Strach

Policistku ze severu Francie pronásledují noční můry. Vypukly krátce poté, co podstoupila transplantaci srdce – vidí cizí ženu volající o pomoc z uzamčené temné místnosti. Jde snad o vzpomínku člověka, jehož srdce jí bije v těle? Komisař Shark a Lucie Henebellová řeší tou dobou případ ženy, již kdosi věznil v podzemí tak dlouho, že téměř oslepla. Hrůzné nálezy z místa činu vedou do vrahova přirozeného prostředí… až za hranici šílenství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433382/big_strach-n9R-433382.jpg 4.6133

Komisař Sharko 6.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

Angor, 2014

Kniha Strach

alexis818

Opět skvělé. Nejde dát nic jiného, než plný počet hvězd. Autor je prostě úžasný vypravěč. Napětí se stupňuje, příšerně scény graduji a konec nás připraví na další díl. Famózní.

MirKop

Čtivé, napínavé, originální, někdy až Carterovsky brutální, ale na druhou stranu příliš spletité a zamotané. V těch názvech různých ústavů a nemocnic, míst i jmen jsem už byl úplně bezradný. Sotva jsem chytil nitku, už jsem zase byl úplně na jiném světadíle a musel si uspořádat různá další jména a místa, která pak hrála v tom konečném vyústění důležitou roli.

I tak ale dávám plný počet ️, protože ta kniha opravdu stojí za to.

veronika4001

Možná se mnou nebude každý souhlasit, ale tato kniha přes všechnu svoji čtivost a pružnost dramatu něco postrádá. Nevím, taková ta intonace tam není úplně zřetelná, nedošlo k vybočení z počátečního pozvolného pohybu směrem ke kadenci, ta klikatá čára tepové, srdeční či jiné frekvence mi tam chybí. Podle mě je text příliš monotónní, odehrávající se v malých záchvěvech. Jde však o knihu výborně napsanou, která snadno vtáhne do děje a čtenářsky nasytí.

Kyri

Kniha je velmi čtivá. Autor umí gradovat napětí. Jen mám pocit, že se ty krizovky objevují trochu moc na mnoha frontách, taky jsou trochu moc spletité. Hlavní hrdinové jsou docela sympatičtí. Jsem vděčná, že autor našel skoro "logický" motiv a není to duchařina.

plobpreis

Po delší době neseverská krimi a moje první kniha od Francka Thillieze. Příběh začal zvolna a chvíli trvalo než jsem přešel do stavu: "musím to dnes dočíst, už mi zvývá jen 100, 50, 20 stran". Zločiny jsou brutální, nechutné až úchylné. Vyšetřovatelský tým je sympatický a lidsky nedokonalý. Co mě však zaujalo nejvíce , byl detailní popis reálií na různých místech zeměkoule a také střídání dějových rovin, které se samozřejmě na konci příběhu protnou. Tato kniha není Thilliezova první ani poslední, ale zapůsobila na mě silným dojmem a již přemýšlím, kterou zvolím jako následující.

kubule

Opět perfektní, spisovatel ví, jak zaujmout. Příběh je neuvěřitelný a přesto má člověk pocit, že se to možná opravdu děje. Vše je propracované, jednoduché a napínavé. Prostě WAU. Jako vždy...

Kerberos

Skvělé napínavé čtení. Ze začátku to vypadá na několik příběhů, ale vše se spojí ve velkém propletenci. Obchod s orgány, mučení ,zohavování, vraždy, občas se mi zhoupnul žaludek - jen pro otrlé.

Astarothh

Po Carterovi, po kterém se mi zhroutil svět, že už nebudu mít co číst.. Skvělý Thilliez.