Ronny97 Ronny97 komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knihám z válečného prostředí jsem se dřív vyhýbala a tvrdila jsem, že je nikdy číst nebudu. Poté ale přišla maturita, kdy jsem zjistila, že tyto knížky budu muset přečíst a od té doby je čtu opravdu ráda. Takové knihy by si měl přečíst každý, aby věděl, co všechno tehdy museli lidé vytrpět. Jsem ráda (a děkuju za to), že tyhle knihy existují.

23.01.2020 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Skvěle vyobrazená lidská přetvářka a krutost

04.11.2019 4 z 5

S konečnou platností S konečnou platností Andreas Pflüger

I přesto, že jsem knihu četla poměrně dlouhou dobu, neovlivnilo to můj názor na ni. U posledních kapitol už jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Neuvěřitelné, co všechno dokáže slepý člověk.

31.07.2019 5 z 5

Tajemství hřbitova Crossbones Tajemství hřbitova Crossbones Kate Rhodes

Jediné, co můžu vytknout, je obrovské množství chyb, za něž ale autorka nemůže, proto dávám 5 hvězdiček

03.07.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Neskutečně krásný, romantický, ale taky smutný příběh. A ta obálka :)

25.06.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Kniha V lese visí anděl se mi možná líbila maličko víc, ale i tak byla Sova neskutečně promyšlená, proto dávám 5 hvězdiček :)

07.06.2019 5 z 5

Tři metry vášně Tři metry vášně Halina Pawlowská

Oddechová knížka, u které se občas zasmějete. Četla se dobře. Líbí se mi krátké kapitoly. Bohužel mě ale nezaujala natolik, abych se od ní nemohla odtrhnout.

03.04.2019 3 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Marina Chapman

To, čím vším si musela Marina projít, je strašné. Podle mě si nikdo z nás nedokáže představit, jaké to všechno muselo být. V knize mi vadily časté gramatické chyby, ale za ty autorka nemůže. Doporučuji :)

30.03.2019 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Námět knihy je dobrý, ale kniha mě nezaujala tak, abych se od ní nemohla odtrhnout, měla jsem problém se do knihy začíst, soustředit se na ni. Musím ale vyzdvihnout krásný závěr příběhu :)

09.03.2019 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha se četla opravdu velmi dobře. Od začátku mi lezlo na nervy to, jak Matthew přecházel všechny ty zvláštní události, které se Cass děly, říkala jsem si, že je dobře, že má Cass aspoň Rachel, které se může vypovídat a nakonec...byla jsem velice překvapená!

05.03.2019 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Kniha, která ukazuje, jak silná je láska a bolest, ale také to, že i to špatné jednou skončí :)

28.02.2019 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Úžasné! Kniha mě bavila od začátku do konce, několikrát jsem si rozmyslela, kdo za vraždami podle mě stojí a na konci jsem byla opravdu překvapená. Vřele doporučuji :)

20.02.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Četla jsem napřed příběh Veroniky a poté příběh Jáchyma. Když jsem se dočetla, s kým nakonec oba dva skončili, musela jsem se pousmát :)

14.02.2019 4 z 5

Medvědí škola Medvědí škola Kajetán Kovič

Nemůžu říct, že by knížka byla špatná, ale zároveň nemůžu říct, že by mě nějakým způsobem uchvátila. Myslím, že je mnoho lepších dětských knih.

24.01.2019 3 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Neskutečně romantický a smutný příběh, který jsem přes slzy skoro nemohla dočíst. Jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Doporučuju :)

17.01.2019 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Doplňková kniha k sérii knih o Harry Potterovi, popisující famfrpál. Obdivuju neskutečnou představivost autorky. Kniha je opravdu velmi dobře propracovaná :)

15.01.2019 5 z 5

Kniha, která vyvolávala především pocit znechucení. Splnila mé očekávání. Některé povídky byly lepší, jiné zase horší

12.01.2019 4 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Oddechovka, u které jsem doufala, že už to Anně konečně všechno vyjde...

29.12.2018 5 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Jednoduché čtení, zábavné, občas jsem se smála i nahlas. Krátké kapitoly, jako oddechovka ideální :)

30.10.2018 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Velmi silný příběh. Při čtení takových knih si lidé uvědomí, jaké muka museli prožívat nevinní lidé, kteří prošli koncentračními tábory. Jedna z nejlepších knih, jaké jsem zatím četla.

26.10.2018 5 z 5