Deník Marie K.

Deník Marie K. https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473868/bmid_denik-marie-k-p8X-473868.jpg 4 39 12

Petru už unavuje poslouchat věčné snoubencovy žárlivé scény, navíc se jí nelíbí ani nátlak na založení rodiny, protože se jí slibně rozbíhá kariéra novinářky. Když dostane nabídku, aby zpracovala reportáž o lidech, kteří museli pracovat za války pro říši, je nadšená. Během pátrání ovšem zjistí, že totálně nasazení byli i její prarodiče. Její babička Christina se přitom navíc dozví šokující informaci, která všechny hluboce zasáhne.... celý text

Jana283
23.08.2023 1 z 5

Další zklamání z řady knih, které parazitují na módní vlně knih o druhé světové válce a německo- českých vztazích. Chápu, že každý nemůže psát jako Kateřina Tučková, ale možná by nebylo špatné něco málo si k tématu nastudovat. Vyprávění jedné pamětnice je fakt málo. Jsem dost zklamaná. Chápu, že se nejednalo o dokument, ale přece jen jsem se těšila , že se o životě mladých totálně nasazených lidí dozvím něco víc. Ale byl to jen tuctový milostný příběh krkolomně našroubovaný do historických kulis.

Noisette73
06.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Čtivé a chytlavé, já ji přečetla za jeden večer, přesto mi hrdinové moc neseděli až tedy na Viléma a toho německého mladíka, který byť nepřítel byl ještě sám skoro dítě a možná ani netušil za co bojuje nebo za to bojovat ani nechtěl.
Konec už byl průhledný a to mě mrzelo, čekala jsem tak nějak více, ale tedy Marie ty jsi měla opravdu štěstí, potkat za život dva muže co tě tak moc milovali, to se hned tak někomu nepovede.

gabra03
02.05.2023 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla a byla zajímavá, i když konec trochu předvídatelný, ale v tomto ohledu není tato kniha na našem trhu opravdu ojedinělá... Zkusím pohledat ještě nějakou knihu této autorky. Mám ráda srovnání minimálně dvou nebo tří knih stejného autora...

Renatecka
21.03.2022 2 z 5

Bohužel, nic moc.

alnahu
18.10.2021 5 z 5

Pěkný,velice čtivý romantický příběh z války. Kniha je psána v několika dějových rovinách -začíná příběhem novinářky Petry,která dostane nabídku ,aby zpracovala reportáž o lidech ,kteří museli za války pracovat pro říši. Touto nabídkou je nadšená ,netuší že se jedná i o její příbuzné a že tím rozkryje příběh a dávné tajemství její rodiny. Všechny knihy od této autorky jsou velmi čtivé.

Ronny97
12.10.2021 5 z 5

Moc hezká kniha. Vůbec mi nevadilo, že šlo zčásti o fikci. Čtení rychle ubíhalo, protože se kniha dobře četla a byla zajímavá. Rozuzlení mě ani nepřekvapilo, tak nějak jsem tušila, jak to celé dopadne. Jen je mi líto, že se nestihlo to nedůležitější setkání.

tittanie
25.09.2021

Odpočinková knížka, tak akorát na cesty. Hodně předvídatelná. Jednoduchý příběh. Podle hodnocení, jsem čekala víc, ale knihu jsem přečetla za pár hodin.
A musím říct, že mi vadí knihy, kde hlavní hrdina někoho hledá a vlastně ani ještě nezačne hledat a hledaná osoba se zjeví před ní.

Janaves
22.09.2021 4 z 5

Romantický, hezký ,dojemný příběh, dobře se četl. Závěr se dá tušit. Odpočinkové čtení.

bookcase
05.09.2021 4 z 5

Možná až příliš romantické, trochu ta sladkost přebíjela Mariin zajímavý příběh.

LukBook
10.08.2021 4 z 5

Krásný romantický příběh, částečně z války, s velice dojemným závěrem. Spíše pro ženy, ale třeba i muži si díky válečné tématice najdou své.

Danago
12.07.2021 4 z 5

Velice krásný a čtivý příběh. I když samotný závěr asi nikoho nepřekvapí, knížka se čte velice dobře. Určitě je to to pravé čtení pro ženy.

Jana77
06.07.2021 5 z 5

Nádhera, nádhera a ještě jednou nádhera! Naprosto strhující příběh velké lásky za časů války,který vyšel najevo až s nalezením starého deníku. Málokdy u knih brečím, ale tady jsem na konci polykala slzy.