Pokoj mrtvých

Pokoj mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513831/bmid_pokoj-mrtvych-bIe-513831.jpg 4 136 49

Lucie Henebellová série

1. díl

Vítejte před branami pekla. Strhující thriller ve stylu legendárního Mlčení jehňátek. Když Vigo a Sylvain přijdou o práci, rozhodnou se svému bývalému zaměstnavateli pomstít. Po dokončení záškodnické akce se baví lehkovážnou hrou – jedou v noci autem s vypnutými světly. Nečekaně srazí muže, který namístě zemře. Nedaleko mrtvoly najdou kufr se dvěma miliony eur a peníze si nechají. Za pár dní se však dozvědí, že šlo o výkupné, které požadoval únosce malé dívky… A tak se stane, že se jejich cesty zkříží se sadistickým psychopatem, který nikdy neodpouští.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

La chambre des morts , 2005

Jane2016
24.06.2023 4 z 5

Troufnu si tvrdit, že tahle novinka od autora Francka Thillieze Vás naláká nejen svou děsivou obálkou, ale také anotací. Sama jsem to tak totiž měla. Thriller ve stylu Mlčení jehňátek?

Co se týče autora, před nedávnem jsem od něj četla jeho knihu s názvem Smrtihlav a styl psaní mi opravdu sedl. Pokoj mrtvých na mě zapůsobil stejně jako Smrtihlav, opět se můžete těšit na akčnost, napětí a jeden velký průser. Autor má dar a dokáže čtenáře zatáhnout do příběhu.

Pokud nad přečtením autorových knih přemýšlíte, ale stále váháte, tohle je Vaše znamení, že ho máte zkusit, protože to je opravdu něco! A pokud uvažujete nad koupí tak si pro Vás @albatrosmedia připravilo kód "FRANCK", za který lze po celý červen tj. 1.-30.6. pořídit všechny knihy a audioknihy autora s 25% slevou a k tomu ještě dopravou zdarma!

Sečteno podtrženo, Thilliez opravdu ví, co dělá a těším se na další knihy, které si od něj v budoucnu přečtu. Jen tak letmo jsem koukala na jeho repertoár a další knihy, které si od něj přečtu budou například Černá smrt, Pandemie, Nedokončený rukopis či například Strach.

Magdalenkačte
21.06.2023 4 z 5

Pokoj mrtvých je thriller v pravém slova smyslu. Pachatel je hodně zvracený, obětí je hodně a čtenáři je z toho úzko.
Lucie Henebellová je mladá vyšetřovatelka, maminka dvojčátek, a z mého pohledu děsně inteligentní žena, která ví absolutně všechno. Šéf ji miluje a v ničem ji vlastně neodporuje, což se v detektivkách fakt nestává.
Příběh začne tím, když dva muži srazí na cestě třetího a ten má u sebe značný obnos peněz, který má sloužit jako výkupné. Toto nemůže dopadnout dobře a zrudný pachatel chce své peníze za každou cenu zpět.
Jak cely příběh dopadne a jsou oběti zachráněny? Lucie pátrá a v závěru zůstává na všechno sama a i ona se ocitá ve smrtelném nebezpečí.

Četlo se mi to docela těžko a občas jsem příběh nechápala a musela se vracet.
Závěr jsem četla asi 3x, abych si poskládala, jak to vlastně dopadlo. Nenadchlo, neurazilo, spíš průměr.

Petronela16
15.06.2023 4 z 5

Kedze som voľakedy dávno čítala od autora knihu Syndrom E a pamatam si , ze sa mi pacila, tak som to riskla teraz touto knihou.Netajim, velmi sa páčila aj obálka knihy.
Do deja sa dostať nebolo nič ťažké, hneď sa mi to zapáčilo, len ku koncu uz mi to trošku " pokulhavalo", preto som ubrala jednu *.
A aj preto, ak bude ďalšie pokracovanie, nech mam rezervu.Ale určite to bolo výborné čítanie a teším sa na ďalšie diely z tejto serie.

Andrea7272
14.06.2023 5 z 5

Napínavé, čtivé za mě super čtení :-)
Těším se na další díly !!!!

VasnivaCtenarka
10.06.2023 4 z 5

Franck Thilliez přichází s novou thrillerovou knižní sérii Lucie Henebellová a hned první díl je určen pouze a jen silným náturám. Slabší čtenářské kousky může morbidita a brutalita znechutit. My, kteří však už autora známe, jsme připraveni na jeho styl, takže nás to nepřekvapí.

Jako vždy musím i u knihy Pokoj mrtvých vyzdvihnout skvěle promyšlený příběh. V tomhle je Franck Thilliez skutečný mistr! Kniha vás chytne od prvního momentu a nepustí vás až do konce.

Mladá policistka Lucie Henebellová je posedlá sériovými vrahy a profilováním, takže když se dostane ke svému prvnímu velkému případu, je štěstím sama bez sebe. Dostane se k vrahovi tak blízko, že sama bude velmi překvapená, čeho jsou lidé schopní. Pronikne do jeho mysli a do jeho doupěte, a to mi věřte, že opravdu nečekala, s čím bude mít v tomto případě tu čest.

Tempo příběhu mi přišlo celkem svižné tak akorát. Člověk dostal to, co od autora očekával a nenudil se. Ke konci se nestačil divit, jakou fantazii má sám autor a přemýšlel, zda je tento autor sám mentálně řekněme v jakési normě.

Kapitoly nebyly nikterak dlouhé, což oceňuji. Být autorem, asi bych trošku jinak napsala závěr knihy. Domnívám se, že ten mohl být trošku lépe popsán, proto mu tím ubírám jedno srdíčko. Pravdou ale je, že vzhledem k tomu, že jsem trpěla při čtení této části opravdu celkem krutou bolestí zubů, může se stát, že mé hodnocení nebude zcela objektivní, protože jsem možná nebyla schopna písmenka vnímat tak, jak by si autor zasloužil.

Přesto mohu knihu doporučit všem milovníkům pořádných a drsných thrillerů. Jsem si jistá, že vaše tajné psychopatické já bude nadšené

lalela
04.06.2023 4 z 5

Neexistuje dokonalý zločin. Jednou nešťastnou příhodou, která končí smrtí se rozjedou kostičky domina. V momentě, kdy jsou všechny dole, kruh se uzavírá. Vymyšlené to bylo dobře, ale jelikož společné peníze kazí přátele. Vigo ani Sylvain netuší, že mají svědka svého podlého činu a od té doby už jim je stále někdo v patách. Skvělá detektivka, musíte číst dál a dál, a pak se doberete k hrůznému konci, který vám doslova vyrazí dech.

JustWomen
03.06.2023 1 z 5

Tak toto jsem neměla číst, je mi zle. Morbidní, odporné, divné. Divná je i Lucie, bude to série, tak další díly už určitě nebudu číst. Čtení pro psychopaty.

Jenny46
02.06.2023 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst nebo spíš takový chaos než se postupně děj začal rozvíjet a to je můj oblíbený autor.
Nakonec jsem ráda, že jsem vydržela a vůbec toho nelituji. Příběh ze začátku vypadá jednoduchý, ale nabere obrátky a můžu doporučit 4,5*

Dela111
21.05.2023 5 z 5

Pokoj mrtvých je první díl série s Lucií Henebellovou, kterou u nás známe už ze série Komisař Sharko.
Lucie je právě na začátku své kariéry u policie a celá nedočkavá se pouští do velkého případu. Je tady vykreslená jako inteligentní policistka, která se zajímá o profilování a samostudiem psychologie se snaží nahlédnout do různých zvrácených myslí. Na mě Lucie působí jako sympatická a zároveň docela dost složitá osobnost a jistě skrývá pár tajemství.
Toto je kniha od mistra thrillerů, takže zápletka je výborně vystavěná a příběh, který na mne kupodivu zpočátku (jen pár desítek stran) působil jako trochu slabší, je dokonale promyšlený. Dva kamarádi vracející se v noci z akce, při které chtěli uškodit bývalému zaměstnavateli, srazí autem muže a ukradnou mu kufr plný peněz. Zdaleka však netuší jakou šílenou smrtící mašinérii tím spouští...
K pochopení celého rozuzlení je potřeba číst pozorně a postupně seskládat více dílů mozaiky. Sama jsem přemýšlela, zda jsem vše pochopila správně.
Tohle je pořádně napínavý drsný thriller se slušnou náloží šílenství. Za mě nepatří mezi ty nejlepší, které autor napsal, i tak si ovšem zaslouží nejvyšší hodnocení a doporučení. Na další díl série se těším.

kriminální thrillery

Franck Thilliez