Přítelkyně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První z novel je příběhem dvou kamarádek z vysoké školy, z nichž jedna žije v Londýně a druhá v Praze. Jana nemůže dýchat ve svazku s dominantním mužem s tradičními představami o úloze ženy, Karla je rozvedená a udržuje vztah s mladším mužem, jehož nároky na vztah narážejí na její touhu po svobodě a samostatnosti. Druhá novela vypráví o dvou sestrách, z nichž jedné, ženě podnikatele, se rozpadne manželství a ona bojuje o děti, druhá se zamiluje do ženatého muže......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163636/pritelkyne-163636.jpg 2.7131
Žánr
Novely, Literatura česká
Vydáno, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (35)

Kniha Přítelkyně

Přidat komentář
kercah
20. října

Knihu jsem měla přečtenou za den. Snadno se čte. Poukazuje na typy partnerství, jejich soužití a celkově fungování vztahu v pozadí toho co si myslíme, ze je správné a co chceme. Lehce feministické povídky. Chápu, že čtenáři, kteří jistý popisováný útlak v knize nezažili, asi s touto tvorbou nebudou souznít.

barca9312
31. května

Druha povidka byla slaba
Prvni napinava ale smutna


Mumu46
15. května

Kniha na rychlé a nejspíš pouze jedno přečtení. Dva hlavní příběhy, které popisují vícero životních cest. Tak rozdílné a přitom tak spojující. Kniha ve mě zanechala spíše nepříjemné pocity. A to i přes občasné radostné pasáže. Počítám s tím, že autorka čerpala ze života. Je mnoho lidí v těchto situacích a sami nemůžeme bez zkušenosti vědět, jak bychom se v nich zachovali my, ať jsme na jakékoli straně "barikády". Akorát mi neseděl styl psaní, občas jsem se ztrácela v krátkých "myšlenkách" postav kvůli rychlým přechodům mezi nimi. Každopádně doporučuji i tak přečíst. Určitě se většina v některém z příběhů najde nebo zná mnoho lidí v okolí se stejnými starostmi či zkušenostmi.

hanča34
07. května

Kniha na jeden krátký večer, taková oddychovka

2306
12.12.2019

Skvělá knížka četla jsem jedním dechem.První příběh byl jednoznačně lepší.Už se chystám na další knihy

gudaska
09.06.2019

První příběh byl záživný, druhý už o dost míň.....

Anie94
01.06.2019

Tato kniha se mi vůbec nelíbila. Kniha byla příšerně napsaná, žádný příběh, hrozný slovosled, hrozný sloh a příběh o ničem. Pořád jsem tak nějak čekala co se z toho vyvine, ale nemělo to žádný konec.

abcd191
17.05.2019odpad!

čistá hrůza. myslela jsem, že Třeštíková je české literární dno, ale když jsem přečetla tuhle knihu od B. Nesvadbové, tak jsem se Třeštíkové musela v duchu omluvit, protože proti Nesvadbové je alespoň přijatelná.Příšerný sloh, hrooozná nuda, debilní slovosled a navíc dva příběhy absolutně o ničem. prostě asi nejhorší kniha, co jsem za posledních 10 let četla. To snad i článek v bulvárním časopise je napínavější a má větší literární hodnotu. HNUS!

1

Doporučujeme

Pálenka: Prózy z Banátu
Pálenka: Prózy z Banátu
Díky za každé nové ráno
Díky za každé nové ráno
Druhý život Marýny G.
Druhý život Marýny G.
Ostře sledované vlaky
Ostře sledované vlaky

Autor a jeho další knihy

Barbara Nesvadbová
česká, 1975

všech 17 knih autora

Kniha Přítelkyně je v

Přečtených219x
Čtenářské výzvě22x
Doporučených1x
Knihotéce54x
Chystám se číst22x
Chci si koupit4x