Smrtící DNA

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Postgraduální studentka Eva Loutsová byla zavražděna během svého výzkumu v Centru primatologie nedaleko Paříže. Zpočátku se zdálo, že jde o brutální útok šíleného zvířete, ale zdá se, že všechno je mnohem komplikovanější… Komisař Sharko a Lucie Henebelleová musí vyřešit případ, dřív než si TO, co zabilo Evu Loutsovou, přijde i pro ně… Čeho se vlastně týkal Evin výzkum? A kdo jsou tři fanatičtí vědci snažící se zaplavit svět třicet tisíc let starým virem? Thilliez opět potvrzuje svou bezkonkurenční schopnost dostat do svých thrillerů fascinující vědecké poznatky, přičemž v tomto románu čerpá z oblasti genetiky a paleontologie. Poutavý děj čtenáře tentokrát zavede z deštivé Paříže přes alpské vrcholky až do vzdálené amazonské džungle....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341766/smrtici-dna-0EC-341766.jpg 4.5215
Série

Komisař Sharko 4.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, XYZ (ČR)
Orig. název

Gataca, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (67)

Kniha Smrtící DNA

Přidat komentář
berila
03. listopadu

Opravdu výborný thriller, i když drsnějšího ražení, ostatně jako u ostatních příběhů této série. Všechny jsou však výborně napsané a čtivé, takže určitě doporučuji milovníkům thrillerů k přečtení.

mulderka
27. září

Oooouu!!! Zrodil se francouzský bratr Jamese Rollinse a jeho jméno je Franck Thilliez!...?
Na první pohled ANO. Na druhý pohled pořád ano, leč rozdíly tu jsou. Hlavně v pojetí hlavních postav. Realističtější, psychologicky hlubší. Nad pomalu se osvětlujícími strašlivými osudy Sharka a Lucie by se kámen ustrnul, kdo by pro ně neměl kouska sympatií? Já jich mám víc než dost. A proto se se zájmem prokoušu složitými vědeckými výklady /nezbytně nutnými pro zápletku, to se musí nechat/ a ráda si zacestuji přes půl světa, až kamsi do deštného pralesa, kde se skrývá TO DĚSIVÉ COSI a hlavně TEN DĚSIVÝ KDOSI, který s tím má TY DĚSIVÉ ZÁMĚRY...
Občas po rollinsovsku na hraně uvěřitelnosti, ale čte se to parádně! I WANT MORE!!!


JustWomen
22. září

Wow, fakt dobré... konec lepší než začátek, ale téma opravdu zajímavé a vše mělo smysl. Hodně odborné, čtivý styl psaní, mohu jen doporučit.

Peslik
17. září

Začátek se trochu vlekl, ale co se vleče, neuteče :D
Kniha je napínavá a určitě mi dala spoustu podmětů k zamyšlení.
Lucie i Sharko, jsou sympatická dvojice...jsem zvědavá, kam jejich kroky autor odnese.

vera4669
14. září

Fantazie, z autora jsem naprosto nadšená :) skvělé napětí, čekala jsem, jak to dopadne s Lucií a Sharkem, moc sympatická dvojka, velice zajímavé a napínavé téma, až je mi líto, že už mám před sebou jen dva kousky, doufám, že brzo vyjde další :)

Nikol117
31. července

Upřímně mě začátek trošku nudil, možná je to proto, že mě téma pravěku moc nezajímá. Ovšem asi v půlce kniha nabírá spád a je velmi napínavá. Postavy jsou taktéž sympatické, takže ve výsledku super detektivka.

JSmerda
21. července

Z nějakého důvodu nemám příliš rád knížky, které se dotýkají mého oboru (molekulární biologie). Tahle kniha je však výjimkou. Knížka stylem hodně připomíná Dana Browna. Děj mě velmi rychle vtáhl a mohl jsem si vyšetřování užít s hlavními hrdiny. Trochu mě vadila přímočarost - tedy, že detektivové nikdy nechybují, nemají žádné slepé uličky a vždy je po ruce další indície a další svědek ochotný vypovídat. Největší zklamání byl závěr, který příliš negradoval a vysvětlení motivu/zápletky bylo z faktického hlediska naprosto scestné a nesmyslné. Kupodivu mi to nepřesvědčivé finále nepokazilo velmi dobrý dojem z knihy.

alexis818
14. července

Zase kvalita,tento autor se opravdu věnuje své práci na sto procent.A výsledek-úžasný.Je pravda,že je to trochu náročnější čtení vzhledem k vědeckým informacím,ale to vůbec nevadí.Prostě super.

1

Doporučujeme

Syndrom E
Syndrom E
Andělé smrti
Andělé smrti
Chůva
Chůva
Muž, který hledal svůj stín
Muž, který hledal svůj stín

Štítky

Paříž

Autor a jeho další knihy

Franck Thilliez
francouzská, 1973

Podobné knihy

Kniha Smrtící DNA je v

Právě čtených3x
Přečtených280x
Čtenářské výzvě9x
Doporučených24x
Knihotéce176x
Chystám se číst130x
Chci si koupit29x
dalších seznamech2x