Tichá bolesť

Tichá bolesť https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17508/ticha-bolest-17508.jpg 4 100 32

Milena, učiteľka materskej škôlky, ktorá je práve na materskej dovolenke, si vždy o sebe myslela, že je len taká „obyčajná". Rovnaké boli aj jej dievčenské sny - túžila stretnúť muža, s ktorým by sa mohla deliť o starosti i radosti všedného života, mala svoju vlastnú domácnosť a deti. Ich smiech by zapĺňal kúty novučičkého bytu. To všetko sa jej aj splnilo. Obrázok puzzle sa začal rúcať v čase, keď manžel prišiel o prácu. Rodina musela zápasiť s každou korunou. Milenin malý súkromný svet začal gniaviť nedostatok... a ničivé hádky. No čoskoro zistila, že to nie je najboľavejšie, čo jej osud nadelil...... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Ikar (SK)

Tichá bolesť , 2004

knihovniceS
20.03.2024 5 z 5

Tichá bolest
Dočetla jsem silný příběh Mileny, učitelky MŠ na mateřské dovolené, která prožila těžký šok při znásilnění. Styděla se o tom mluvit, odmítala manžela a po dvouměsíční sexuální abstinenci si v alkoholovém opojení pomohl násilím. Milena manžela vyhodí a za 4 měsíce zjistí, že je těhotná ... Co bude dál si přečtěte. Dávám 5 hvězd a vřele doporučuji.

raty
11.12.2023 5 z 5

Zapůjčeno v knihovně pro maminku, která má knihy paní Keleové-Vasilkové moc ráda. Nedala jinak, než abych si ji taky přečetla. A nelituji.
Opět velmi čtivý příběh ze života. Hlavní hrdinka žije spokojený život, ale pak jí osud docela naloží. Musí se vypořádat s opravdu nelehkou situací a čtenář se zatajeným dechem čeká, jak to dopadne.
Přála bych všem ženám s velkými problémy, aby se všechno tak krásně vyřešilo, jako v knihách této autorky.

ropotamo
11.11.2023 4 z 5

Pěkně napsaný a dobře vystavěný příběh ze života. Pocity postav, které se potýkají se svými bolestmi, starostmi, smutky, ale i radostmi jsou popsány uvěřitelně. Z knihy mám velmi dobrý pocit.

hzd
31.10.2023 5 z 5

Taková klasika. Příběh ze života.

Knihomura
22.10.2023 3 z 5

Klasická Keleová. Nic míň, nic víc.

Květi62
27.09.2023 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka. Její knížky jsou jistota. Příběh Mileny je smutný, ale je napsaný tak, že vás nutí číst stále dál a dál, protože víte, že všechny knihy Táni Vasilkové končí dobře. A vy přejete Mileně štěstí, lásku a vyřešení všech jejich problémů. Protože "Každá žena je hluboko uvnitř bojovnice. Dokáže ze sebe vydolovat obrovskou sílu a zabojovat, aby zachránila svou rodinu".
Určitě doporučuji.

Ivanule
15.09.2023 4 z 5

Další kniha od autorky, které její příběhy by se dali napsat jako ze života, líbila se:)

Han-nah
31.08.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, protože je přesně ze života mnoha lidí. Manželství, děti, vliv ztráty zaměstnání, falešná kamarádství, nevěry, odcizení,ale hlavně to, že lidé už spolu neumějí komunikovat. Vytrácí se city, pochopení a podpora vyslechnout toho druhého, když já přece mám také své problémy.

Allla9
26.08.2023 5 z 5

Souhlasím se všemi, kdo knihu chválí. I za mě naprostá spokojenost. Zatím se mi líbila každá kniha od této autorky.

Katerina015
01.08.2023 5 z 5

Opět moc čtivý příběh i přesto, že byl velmi smutný. Doporučuji k přečtení

alnahu
08.07.2023 5 z 5

Příběh ze života,který je docela smutný. Milena učitelka na mateřské dovolené -maminka dvou dětí,žije pro svou rodinu a je se svým životem spokojená. Vše se změní ,když její manžel přijde o práci a i ji se stane velmi nepříjemná věc s kterou se nedokáže někomu svěřit a upadá do depresí-postihne to nejen ji ,ale i její
rodinu.Naštěstí potká starou dámu, která ji vyslechne a moudře poradí,jak se se vším vyrovnat.
Opět velmi pěkné čtení.

anovy64
31.05.2023 5 z 5

Opět klasická oddechovka, i když mě rozčilovalo Michalovo chování a Milena si svým postojem taky pěkně zkomplikovala život. Ale kniha se četla velice příjemně.

LeSk
30.05.2023 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Jednoduché čtení s nereálným dějem. Je to taková nemastná neslaná oddychovka.

Januli
27.05.2023 3 z 5

Knihy paní Keleové řadím mezi oddychvky. Leckdy příběh sám o sobě zrovna lehké není. I tak v této knize. Četla se mi dobře, jen mi lezly na nervy hrdinové románu. :-)

zdehan
08.05.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha ze života přečteno za jeden den.

Zuzulinka
30.04.2023 5 z 5

Mic pěkná kniha!

Alena1957
26.04.2023 5 z 5

Tichá bolest je moc pěkný příběh, knihu doporučuji přečíst.

radus
01.04.2023 4 z 5

Pěkná knížka, ale hlavní hrdinku moc nechápu. Komu jinému se s takovou věcí svěřit než svému manželovi? Jenže by pak bylo všechno jednoduché a my bychom neměli o čem čist ;-)

Moudd
01.04.2023

Její starší knihy se mi libily o hodně víc.

bookcase
26.03.2023 4 z 5

Knížky TKV, zejména ty starší kousky, jsou tak trochu moje guilty pleasure, jak se říká. Utíkám k nim, když si chci odpočinout. Tuhle jsem před lety četla ve slovenštině. Příběh Mileny je v lecčems naivní a přes prožité trable i pohádkový, až neuvěřitelný. Nepotřebujeme někdy takovou pohádku všechny?

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky