Smrtící DNA

Postgraduální studentka Eva Loutsová byla zavražděna během svého výzkumu v Centru primatologie nedaleko Paříže. Zpočátku se zdálo, že jde o brutální útok šíleného zvířete, ale zdá se, že všechno je mnohem komplikovanější… Komisař Sharko a Lucie Henebelleová musí vyřešit případ, dřív než si TO, co zabilo Evu Loutsovou, přijde i pro ně… Čeho se vlastně týkal Evin výzkum? A kdo jsou tři fanatičtí vědci snažící se zaplavit svět třicet tisíc let starým virem? Thilliez opět potvrzuje svou bezkonkurenční schopnost dostat do svých thrillerů fascinující vědecké poznatky, přičemž v tomto románu čerpá z oblasti genetiky a paleontologie. Poutavý děj čtenáře tentokrát zavede z deštivé Paříže přes alpské vrcholky až do vzdálené amazonské džungle....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341766/big_smrtici-dna-0EC-341766.jpg 4.5264

Komisař Sharko 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

Gataca, 2011

Kniha Smrtící DNA

georginaa
24.11.2021

První kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele četla. Pro mě to bylo dost odborně popisující, až jsem se někdy přistihla, že vůbec nevím o čem je řeč a vzápětí jsem vše zapomněla, takže jsem měla spíše v hlavě zmatek. Asi mi nesedí styl psaní, nebo nevím čím mě tato kniha neupoutala. Takový ten výňatek z knihy by mi seděl víc, bez plno věcí kolem.

šipek
15.10.2021

Na můj vkus v této knize bylo dost odborných témat, na druhou stranu vše bylo dobře vysvětlováno. Za mě komisař Sharko si získal velké sympatie a já budu v této sérii pokračovat dále.

Lachtaan
16.09.2021

Strach mě kdysi trochu vyvedl ze zajetých kolejí, které v rámci románových detektivek představoval jen severský Nesbø, ale i přes všechny nejasnosti si mě natolik zaháčkoval, že jsem si pořídil všechny předchozí Sharkovy případy. Syndrom E už mě silně chytil a nepustil až do samotného konce a Smrtící DNA se zarývá ještě hlouběji. Bere si na paškál téma genetiky, ohromně působivého odvětví, o kterém se obyčejný smrtelník nedozví jinak než takovýmito prostředky. Od začátku intenzivní nekompromisní čtení, které sice trochu uspěchá svůj konec, to vše ale na úkor otevřených vrátek na další spolupráci i soužití té naší dvojice policeních mučedníků.

BlackWidow
27.08.2021

Byla to moje druhá kniha tohoto francouzského spisovatele, která mě hodně nadchla. Už dlouho jsem se tak šíleně nezačetla jako u téhle knihy. I první kniha, kterou jsem četla (Krvavý anděl) byl napínavá a měla spád. Tahle kniha mě vtáhla do děje ještě více a já se nestačila divit, co všechno se dá zneužít či použít, aby bylo vytvořeno monstrum. Těším se na další jeho knihy a na to, čím nás, čtenáře překvapí. Už teď jsem ho si určitě právem uložila mezi své oblíbené spisovatele.

lenuskav
13.08.2021

náročná ale úžasná

PaníLenka
13.06.2021

Ale jo, bylo to napínavé, ale vrstvení neuvěřitelných náhod mi trochu vadilo, stejně jako popis toho, jak může vypadat “pátrání na vlastní pěst” s policejní průkazkou vytištěnou z internetu....nicméně jsem se při čtení nenudila.

gigi77
01.05.2021

Opět dávka zajímavých informací. Čtení pomalé, ale příjemné. Nikoliv však strhující ...

Pája699
18.04.2021

(+ SPOILER) Další příběh Lucie a Sharka, nebyl tak strhují jako předešlé díly, které jsem četla. Na můj vkus tam bylo až moc odborných vysvětlení, že mi to úplně kazilo dojem z dobrého vyšetřování, které se během tohoto vysvětlování úplně v první části knihy vytratilo. Cca až od poloviny knihy to mělo švih a šmrnc. Upřímně jsem čekala, že tam bude i více vyšetřování unesených dvojčat, ale autor to šikovně zakombinoval do příběhu o Evě a DNA. Jinak je ale kniha perfektně napsaná, to autor prostě umí.