Ronny97 Ronny97 komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Čtení jako takové nebylo špatné. Vadilo mi ale autorovo ,,názvosloví typu bimbálo atd. U vět v čínštině mi chyběl překlad alespoň v závorce nebo pod čarou.

17.03.2023 3 z 5

Dům v plamenech Dům v plamenech Bonnie Kistler

Jak už tady bylo psáno, neřadila bych mezi thrillery. Nicméně se mi kniha moc líbila, dobře se četla a skončila přesně tak, jak jsem čekala.

14.01.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

To, že život v KLDR není med, víme asi všichni. Ale tohle jsem opravdu nečekala. Po přečtení této knížky jsem opravdu ráda za to, jak se máme v naší zemi.

08.11.2022 4 z 5

A hvězdy mi daly tebe A hvězdy mi daly tebe Karen McQuestion

Ačkoli scifi žánr moc nečtu, tak se mi tato kniha četla moc dobře a bavila mě. Od začátku jsem věděla, jak celý příběh dopadne, ale o zážitek ze čtení jsem kvůli tomu nepřišla.

28.09.2022 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Ladislav má můj obdiv. Nejen za to, že má odvahu vydat se pěšky a bez mapy na tak dlouhou cestu, ale i za to, jak dokáže celou cestu vtipně popsat. Člověk se při čtení opravdu nenudí.

27.08.2022 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Barbara Nesvadbová

Příběhy v knize sice byly docela zajímavé, ale žádná bomba to nebyla. Vadilo mi nezvyklé poskládání slov ve větě. Kvůli tomu jsem se nemohla plně soustředit. Znovu už bych po knize nesáhla.

03.07.2022 2 z 5

Střepy života Střepy života Brian Wallace

To, jaká zvěrstva musely zažít male děti, a nejen ony, je strašné. Lide by měli číst takové knihy, aby věděli, čeho všeho jsou někteří schopni. Doporučuji.

15.06.2022 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Tento příběh ve mně vyvolával pocit napětí, znechucení i zadostiučinění. Nemůžu hodnotit věrohodnost příběhu, ale kniha se mi moc líbila.

09.04.2022 5 z 5

Slovácké figurky pokračují... Slovácké figurky pokračují... Otto Strachota

Kniha byla napsaná jako humorná. Bohužel jsem se moc nepobavila. Jedna z povídek je navíc totožná s povídkou z knih Zdeňka Galušky.

05.01.2022 3 z 5

Musíme být statečné Musíme být statečné Frances Liardet

Silný, smutný, dojemný a krásný. Přesně takový tento příběh byl. Ellen neměla ani trochu lehký život. Podle mě byla neskutečně silným člověkem. Jediné, co mě mrzí je, že se k Pamele nedostaly dopisy, které jí Ellen psala. Kdyby někdy vznikl film podle této knihy, velice ráda bych se na něho podívala.

04.12.2021 5 z 5

Deník Marie K. Deník Marie K. Ivana Andrews

Moc hezká kniha. Vůbec mi nevadilo, že šlo zčásti o fikci. Čtení rychle ubíhalo, protože se kniha dobře četla a byla zajímavá. Rozuzlení mě ani nepřekvapilo, tak nějak jsem tušila, jak to celé dopadne. Jen je mi líto, že se nestihlo to nedůležitější setkání.

12.10.2021 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Kniha mě od začátku nebavila, ale řekla jsem si, že jí dám šanci. Dočetla jsem jen proto, že neměla moc stran. Chápu, že jeho situace nebyla snadná, ale celou knihu číst jen o jeho nešťastné lásce se mi opravdu nechtělo. Asi to holt není můj šálek kávy.

23.09.2021 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tuto knihu moc doporučuju. Svatopluka jsem nesnášela a zároveň mi ho bylo líto. Bohdaně jsem přála, aby konečně zjistila alespoň něco o své rodině. Na konec bych klidně přidala pár stran, protože by mě zajímalo, jak to celé dopadlo. Překvapilo mě, že každá kapitola začala slovy, kterými předchozí kapitola skončila. Ještě nikdy jsem se s tím nesetkala a vlastně se mi to docela líbilo :)

04.09.2021 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Původně jsem druhý díl číst nechtěla, ale když už jsem ho měla doma, tak jsem si řekla, že do něj pustím a jsem za to ráda. Moc mě to bavilo a i když mi trochu neseděl závěr, stejně to celkový dojem z knihy nezměnilo.

26.08.2021 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Ze začátku mě kniha moc nezaujala, zdálo se mi, jako bych četla napodobeninu Padesáti odstínů šedi. Postupně mě ale příběh zaujal a líbil se mi čím dál víc. A i když se konec dal velmi snadno předvídat, stejně jsem se nemohla od knížky odtrhnout.

17.08.2021 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Ze všech tří knih se mi tato líbila nejméně. Oceňuju krátké kapitoly, ale velké množství odborných názvů mi nesedělo. Příběh se mi zdál velmi nereálný.

06.08.2021 3 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Krásná kniha, moc dobře se četla, moc jsem Christopherovi přála, aby se s Rebeccou nakonec přeci jen znovu setkali :) jen kdyby tam nebylo tolik gramatických chyb...

20.07.2021 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Tak tuto knížku určitě doporučuju! Od samého začátku byl příběh velmi zajímavý, poutavý. Během čtení jsem byla několikrát překvapená, když už jsem si myslela, že vím, jak to všechno bylo a nakonec jsem zjistila, že to bylo úplně jinak. A opravdu by mě nenapadlo, že zrovna tento člověk je tím ,,milujícím tatínkem a manželem”.

07.07.2021 5 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Ze začátku jsem měla z knihy takové rozporuplné pocity. Nevěděla jsem, zda pokračovat ve čtení, nebo knihu odložit. Nakonec jsem se rozhodla pokračovat a jsem za to moc ráda. Kniha mě strašně bavila, rozuzlení příběhu mě překvapilo a moc se mi líbilo, že Faith neztrácela naději, že se z ní jednou stane přírodovědec.

29.06.2021 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Čtivé a napínavé. Měla jsem pár adeptů na vraha, ale nakonec jsem byla opravdu překvapená.

12.06.2021 5 z 5