sexuologa mi v tomto případě přijde nezbytná. Rozhodně bych tedy nechtěla mít pána za souseda, zvláště pokud bych měla 2 malé děti. To, že zatím nikomu nic neudělal, by mě asi neuklidnilo.

12.04.2024 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Musím říci, že mne kniha nebavila. Z milého a vlídného, místy až úlisného pana Kopfrkingla, milujícího svou rodinu nade vše se najednou vyklube psychopat. Jako náznaky tam byly již na počátku, kdy je v podstatě až nepřirozeně milý, ale chyběl mi jeho vnitřní přerod, nějaké zpytování svědomí, vnitřní boj. Po pár větách s přítelem se najednou změní jeho morální a životní hodnoty. Mně osobně se to zdá neuvěřitelné.

29.12.2023 2 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Takové milé pohádkové čtení. Škoda jen, že v životě to jako pohádka není, proto je těžké si oblíbit hlavní hrdiny příběhu. Na můj vkus jsou všichni až moc dokonalí, hodní, nezlomní i přes útrapy. Prostě klaďasové jak mají být:)

27.11.2023 3 z 5

Případ zazděné šlechtičny Případ zazděné šlechtičny Jaromír Jindra

Stejně dobře napsáno jako předchozí díly. Pochvala za dobré zakončení, nebylo urychlené a odbyté, nýbrž pěkně vystavěné. Z celé série mám velmi dobrý pocit.

18.09.2023 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Přečteno kvůli výzvě, kniha mě opravdu neoslovila. Humor byl plytký, spoustu nesmyslných názvů a jmen, díky čemuž mi úspěšně po celou dobu čtení unikala dějová linka, která by ve finále šla shrnout jednou větou.

12.07.2023 1 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Jedním slovem "paráda". Krásná knížka o obyčejných lidech a jejich životech. Navíc psána s humorem a nadhledem, ale zároveň o tématech k zamyšlení. Doufám, že autorka nám bude zrát a potěší nás dalšími vydařenými příběhy.

19.05.2023 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Smutné čtení. Pořád jsem čekala, že nastane nějaký zvrat a vše se obrátí k lepšímu, ale ono nic. Autorce smekám, za zpracování nelehkého tématu. Psáno reálně, bez zbytečných hluchých pasážích takzvaně o ničem. Těším se na další knihu od autorky.

27.02.2023 5 z 5

Zajímavé, poučné. Doporučuji.

13.10.2022 5 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Velmi vydařený začátek. Měla jsem při čtení až mrazení. Zhruba v polovině mi přišlo, že autor chtěl knihu rychle dopsat. Nápad byl vskutku dobrý, jen by potřeboval dotáhnout.

10.07.2022 4 z 5

Tichá bolesť Tichá bolesť Táňa Keleová-Vasilková

Pěkně napsaný a dobře vystavěný příběh ze života. Pocity postav, které se potýkají se svými bolestmi, starostmi, smutky, ale i radostmi jsou popsány uvěřitelně. Z knihy mám velmi dobrý pocit.

11.11.2023 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Do knihy jsem se nemohla začíst, děj mi nepřipadal napínavý. Hlavní postava Ema mi k srdci nepřirostla, spíše mi v knize překážela.

29.09.2023 2 z 5

Pokoj mrtvých Pokoj mrtvých Franck Thilliez

Až na ten závěr, který byl ne trošku přitažený za vlasy, ale hooodně, tak to nebylo špatné. Dám tomu ještě šanci a zkusím druhý případ Lucie Henebellové a uvidíme.

18.08.2023 4 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Příjemné odedchové čtení. Čekala jsem trochu více z historie, ne jenom děj zasazený do dob minulých. Sice se v knize objevují reálné historické postavy, ale nic nového se o nich nedovídáme.

29.03.2023 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Trochu rozporuplné pocity. Po těch recenzích jsem čekala něco dech beroucího, ale nedočkala jsem se. Dobrý detektivní thriller, ale těch je víc než dost. Nicméně, byla to prvotina a dám tomu ještě šanci a zkusím druhý díl.

26.01.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Znovu dobrá kniha od Shari. Rychlý spád, konec zas až tak nepřekvapí. Čte se velmi dobře.

08.01.2023 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Prostě klasický Remarque. Trauma z války a umírání. Napsané je to pěkně, akorát stále to samé dokola. Přesto 4 hvězdy a to za krásné jazykové obraty, které v současné době trochu postrádám.

11.11.2022 4 z 5

Bolest neutopíš Bolest neutopíš Renata Šindelářová

Jedním slovem - nádhera. Velmi silný emotivní příběh o tom, jak život plyne. Že ne vždy, jde všechno hladce, že někdy se musí překonávat překážky a vyrovnat se ztrátami. Že štěstí jsou nakonec ty malé všední maličkosti.

19.10.2022 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Není to špatná kniha, ale že bych po přečtení řekla wau, tak to zase ne. Místy mi přišel příběh až neuvěřitelný. Dle anotace jsem očekávala silný příběh, který si budu ještě dlouho pamatovat, ale to se nekonalo.

11.03.2024 3 z 5

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Není to úplně nejhorší. Oddechovka pro nenáročného čtenáře aneb pohádka "Jak Ondřej ke štěstí přišel"
Dobro zde vítězí nad zlem, láska nad nenávistí, každý viník je spravedlivě potrestán.

06.03.2024 3 z 5