Levandulový pokoj

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pařížský knihkupec Jean Perdu ví naprosto přesně, jaká kniha dokáže zmírnit určitou bolest duše. Na své lodi plné knih, kterou nazval Literární lékárna, prodává romány jako medicínu pro život. Jen sám sebe nedokáže vyléčit. Už jednadvacet let se trápí odchodem krásné provensálské dívky Manon, která ho opustila, když v noci spal. Nezůstalo mu po ní nic, jen dopis, který se nikdy neodvážil otevřít a přečíst. Až do letošního léta…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218378/levandulovy-pokoj-OZo-218378.jpg 3.9261
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
Orig. název:

Das Lavendelzimmer (2013)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (96)

Kniha Levandulový pokoj

Přidat komentář
milena8281
22. května

Náherná kniha. Příběh v této knize vůbec není to hlavní. Vychutnala jsem si každičkou stránku od začátku až do konce. Moc milé čtení.
Doporučuji užívat po troškách, tak 5-50 stránek denně. Působí jako antidepresivum.

Mrňous1
12. května

Krásná obálka, krásný příběh, i když chvilkami mírně rozvleklý a nejsem si jista, jak moc reálný, ale kniha plná moudrých myšlenek, určitě stojí za přečtení.

Ronny97
28. února

Kniha, která ukazuje, jak silná je láska a bolest, ale také to, že i to špatné jednou skončí :)

Majdusak
18. února

Asi nesedne každému, ale pokud vyhledáváte klid, ticho, nostalgii, rádi se necháte unést k nějakému zamyšlení, pak je to pro vás. Myšlenka, že vám někdo může dát knihu "na vaše trápení", je, myslím, nejen hezká, ale taky pravdivá, jenom chtít... Dostala jsem knihu darem a pro mě je to jedna z nejhezčích knih, které jsem četla.

Tevik
09.12.2018

Pro milovníky knih asi příjemná volba.

Kerberos
20.11.2018

Kniha nesplnila očekávání, zdlouhavé.

horkosladka
12.11.2018

Knihu jsem do konce nedočetla. Začátek vypadal velmi slibně - líbila se mi myšlenka knižní lékárny, ale asi od poloviny mi to přišlo naprosto nereálné a zařaditelné do červené knihovny.

Aneleh
22.10.2018

Líbila se mi především hlavní myšlenka příběhu, tedy že knihy dokáží léčit a že každý člověk v některých z nich může najít sám sebe a vyléčit si smutky, které tíží jeho duši. Na někoho dokonce čeká speciální kniha jen pro něj a takové vyhledává hlavní hrdina. Pomáhá tak druhým lidem a hledá v knihách pomoc i sám pro sebe. Když najde tu pravou i autorku té své knihy, najde i lék pro své trápení. Je to romantická a půvabná plavba po Provence, plná skvělých a pravdivých citátů.


Štítky

psychologické romány Francie

Autor a jeho další knihy

Nina George

Nina George
německá, 1973

Kniha Levandulový pokoj je:

v Právě čtených9x
v Přečtených357x
v Čtenářské výzvě88x
v Doporučených43x
v Knihotéce164x
v Chystám se číst351x
v Chci si koupit54x
v dalších seznamech8x