Syndrom E

Horké léto, dovolená právě začala, dvěma francouzským policistům však běhá mráz po zádech. A rozhodně není žádným příjemným osvěžením. Lucii Henebelleové, poručici z Lille, uprostřed noci zavolá jeden z jejích přátel. Prosí ji o pomoc, protože oslepl poté, co se podíval na anonymní krátký film z padesátých let, na který náhodně natrefil v pozůstalosti fanatického sběratele filmů. Komisař Franck Shark z Nanterre se zdvihne od svého stolu, za kterým vytváří psychologické profily vrahů, aby šel na sever Francie prozkoumat pět zmrzačených těl, které našli bagry stavební společnosti. Mrtvoly nelze identifikovat, nejenže nemají ruce, sadistický vrah jim vyloupl oči a ukradl mozky. Vyšetřování Lucie Hebelleové a komisaře Sharka spojí záhadný "syndrom E". Při pátrání po jeho původu, projevech a následcích se francouzští policisté dostanou do výzkumné laboratoře neuromarketingu v Belgii, setkají se tváří v tvář s káhirskou chudobou a touhou žít co nejdůstojněji, jakož i s temnou minulostí kanadského sociálního systému....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315360/big_syndrom-e-r4q-315360.jpg 4.3468

Komisař Sharko 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Syndrome E, 2010

Kniha Syndrom E

tulip131

Na začátku moc odbornosti kolem filmu, rozjelo se to až uprostřed knihy a skutečný tah na branku měl až závěr. Každopádně co teď bude Sharko dělat? A dost jasné co bude obsahem dalšího dílu.

allart

Fantastické. V dnešnej dobe problematika podprahového vnímania a jeho zneužívania (o ktorom by médiá mohli veľa rozprávať) je veľmi aktuálna. V minulosti také možnosti neboli, aj keď hlavný artefakt (film z r.1955) by sa práve hodil do dnešnej doby. Vzhľadom na modernú technológiu a poznatky, môžeme s obavami tušiť, aké sú možnosti v zneužívaní nedokonalosti ľudského mozgu a mysle. Ľudovo povedané, ľudstvo samo a dobrovoľne zdebilnieva a stáva sa tak ľahko ovplyvniteľné, že nikto nevie aké to bude mať dôsledky.
Kniha sa dobre čítala a autorovi dávam plus, za obmedzenie tých básnických zvratov a prirovnaní z prvých dielov. Páchateľa som netrafil a jeho totožnosť ma prekvapila. No a záver a jeho predikcia do ďalšieho dielu sa stáva typickým pre autora, čo sa mi celkom páči.

Čmeláček

Vynikající thriller, hodně brutální, ale nemohl jsem přestat číst až do konce.

janina66

Tuto knihu, kterou jsem vyposlechla čtenou jiřím Žákem, bych popsala dvěma slovy.
Temné a šílené! Nemám ráda otevřené konce.

JAnlauf

Námět skvělý, málokterá kniha má tak mrazivý příběh. Trochu mi však vadila autorova "lyrika" a nekonečná ztrápenost hlavních postav, ale Francouzi to mají zřejmě rádi. Za sebe určitě doporučuji!

hellena1523

Nápad geniální, provedení nudné a zdlouhavé. Těžko jsem udržovala pozornost. Znovu bych určitě nečetla.

Simstr
30.12.2021

Moje první knížka od tohoto autora a veliké příjemné překvapení. Mohu jen doporučit. Už se těším jak si ulovím v knihovně další díl :-)

Veveruška320
26.12.2021

Konečně,dočteno...ani nevím jestli mě tahle kniha zaujala....tím,že s dětmi čtu povinnou četbu,tak jsem byla nucena tuto knihu,vždy odložit....a pak mi dávalo velkou práci se ke knize zase vracet...ale když jsem se zase začetla,tak děj byl chvílema zdlouhavý,ke konci příběhu už to začalo dávat smysl.Bohužel mě nezaujala kniha natolik,abych dala 5 hvězdiček...