Strach

Strach https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433382/bmid_strach-n9R-433382.jpg 4 236 63

Komisař Sharko série

Policistku ze severu Francie pronásledují noční můry. Vypukly krátce poté, co podstoupila transplantaci srdce – vidí cizí ženu volající o pomoc z uzamčené temné místnosti. Jde snad o vzpomínku člověka, jehož srdce jí bije v těle? Komisař Shark a Lucie Henebellová řeší tou dobou případ ženy, již kdosi věznil v podzemí tak dlouho, že téměř oslepla. Hrůzné nálezy z místa činu vedou do vrahova přirozeného prostředí… až za hranici šílenství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Angor , 2014

plobpreis
03.06.2021 5 z 5

Po delší době neseverská krimi a moje první kniha od Francka Thillieze. Příběh začal zvolna a chvíli trvalo než jsem přešel do stavu: "musím to dnes dočíst, už mi zvývá jen 100, 50, 20 stran". Zločiny jsou brutální, nechutné až úchylné. Vyšetřovatelský tým je sympatický a lidsky nedokonalý. Co mě však zaujalo nejvíce , byl detailní popis reálií na různých místech zeměkoule a také střídání dějových rovin, které se samozřejmě na konci příběhu protnou. Tato kniha není Thilliezova první ani poslední, ale zapůsobila na mě silným dojmem a již přemýšlím, kterou zvolím jako následující.

kubule
30.05.2021 5 z 5

Opět perfektní, spisovatel ví, jak zaujmout. Příběh je neuvěřitelný a přesto má člověk pocit, že se to možná opravdu děje. Vše je propracované, jednoduché a napínavé. Prostě WAU. Jako vždy...

Kerberos
18.04.2021 5 z 5

Skvělé napínavé čtení. Ze začátku to vypadá na několik příběhů, ale vše se spojí ve velkém propletenci. Obchod s orgány, mučení ,zohavování, vraždy, občas se mi zhoupnul žaludek - jen pro otrlé.

Astarothh
09.04.2021 5 z 5

Po Carterovi, po kterém se mi zhroutil svět, že už nebudu mít co číst.. Skvělý Thilliez.

katka.oo
26.03.2021 5 z 5

Franck Thilliez mě prostě baví, jeho knihy jsou skvělé a tato není výjimkou, čtivé, napínavé od začátku do konce. A hodně se těším na pokračování na knihu Pandemie.

GYROTOURBILLON
28.01.2021 4 z 5

Ano , mazec jak píše gilt. Kniha má spád , pravda občas se to trochu zamotá , ale v závěru se vše sejde. Těším se na Pandemii.
O morbidnosti v tomto thrilleru tedy opravdu není nouze, proto pozor vy , se slabší náturou !!!

gilt
25.01.2021 5 z 5

Mazec!!! Neskutečně napínavé. Chvilkama dost nechutné, ale zkusím i další od tohoto autora.

Pája699
25.01.2021 5 z 5

K tomu to spisovateli jsem se dostala náhodou a už teď lituji proč to nepřišlo dřív :-) Neskutečná pecka a takové mrazení při čtení jsem dlouho nezažila. Málo kdy se mi i stane, že mám "divoký" sny, že mě někdo pronásleduje...a při čtení této knihy přítel schytal pár facek a kopanců ze spaní :-D Určitě musím přečíst celou sérii. Shark s Lucií tvoří příjemnou dvojku a těším se na jejich další případy. Čtivé, napínavé, brutální. Můj šálek kávy .-)

Zmitko.m
17.01.2021 5 z 5

Musím říci, že kniha je opravdu drsná a toto téma jsem ještě nikde nečetl. První strany mne vážně pohltily, středem knihy jsem se musel trochu prokousat, ale závěr opravdu dobrý a drsný. Kniha nemá tak vysoké hodnocení vůbec náhodou.

Olous1
28.11.2020 3 z 5

S tímto dílem jsem se tak trochu trápila.Začátek knihy mě zcela pohltil, ale tak po 200 stránce jsem začala uvadat.Mám trochu potíž s francouzským stylem psaní. Jinak kniha je dobrá,téma také. Stojí za přečtení.

Nelly
27.11.2020 4 z 5

Napínavé čtení s poněkud morbidním (ale jistě možným) námětem. Moc mě potěšilo, že do příběhu více vstupovali i další členové Sharkova týmu. Už se těším na další díl.

Jiparis
16.11.2020 4 z 5

Zajímavá sonda popisující hrůzné činy, které se mohly udát v zemích s diktátorskými režimy a možná se dějí i dnes. Děsivé zobrazení toho, čeho jsou někteří lidé schopni udělat pro peníze.
Ikdyž to zřejmě sloužilo cíli, vadilo mi velké množství krvavých detailů.

Kizuizi
09.11.2020 5 z 5

Hlavním tématem Strachu jsou lidské orgány. Dozvíme se podrobnosti o transplantacích, jak se vybírají vhodní dárci, jak pak probíhá rekonvalescence po operaci, co se stane, když tělo nový orgán nepřijme. Thilliez toto téma opět bravurně detailně rozebere (stále mě nepřestává překvapovat, jak se danému tématu dokáže věnovat) – je to kniha velmi obsáhlá, čtivá, temná a brutální.
Pokud jste už něco od Thillieze četli, tušíte co máte čekat, ale stejně Vás některé věci doslova šokují. Jestliže je to ale od něj vaše první kniha, pak nečekejte romantické čtení na zlepšení nálady a připravte se na strhující, mrazivou a dechberoucí jízdu.
Já osobně si myslím, že z celé této řady je nejbrutálnější Krvavý anděl a pak autor v brutálnosti trochu polevil, ovšem zde se opět vrací v plné síle a Strach je Krvavému andělovi vyrovnaným soupeřem!

trilerka
28.10.2020

V roce 2015 vysla ve Francii "Pandemia", kterou jsem si ihned koupila a precetla. Mam stesti ze ovladam perfektne francouzstinu, tudiz mohu cist originaly. Asi pred mesicem jsem se k teto knize vratila a je temer neuveritelne, jak se jeji dej podoba tomu, co se dnes deje.
Jinak Franck Tilliez a Bernard Minier jsou mi nejoblibenejsi autori trileru. Kdo je jeste necetl, tak doporucuji.

Hella
25.10.2020 5 z 5

Skvělé propletení dvou vyšetřovacích linií a za mě výtečné.... možná s poznámkou, že jsem chvílemi měla pocit, že na pochopení všech souvislostí a správně zařazení si všech jmen bych nejspíš potřebovala vyšší IQ.

Lachtaan
17.10.2020 4 z 5

O Franku Thilliezovi jsem nikdy neslyšel a ze současné francouzské tvorby jsem doposud vůbec nic nečetl. Strach mi ale dorazil jako dárek k předplatnému jednoho časopisu, tudíž jsem ho zkusil už jen proto, že ho mám doma a téměř "zadarmo". A díky bohu za to! Sice jsem nebyl fascinován onou velmi trpkou kriminálkou po celých sáhodlouhých 500 stran, celá bichle se četla ale velmi dobře, všechny postavy byly napsány hodně zdařile a po asi 100 stranách jsem se rovnou rozhodl zainvestovat do zbytku série. Ta už mi leží na poličce a já se jdu do ní vrhnout.

astra3
15.10.2020 5 z 5

Napínavé, mělo to spád. Zase jsme se dostali k zajímavým informacím. Nová vyšetřovatelka Camille bude asi v dalších dílech. Jsem zvědavá.

vera4669
13.10.2020 5 z 5

Wau, wau a ještě jednou velké wau... Za den přečteno, napnutá jak to dopadne, co vše se rozplete, a ten konec? Vypadá to na start další super knihy, už aby to bylo :) celá série mě neskutečně baví

zbožňuju_knihy
04.10.2020 4 z 5

Toto je má první kniha od autora. Musím říct, že nejsem fandou tlustých knih :-D. Tahle knížka je plná napětí a akce. Možná drsnější, ale pokud čtete thrillery nebo něco z války, už budete zvyklí. Kniha je to zapletená a rozsáhlá. Ale na mě už hrozně dlouhá, knížku jsem četla po nocích a místy jsem si uvědomovala, že zapomínám začátek knihy. Určitě stojí za pochvalu celé to promyšlení děje. Konec knihy připravuje na pokračování..
Je trochu smutné, že ještě než jsem začala číst už jsem se zde dočetla, že se bude jednat o obchod s lidskými orgány a obchod s lidmi, ale možná by to mohlo slabším povahám napovědět, ať knihu vynechají: červená knihovna to zřejmě nebude.

harena
29.09.2020 3 z 5

Tuto knihu určitě doporučuji fandům hodně drsných thrillerů, kterým nevadí různé brutální scény a kruťárny. Na str.87 jsem knihu zavřela, že nebudu číst dál.

......skladuji taky pot mrtvých, přidávám k němu olej a dělám z toho jahodový džem........vždycky jsem miloval jahody, hlavně ty nejčervenější, skoro černé. Když jsem byl mladý, věšel jsem je na ostnatý drát a pozoroval, jak z nich kape šťáva. Připomínaly mi koťátka, plačící krev.......

Pak jsem se rozhodla, že prostě budu podobné odpornosti přeskakovat, neboť jinak večer neusnu a postupně knihu dočetla. Vyšetřovatelé jsou 500 stránek neustále v šoku, všude plno hrůzy a nechápu, proč si Camilla prohlíží dvacet minut fotografie zmučených těl. To jako se jimi kochala? No, já vím, že to tak autor nemyslel. Ale tenhle thriller není pro moji krevní skupinu. Vím, že jde napsat podstatně napínavější a bez nervy drásajících scén.