Smrtící DNA

Postgraduální studentka Eva Loutsová byla zavražděna během svého výzkumu v Centru primatologie nedaleko Paříže. Zpočátku se zdálo, že jde o brutální útok šíleného zvířete, ale zdá se, že všechno je mnohem komplikovanější… Komisař Sharko a Lucie Henebelleová musí vyřešit případ, dřív než si TO, co zabilo Evu Loutsovou, přijde i pro ně… Čeho se vlastně týkal Evin výzkum? A kdo jsou tři fanatičtí vědci snažící se zaplavit svět třicet tisíc let starým virem? Thilliez opět potvrzuje svou bezkonkurenční schopnost dostat do svých thrillerů fascinující vědecké poznatky, přičemž v tomto románu čerpá z oblasti genetiky a paleontologie. Poutavý děj čtenáře tentokrát zavede z deštivé Paříže přes alpské vrcholky až do vzdálené amazonské džungle....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341766/smrtici-dna-0EC-341766.jpg 4.5217

Komisař Sharko 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, XYZ (ČR)

Gataca, 2011

Kniha Smrtící DNA

berila
03.11.2020

Opravdu výborný thriller, i když drsnějšího ražení, ostatně jako u ostatních příběhů této série. Všechny jsou však výborně napsané a čtivé, takže určitě doporučuji milovníkům thrillerů k přečtení.

mulderka
27.09.2020

Oooouu!!! Zrodil se francouzský bratr Jamese Rollinse a jeho jméno je Franck Thilliez!...?
Na první pohled ANO. Na druhý pohled pořád ano, leč rozdíly tu jsou. Hlavně v pojetí hlavních postav. Realističtější, psychologicky hlubší. Nad pomalu se osvětlujícími strašlivými osudy Sharka a Lucie by se kámen ustrnul, kdo by pro ně neměl kouska sympatií? Já jich mám víc než dost. A proto se se zájmem prokoušu složitými vědeckými výklady /nezbytně nutnými pro zápletku, to se musí nechat/ a ráda si zacestuji přes půl světa, až kamsi do deštného pralesa, kde se skrývá TO DĚSIVÉ COSI a hlavně TEN DĚSIVÝ KDOSI, který s tím má TY DĚSIVÉ ZÁMĚRY...
Občas po rollinsovsku na hraně uvěřitelnosti, ale čte se to parádně! I WANT MORE!!!

JustWomen
22.09.2020

Wow, fakt dobré... konec lepší než začátek, ale téma opravdu zajímavé a vše mělo smysl. Hodně odborné, čtivý styl psaní, mohu jen doporučit.

Peslik
17.09.2020

Začátek se trochu vlekl, ale co se vleče, neuteče :D
Kniha je napínavá a určitě mi dala spoustu podmětů k zamyšlení.
Lucie i Sharko, jsou sympatická dvojice...jsem zvědavá, kam jejich kroky autor odnese.

vera4669
14.09.2020

Fantazie, z autora jsem naprosto nadšená :) skvělé napětí, čekala jsem, jak to dopadne s Lucií a Sharkem, moc sympatická dvojka, velice zajímavé a napínavé téma, až je mi líto, že už mám před sebou jen dva kousky, doufám, že brzo vyjde další :)

Nikol117
31.07.2020

Upřímně mě začátek trošku nudil, možná je to proto, že mě téma pravěku moc nezajímá. Ovšem asi v půlce kniha nabírá spád a je velmi napínavá. Postavy jsou taktéž sympatické, takže ve výsledku super detektivka.

JSmerda
21.07.2020

Z nějakého důvodu nemám příliš rád knížky, které se dotýkají mého oboru (molekulární biologie). Tahle kniha je však výjimkou. Knížka stylem hodně připomíná Dana Browna. Děj mě velmi rychle vtáhl a mohl jsem si vyšetřování užít s hlavními hrdiny. Trochu mě vadila přímočarost - tedy, že detektivové nikdy nechybují, nemají žádné slepé uličky a vždy je po ruce další indície a další svědek ochotný vypovídat. Největší zklamání byl závěr, který příliš negradoval a vysvětlení motivu/zápletky bylo z faktického hlediska naprosto scestné a nesmyslné. Kupodivu mi to nepřesvědčivé finále nepokazilo velmi dobrý dojem z knihy.

alexis818
14.07.2020

Zase kvalita,tento autor se opravdu věnuje své práci na sto procent.A výsledek-úžasný.Je pravda,že je to trochu náročnější čtení vzhledem k vědeckým informacím,ale to vůbec nevadí.Prostě super.

Paříž

Franck Thilliez