Levandulový pokoj

od:

Levandulový pokoj

Pařížský knihkupec Jean Perdu ví naprosto přesně, jaká kniha dokáže zmírnit určitou bolest duše. Na své lodi plné knih, kterou nazval Literární lékárna, prodává romány jako medicínu pro život. Jen sám sebe nedokáže vyléčit. Už jednadvacet let se trápí odchodem krásné provensálské dívky Manon, která ho opustila, když v noci spal. Nezůstalo mu po ní nic, jen dopis, který se nikdy neodvážil otevřít a přečíst. Až do letošního léta…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218378/levandulovy-pokoj-OZo-218378.jpg 4210
Originální název:

Das Lavendelzimmer (2013)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (82)

Přidat komentář
Lessana
26.12.2017

Nie všetky knihy, na ktoré sa navnadím prostredníctvom DK, splnia moje očakávania. Táto je, žiaľ, jedna z nich. Odhliadnuc od množstva ponechaných preklepov v texte, dokonca niekoľkých hrubých chýb (!), nevhodne zvolenej sadzby, typu a veľkosti písma, kostrbatého slovenského prekladu... mohol byť príbeh celkom zaujímavý. Ibaže zo základnej kostry autorka (ani prekladateľka) nedokázala vykúzliť to, čo tak smelo hlási anotácia. Štýl románu bol ako zo slohovej práce, sled udalostí v príbehu až príliš nasilu vymýšľaný (a napriek tomu vždy až smiešne predvídateľný), ledabolo opísané postavy konali absolútne nevierohodne a akoby len tak a kde-kade poupchávané "múdra" pôsobili úplne opačne, ako bol (zrejme) pôvodný zámysel - plytko a ako päsť na oko. A afekt, vylievajúci sa temer z každej strany, ten už ani nekomentujem.
Jedna hviezdička je za zaujímavý námet a tá druhá za to presne neidentifikovateľné "ono", čo ma donútilo dočítať text do konca.

DádazPrahy
13.12.2017

Na knížku jsem se těšila - nabízelo se nevšední téma, ale bohužel mě zklamala, dočetla jsem jen proto, že jsem snad doufala, že mne to časem zaujme, ale nestalo se tak -nápad autorky je zajímavý, ale autorka je "nevypsaná", knížka měla ještě nějakou dobu "uzrát" a nepospíchat s vydáním.

Katulik86
08.12.2017

Krasne,pro cloveka milujiciho ho fialovou uz jen obalkou povinna cetba,ale navic jsem mela pocit,jako by ta knizka i vonela levanduli a naplnovala muj byt klidem. Chvilemi jsem tusila,chvilemi brecela jak zelva,ale bylo to tak nezne,ze se nedalo prestat...

zarovicka4
28.10.2017

Na me az prilis smutne,ale moc pekne psane....

duha
24.10.2017

Úžasná kniha, četla jsem jedním dechem

Helča17
24.10.2017

Krásný a dojemný příběh z kouzelného prostředí. Moc se mi to líbilo a jeho čtení jsem si užila. Určitě nečtu naposledy.

Rea_Rea
21.10.2017

Krásná a jedinečná kniha. Je to jeden z těch příběhů, který vás zahřeje u srdce a vy čtete a čtete. Po přečtení knihy jsem začala plánovat cestu do Provence a doufám že jí někdy uskutečním. Tahle kniha určitě stojí za přečtení :)

katst
19.09.2017

Neobyčejná kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a zároveň jsem nedokázala číst dlouho v kuse. Kniha ve mě zanechala spoustu rozporuplných pocitů... Každopádně nápad s literární lékárnou a "dávkování" knih jako lék na duši je skvělý, přesně o tom knihy jsou :-) Za sebe doporučuji k přečtení každému knihomolovi :-)

ivulka15
13.09.2017

Okouzlující kniha.

Jana283
14.08.2017

Čekala jsem lehké letní čtení, ale dostalo se mi pořádné porce silného a podmanivého příběhu o lásce, přátelství, knihách a jejich schopnosti léčit bolesti lidské duše, o hledání sebe sama, schopnosti vyrovnat se ztrátou, sebeobětování i odpuštění...
Doporučuji všem, kteří milují knihy, Francii i těm, kterým v životě někdo chybí...

tatafa
07.08.2017

Nádherná kniha s velice silným příběhem, která rozhodně stojí za přečtení. Autorka má sice svůj zvláštní styl, který se může někomu hůře číst, ale myslím, že je to spíše odlišnou mentalitou a stylem psaní německých a francouzských autorů, který se v knížkách z Francie objevuje poměrně často, ale dá se na něj zvyknout. Ukazuje mimo jiné opomíjený fakt, že knihy dovedou léčit a také opravdovou lásku k životu i ke knihám. Vřele doporučuji!!!!

DominaCZ
29.07.2017

Úryvek:
" Byla přesvědčená, že ji stihl spravedlivý trest za to, že dvakrát milovala. Jako by láska byla zločin! Proč jen se tak potrestala, proč? "

Ta knížka je v podstatě o dnešní moderní klasice ohledně jistého konání mezi třemi lidmi, což ti muži po letech už jako padesátníci komentují slovy "nebyl to hřích, který by se nedal odpustit".
Tak určitě, je naprosto ok, že se mezi sebou míchají a vlastně se jim to líbí...o ničem jiným to totiž není.
Hraje to na city a v ženských to vyvolává pocit, že ony sedí v tom pokojíčku, je jim blaze a že nějaký bolesti v lásce přece vůbec nevadí....půjčí si knížku z lodi a všechno bude fajn. Francie je navíc sázka na romantickou jistotu, takže proto tolik lahodných hodnoceníček.

Kladně se dá hodnotit jen ta obálka, ale děj je, jak už vypsali mnozí, nereálný a je to....takový Malý princ - spousta keců o ničem typu "láska má tisíce cestiček" apod.
Mohlo by to pro určité typy žen i hezké, protože to je to, po čem touží, ale pro nás NORMÁLNÍ mužatky to není .

Čekala jsem totiž tvrdší a temnější tajemstvíčko. Zavřený dveře já ráda, ale když už je otevřu, chci, aby to stálo za to..což tady nestálo.
(a maličkost: vážně by dvacet let vydržely v perfektním stavu noviny, dopisy a květiny, zavřené v tom pokoji..?)

barbora2530
28.07.2017

Kniha se mi moc líbila, ze začátku pro mě bylo trochu těžší zorientovat se ve všech tech francouzských jménech postav a měst, ale po chvíli jsem se do knihy opravdu dostala a četla jsem jedním dechem. Doporučuji.

misssicccka
16.06.2017

Jsem moc rada, ze diky ctenarske vyzve a knize zacinajici otazkou jsem se k teto knize dostala. Doporucuji vsak po vzoru literarniho lekarnika davkovat si tento lek v klidu a to nejlepe za uplneho klidu, tak 20-50 stranek naproste relaxace, nechat pusobit a opakovane zvolna aplikovat. Mne se podarilo dat si zpocatku vetsi davku, nez jsem potrebovala a minulo se vse ucinkem, az budu cist podruhe, budu moudrejsi. Recepty a knizni leky jsou jiz jen skvely bonus k uzasne medicine. Doporucuji.

nikol2178
14.06.2017

Nádherná kniha na léto, krásně se mi četlo a na konci jsem si i pobrečela. Moc jsem si oblíbila Manon, musela být úžasná. Jemný a krásný příběh o knihách a lásce, to je ta nejlepší kombinace. :)

Zuzu88
09.06.2017

Nápad s půjčovnou knih na lodi výborný, originální...jinak pro mě příliš sladkobolné, rozvláčné..

Jane007
09.05.2017

Knížka, která si opravdu zaslouží titul "krásná literatura". Nejdříve jsem měla trochu problém se začíst, ale pak mě příběh okouzlil a už nepustil. Celá knížka má laskavou, kouzelnou, barevnou, knížkami i jídlem voňavou atmosféru. Doporučuji ji přečíst všem, kteří vedou uspěchaný život a nemají čas zvolnit. Literární lékárnu a Jeana Perdu bych určitě uvítala i v reálném světě (a nejspíš bych u něj utratila nejednu výplatu).

MíšaS.
01.05.2017

Jean Perdu by my tuhle knihu určitě nedoporučil. Ač je hlavním aktérem muž, čtenář je zavalen horou slz, emocí, žalozpěvů a pitvání se v tom, co která postava udělala nebo neudělala v životě špatně. Nakonec si všichni dokonale rozumí, přečtou si nějakou beletrii, v křesle s kočkou na klíně a všechno je vlastně fajn. A ta neustálá rádoby moudra o tom, co je život, láska, vztahy, odpuštění ... . Za mě prostě ne.

hats
13.04.2017

Krása! Chcela by som ísť po stopách Jeana... A vidieť, voňať... Cítiť...

Silwia20
28.03.2017

Francuzsko, Literárna lekáreň, výborné knihy, skvelé jedlo, krásna krajina ... a v neposlednej rade láska.
Áno toto všetko v tej krásnej knihe nájdete :)

princesse
20.03.2017

No poplakala jsem si. Přiznávám, že jsem se ze začátku nějak nemohla začíst, ale zhruba od poloviny se kniha četla tak nějak sama a ke konci jsem si vážně hodně poplakala.

Skawin
31.01.2017

Krásná, jemná kniha, je jako pohlazení...

luba65
04.01.2017

Překrásná kniha. Je fakt,že některé pasáže jsem přeskakovala, ale některé byli tak krásně napsané, že jsem se k nim vracela.

Šárka_D
27.10.2016

Docela fajn čtení do francouzské kavárny ke cappuccinu a croissantu s nutellou. Pro holky.

Dija
17.10.2016

Kniha, která má úžasnou atmosféru, je neuvěřitelně citlivá a pojednává o pomíjivosti života. Důraz je zde kladen na sílu přátelství. Příběh má v sobě spoustu krásných myšlenek, ale myslím, že bych ji spíše doporučovala starší generaci, kteří ji pochopí lépe. Velkým kladem jsou překrásné popisy!

ally74
22.09.2016

Kniha se mi moc líbila, přiznám se, že při nákupu rozhodla obálka. Prostředí zasazené do mé milované Paříže, Provance, na mořské pobřeží, kniha plná citů, lásky, přátelství. Dobře se čte a řekla bych, že tuto knihu byl měl číst někdo, kdo už má pár lásek za sebou, aby jí celkově porozuměl. U knihy jsem se nenudila, naopak. Doporučuji.

zuza.floderova
18.09.2016

nápad to byl vskutku nádherný, ale to zpracování velmi pokulhávalo a nakonec se plazilo, nedočetla jsem, jelikož se děj stal nakonec tak nudným, že jsem u knihy několikráte usnula

Aroucaria
03.09.2016

Jak snadno se člověk nechal léčit touto knihou. S lehkostí se dostal do pařížských uliček i provensálského venkova. I vůni moře jsem cítila. Svoboda takového žití je vskutku opojná a v dnešní uspěchané době doslova žádoucí!

rajen
19.08.2016

Kniha mě zaujala obálkou a anotací. A hlavně vazbou na Francii, kterou miluji. Tak jsem se do ní pustila a byla velmi překvapena, co mě nakonec čekalo. Byla překvapující, neskutečná a místy až neuvěřitelná. Přesto, že se mi četla těžce, jsem ji přečetla poměrně rychle. Kniha má zvláštní rytmus kapitol, na který jsem si dlouho zvykala. Anotace prozradí z děje jen velmi málo, což hodně oceňuji, jakmile se děj posune za ni, je kniha samé překvapení. To, co stálo v dopise, mě hodně dostalo a říkala jsem si, o čem dál ta kniha může tak být. Hnala mě zvědavost, jak se bude příběh vyvíjet dál. A pak mě brzdil ten styl psaní, který byl místy poezií a ta moudra, která jsem si přečetla několikrát za sebou, než jsem četla dál a říkala si, že by se měla tesat do kamene. Po dočtení ve mě zůstal takový pocit zvláštnosti, tato kniha se vymyká a přesto, že uděluji jen 4 hvězdy (jen proto, že pro mě jsou prostě lepší knihy) si tuto knihu vychutnám někdy ještě jednou.

janasim
26.07.2016

Moc rada bych se pridala k tem ctenarum,jimz se tato kniha libila, nebot i me okouzlila nazvem, obalkou i anotaci. Po precteni jsem vsak zmatena. Nektere casti me neuveritelne nudily. Tezko jsem se pres ne dostavala, jina mista knihy jsem zase hltala. Precteni celeho pribehu mi nakonec trvalo tri mesice a to se mi moc casto nestava. Je mi z toho smutno,protoze jedna moje cast pribeh obdivuje a druha se nudi a proto knihu hodnim pouhymi tremi hvezdickami.Štítky

psychologické romány Francie

Autor a jeho další knihy

Nina George

Nina George
německá, 1973

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených9x
v Přečtených287x
v Čtenářské výzvě56x
v Doporučených39x
v Knihotéce129x
v Chystám se číst340x
v Chci si koupit56x
v dalších seznamech6x