Pokoj mrtvých

Pokoj mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513831/bmid_pokoj-mrtvych-bIe-513831.jpg 4 136 49

Lucie Henebellová série

1. díl

Vítejte před branami pekla. Strhující thriller ve stylu legendárního Mlčení jehňátek. Když Vigo a Sylvain přijdou o práci, rozhodnou se svému bývalému zaměstnavateli pomstít. Po dokončení záškodnické akce se baví lehkovážnou hrou – jedou v noci autem s vypnutými světly. Nečekaně srazí muže, který namístě zemře. Nedaleko mrtvoly najdou kufr se dvěma miliony eur a peníze si nechají. Za pár dní se však dozvědí, že šlo o výkupné, které požadoval únosce malé dívky… A tak se stane, že se jejich cesty zkříží se sadistickým psychopatem, který nikdy neodpouští.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

La chambre des morts , 2005

Majuš333
31.03.2024 3 z 5

'Když se člověk příliš často stýká se zlem, stane se sám zlem.'

Bolo to zvrátene výborné, ale dve * uberám za všetkých havkov, ktorých...

michterhel
12.03.2024 3 z 5

Celkové hodnocení- dobrý. A to ve škole znamená za 3. Dramatičnost se stupňuje, to zase jo, ale u některých pasáží jsem myslel, že mě šálí zrak. Některá přirovnání jsou jako ze sbírek Jana Nerudy. Při zmínce o chlorofylu jsem dostával kopřivku, ten se zpočátku objevoval snad na každé páté stránce. Konec je hodně urychlený, nějak mi tam chybí ty oběti. Myslím, že tak 4-5 stránek propracovanějšího závěru bychom přežili. A epilog- to je totální úlet. Podle náznaků jsem soudil, že se odehrává v Rumunsku. A ejhle, neodehrává.

PosPol
17.02.2024 2 z 5

Tak jsem velmi zklamaná. Skvělý začátek, zajímavý námět. Ale nestačí mít vraha magora, ještě musí detektiv bohovat se svými démony. Když to není chlast, je to neco jiného. Zbytečně se tak tříští pozornost. Spousta faktických chyb, asi největší bizár je kudla v hrudi až po střenku a osoba si vesele kráčí dál, autor úplně zapomněl, že má nůž v hrudníku...

Detektiv Lucie je matkou dvojčat, spí asi tak pět hodin týdně, ale přesto dokáže souvislosti vyvodit i tam, kde nejsou a neexistuje snad nic, co by nevěděla! Jinak je ale detektivní práce jak z firmy Pat a Mat, nechybí ani klišé, kdy policista jde na děsivé místo, aniž by o tom někomu řekl. No a konec? Ten si nejspíše máme domyslet, protože příběh je zakončen pár větami. A já se taaak těšila na pořádny thriller :(.

šipek
23.01.2024 4 z 5

U tohoto autora jsem někdy úplně nadšen a na druhé straně má knihy, které mě zklamou. Pokoj mrtvých řadím do takového středu, nenadchlo mě to a ani nezklamalo. Zápletka se mi zdála trochu překombinovaná.

ANDY28
17.01.2024 2 z 5

Ještěže to byla vaše prvotina pane Thilliez, tohle se vám vůbec nepovedlo

zuzana2599
30.12.2023 4 z 5

Od tohoto francouzského autora nic moc načteno nemám, nemůžu tedy srovnávat či porovnávat s jinými romány. První případ s vyšetřovatelkou Lucií byl tedy hodně morbidní, ještě že neměl více stran, myslím, že to docela stačilo. Lucii jsem zatím na chuť nepřišla, ale dám ji ještě šanci v jiném případu.
Pokoj mrtvých je čtivý, ale hodně děsivý a hrůzostrašný thriller s pěknou obálkou ! Jen Luciino mateřství zjemňovalo tento morbidní případ !

jes09
30.12.2023 3 z 5

Příběh jako takový nebyl vůbec špatný, ale ta detektivní část byla katastrofální.

jarin58
07.12.2023 4 z 5

Začátek mi přišel poněkud chaotický,ale časem se zápletka rozjela.

čef
30.11.2023 3 z 5

Autor mne hned brzy z počátku otrávil svou neznalostí použití inzulínu. Pak se dopustil několika logických faux pas a závěr se mu také moc nevyvedl – hrůzy zde bylo až to bylo skoro směšné. Těšil jsem se na tuto knihu zbytečně. Šarád s upravováním mrtvol bylo až příliš.

SSTknihy
22.11.2023 3 z 5

Celkem slušná detektivka, která se šikovně tváří jako temný thriller. Zločin je totiž víc než děsivý a autor si umí díky živé popisnosti pěkně pohrávat se čtenářovou fantazii. Ale zápletka je možná až příliš komplikovaná, motivy jednotlivých aktérů lehce nedořešené a strážmistryně Lucie chvílemi oplývá vědomostmi a kombinačními schopnostmi na hranici věrohodnosti. Hlavní motor vyšetřování, který všechny žene kupředu v závodu s časem nakonec zůstane úplně bez povšimnutí a konec samozřejmě "nenápadně" láká na pokračování.

konicekbily
08.11.2023 4 z 5

Kniha je zajímavá už i stylem autora i jeho talentem vytvářet kombinované zápletky. Děj pěkně odsýpá, pomaluje se odhaluje kdo a proč, připadá mi však, že scén "za hranou" je trochu moc a závěr už příliš překombinován!

cornetka
22.10.2023 4 z 5

Děj má spád a kniha je čtivá. Pouze konec byl za mě celkem uspěchaný a možná i nějaké další situace by se dali víc rozvinout. Jinak Lucie mi byla sympatická, ničeho se nebála a měla správně myšlenkové pochody jako vyšetřovatelka. Jen teda nevím, jak se dá skloubit práce policistky s výchovou malých dvojčat, navíc coby matka samoživitelka. Lucka se mi líbila i proto, že ujížděla na čokoládě.

Maky806
18.10.2023

Paráda! Přečteno jedním dechem.

BohyněKuchyně
03.10.2023 5 z 5

První knížka od tohoto francouzského autora mě přesvědčila o tom, že si musím přečíst i ty další. Mladá policistka Lucie si musí vybojovat své místo v policejním týmu. Nemá pro to ideální podmínky. Stará se sama o děti, je unavená, její nadřízený jí zrovna nefandí. Ale ona je po čertech dobrá. Když se objeví zohavená mrtvola postižené holčičky, rozbíhá se intenzivní vyšetřování. Když nesl otec mrtvé holčičky únosci výkupné, srazili ho dva nezaměstnaní pitomci, Vigo a Sylvain, kteří si výkupné nechali a mysleli, že jim to projde. Všechny nitky příběhu jsou poutavé, krátké kapitoly se příjemně čtou. Těším se na další knihy autora.

MartinProtschke
23.09.2023

Moje první setkání s autorem a určitě nezůstane u jedné knížky.

Danago
21.09.2023 3 z 5

Zajímavý thriller. I když se shoduji s názory , že autor má i lepší knížky. Příběh je tak trochu složený z dvou témat , které jsem už někde četla.
Přesto se kniha četla dobře a místy vás překvapí.

Pája699
21.09.2023 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné, ale ne zase tak dobré, abych dala 5 hvězd. Autor má určitě lepší a napínavější knihy.

U mě to spíše bude osobní problém :-D Já opravdu nechápu, proč si každý psychopat svoje „choutky“ musí zkoušet na zvířatech. Jsem opravdu milovník zvířat a určité pasáže byly na mě opravdu moc.

Nádherná, poutavá obálka...i anotace mě nalákala, ale za mě to nebylo prostě ono. Tím určitě nechci knihu shazovat, každý čtenář, ať si udělá vlastní názor po přečtení .-)

Katania
19.09.2023 4 z 5

Nechápu, kde autor bere inspiraci. Morbidní a drsné. Ale líbilo se mi to.

MaJa264
18.09.2023 5 z 5

Nechápu nízké hodnocení, podle toho si už knihy nevybírám. Dávám 5*. Podle mne patří Thilliez k nejlepším francouzským autorům krimi románů.

Olous1
17.09.2023 5 z 5

Docela mě zaráží malé hodnocení. Já jsem velmi spokojená, dokonce bych řekla, že první kniha od autora je nejlepší. Inspektorka Henebellová je mi sympatická. Hned od začátku mě to chytlo. Napínavé, téma dobré. Za mě doporučuji 90%.

kriminální thrillery

Franck Thilliez