Syndrom E

Syndrom E https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315360/bmid_syndrom-e-r4q-315360.jpg 4 542 141

Komisař Sharko série

Horké léto, dovolená právě začala, dvěma francouzským policistům však běhá mráz po zádech. A rozhodně není žádným příjemným osvěžením. Lucii Henebelleové, poručici z Lille, uprostřed noci zavolá jeden z jejích přátel. Prosí ji o pomoc, protože oslepl poté, co se podíval na anonymní krátký film z padesátých let, na který náhodně natrefil v pozůstalosti fanatického sběratele filmů. Komisař Franck Shark z Nanterre se zdvihne od svého stolu, za kterým vytváří psychologické profily vrahů, aby šel na sever Francie prozkoumat pět zmrzačených těl, které našli bagry stavební společnosti. Mrtvoly nelze identifikovat, nejenže nemají ruce, sadistický vrah jim vyloupl oči a ukradl mozky. Vyšetřování Lucie Hebelleové a komisaře Sharka spojí záhadný "syndrom E". Při pátrání po jeho původu, projevech a následcích se francouzští policisté dostanou do výzkumné laboratoře neuromarketingu v Belgii, setkají se tváří v tvář s káhirskou chudobou a touhou žít co nejdůstojněji, jakož i s temnou minulostí kanadského sociálního systému.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Syndrome E , 2010

janina66
17.03.2022 2 z 5

Tuto knihu, kterou jsem vyposlechla čtenou jiřím Žákem, bych popsala dvěma slovy.
Temné a šílené! Nemám ráda otevřené konce.

JAnlauf
27.01.2022 5 z 5

Námět skvělý, málokterá kniha má tak mrazivý příběh. Trochu mi však vadila autorova "lyrika" a nekonečná ztrápenost hlavních postav, ale Francouzi to mají zřejmě rádi. Za sebe určitě doporučuji!

hellena1523
01.01.2022 2 z 5

Nápad geniální, provedení nudné a zdlouhavé. Těžko jsem udržovala pozornost. Znovu bych určitě nečetla.

Simstr
30.12.2021 5 z 5

Moje první knížka od tohoto autora a veliké příjemné překvapení. Mohu jen doporučit. Už se těším jak si ulovím v knihovně další díl :-)

Veveruška320
26.12.2021 4 z 5

Konečně,dočteno...ani nevím jestli mě tahle kniha zaujala....tím,že s dětmi čtu povinnou četbu,tak jsem byla nucena tuto knihu,vždy odložit....a pak mi dávalo velkou práci se ke knize zase vracet...ale když jsem se zase začetla,tak děj byl chvílema zdlouhavý,ke konci příběhu už to začalo dávat smysl.Bohužel mě nezaujala kniha natolik,abych dala 5 hvězdiček...

archivářka115
05.12.2021 4 z 5

Začátek mě velmi zaujal. Mám ráda knihy o filmech, ale takový typ knihy jsem ještě nečetla. Knížka se mi celkem líbila, i když přibližně od poloviny začal být děj dost rozvleklý. Závěr mě otrávil.

grizlinka
26.11.2021 3 z 5

Zajímavá kniha, no neposlouchat to jako audio tak to ale asi nedočtu. Dosti zamotané a příliš mnoho detailů, které mi někdy přišly až příliš uhozené. Ale co lidi bývají uhození, i vrazi, takže jsem to zkousla. Konec už takový zbytečný...

georginaa
24.11.2021 3 z 5

Tak opět musím říct, že se u tohoto autora nedokážu soustředit natolik, abych příběh dočetla a měla z toho dobrý pocit. Tak jako u Smrtící DNA, i tady to bylo pro mě moc rozvláčné, hodně popisující, opět jsem nedokázala udržet myšlenky. Opět by mi bodl pouze výňatek z příběhu bez okázalých projevů kolem. Už vím, že tohoto autora číst dále nebudu. Nesedí mi to ke klidnému čtení.

bigben
03.10.2021 5 z 5

Stěžejní myšlenka či idea vraha byla hodně zajímavá a dost mrazivá...jinak všechno frčelo, jak mělo...za mě dobrá, zajímavá detektivka...

xxiixxi
03.10.2021 5 z 5

Audiokniha:
Přednes a atmosféra u audioknihy byly naprosto parádní, myslím, že to pak z poslechu knihy udělalo skvělý zážitek.
Samotný děj knihy byl hodně zajímavý a dost děsivý, hlavně pokud je na tom něco pravdy. Hlavní kladný hrdina detektiv má opět, jako ve spoustě jiných novodobých detektivkách, psychické problémy, ale tento mi byl sympatický, navíc jsou jeho problémy pochopitelné.
Jen se mi nelíbila ta část, kdy byla do případu zatažena i cizinecká legie, a pak samotný prvoplánový závěr, který mě měl navnadit k přečtení dalšího dílu.

maximus13
30.09.2021 5 z 5

Musím ocenit velmi neotřelé a zajímavé téma na kterém byla tato kniha vystavěna. Psychologie a psychické týrání v hlavní roli. Musím napsat, že je velikým uměním napsat knihu, kterou když čtete tak vás chytí od prvních stran a navíc se napětí stupňuje až do naprostého závěru. Naprosto brilantně je popsáno co na filmu okýnko po okýnku je vidět. Fantazie vám jede na 110%. Naprosto famózní thriller !!!

seekorp
04.09.2021 1 z 5

Tydlety knihy kdy z ničeho :-) (nález nějakých mrtvol ze kterých byl vycucnut mozek) detektivové začnou cestovat po celém světě a rozpitvávat nějaký černobílý film jsou natolik neuvěřitelné že i Neffova Velká solární je uvěřitelnější, tam alepoň víme že je to fikce tady se to tváří jako vyšetřování a jako parodie to označeno není. Tady si cucá autor z palce u nohy kdeco. A to mě osobně prostě vadí. To bysem chtěl vidět jak si schovávají to DNA. A jak v pitevně odhalí že nůž byl kovový protože na kůži zbyly kousky kovu. Kterákoliv detektivka Dominika Dána mě přijde 100x uvěřitelnější a taky o 107x napínavější (flek na 7mu)(re). Po přečtení nebo jako v mém případě poslechnutí (velmi dobrý Jiří Žák) tohoto díla bych doporučil nadšeným čtenářům a posluchačům, aby si sehnali v nějaké podobě [url]https://www.databazeknih.cz/knihy/me-cesty-do-hlubin-mozku-423739[/url] a dostali se tak na běžnou mozkovou úroveň.

vladka321
24.07.2021 5 z 5

Velmi pěkné čtivo. Byla jsem napnutá, mozek pracoval na plné obrátky, představivost dokonale vyburcována.

Shlédneme film, který umně vyburcuje a naprogramuje mozek tak, aby člověk propadl násilí a šel díky agresivitě proti své rase, svým příbuzným, vlastně proti komukoliv. Ve jménu vědy, ale také ve jménu vojenských taktik, pokroku. Stačí, aby autority vystavily mozek stresu a strachu a získají dokonalou bytost, kterou bude možno ovládat. Bez pudu sebezachovy, bez svědomí, bez jakýchkoliv skrupulí...
Ano, bylo to děsivé. Vlastně děsivě představitelné.

PaníLenka
07.06.2021 4 z 5

Rozhodně lepší než Krvavý anděl. Ach jo - hned abych pokračovala Smrtící DNA, když to skončilo v půlce příběhu....

Kniholapka
25.04.2021 5 z 5

Shrnutě řečeno úžasná sonda do lidského mozku. Aneb vidíme, co dokáže spojení medicíny, vědy a psychicky narušených lidí. Čtivá kniha, děj plynul. Stále jsem se chtěla dozvědět, jak to vlastně je. Za mě povedené dílo s originálním námětem! Vidíme ve filmu jen jednu vrstvu nebo se nám ukazuje obrazů mnohem více?

gigi77
10.04.2021 4 z 5

Promyšlené, neotřelé. Nechá vás nahlédnout pod pokličku tajemství filmového průmyslu, jehož zneužití je spolu s neurologickými výzkumy podstatou této krimi ... nedoporučuji číst jedince se sklony k paranoie :-)

Rozhodně se nejedná o uchvátanou rychlokvašku plnou obvyklého klišé. Četla se mi poměrně pomalu, ale vůbec mi to nevadilo. Jednotlivé kapitoly dobře navazovaly bez přetržení nitě, takže jsem se nemusela vracet pro osvěžení paměti. Oceňuji i romantickou linku, která nebyla nijak přehnaná a příjemně zapadla.

Elegantně naservírovaný závěr se obešel i bez přehnané akce a krveprolití, případ vyřešen, klapka, konec ... a přesto se ještě stihla otevřít Pandořina skříňka. A já tuším, kdo zatím je ... a nebo jsem úplně mimo a něco mi uniklo :-)

obika
30.03.2021 5 z 5

Do detailu propracovaný, tématem velmi originální a od první stránky napínavý thriller, u kterého jsem se ani vteřinu nenudila, takže... se jdu vrhnout hned na další knihu autora. U mě rozhodně Thilliez v TOP 3 mezi autory thrillerů.

JajaPaja
03.03.2021 5 z 5

Skvělé jdu na další knihu naprosto originální

Pája699
16.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi líbila, zápletka originální s temnou atmosférou. Místy trošičku překombinované, ale i tak mě to dostalo. Děti jako pokusné králici? Zvrácenost! Líbilo se mi vyšetřování z více zemí. Cestování do Egypta a Kanady. U tohoto autora mě baví jak je všechno krásně vysvětleno, kdo, jak a proč. Po přečtení knihy nezůstanou nezodpovězené otázky. Tedy až na ten epilog. Poslední stránka infarktová. Jako vážně? určitě musím jít do dalšího dílu.

Lachtaan
17.12.2020 5 z 5

Díky zatím poslednímu dílu z hutné francouzské detektivní série jsem se odhodlal ke koupi i těch ostatních a tentokrát jsem začal hezky od začátku, abych byl už vůbec první částí prozatimní pentalogie naprosto odpálen. Mně velmi blízké filmové prostředí oblékl Thilliez do neskonale trpkého a drsného hávu a formou jedné z nejpropracovanějších detektivek, s nimiž jsem se kdy setkal, nám doručil necelých 400 stran velmi zdařilého románu, na jehož konci strne hrůzou i sebeostřílenější fanoušek tohoto žánru.

napětí

Franck Thilliez