Přítelkyně

První z novel je příběhem dvou kamarádek z vysoké školy, z nichž jedna žije v Londýně a druhá v Praze. Jana nemůže dýchat ve svazku s dominantním mužem s tradičními představami o úloze ženy, Karla je rozvedená a udržuje vztah s mladším mužem, jehož nároky na vztah narážejí na její touhu po svobodě a samostatnosti. Druhá novela vypráví o dvou sestrách, z nichž jedné, ženě podnikatele, se rozpadne manželství a ona bojuje o děti, druhá se zamiluje do ženatého muže......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163636/pritelkyne-163636.jpg 2.7114
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Kniha Přítelkyně

abcd191
17. květnaodpad!

čistá hrůza. myslela jsem, že Třeštíková je české literární dno, ale když jsem přečetla tuhle knihu od B. Nesvadbové, tak jsem se Třeštíkové musela v duchu omluvit, protože proti Nesvadbové je alespoň přijatelná.Příšerný sloh, hrooozná nuda, debilní slovosled a navíc dva příběhy absolutně o ničem. prostě asi nejhorší kniha, co jsem za posledních 10 let četla. To snad i článek v bulvárním časopise je napínavější a má větší literární hodnotu. HNUS!

Popko

Knížka má jen 124 stran a má 2 dějové linie.
První vypráví o dvou kamarádkách a druhá o sestrách s principiálně obdobným osudem (žena poslouchá svého muže a sama pak trpí). Téma knihy bylo zvoleno dle mého názoru dobře. S tímto záběrem témat, kde autorka použila krátké a jednoduché věty, které dodávají knize dynamičnost a ženou čtenáře kupředu se stává obsahově osekanou a literárně ji tak chybí třešnička na dortu.

Karimah

Fajn čtení, ale příliš useknutý konec.

lagina
23.09.2018

A já se tak těšila na červenou knihovnu... vedle jak ta jedle :D

Dixinka
19.05.2018

Celkem dost hrozný. Všechno.

Evaneva
19.12.2017

Poučný příběh o ženě, která se nechá manipulovat svým nejprve pozorným a pak vykořisťujícím manželem.

Daenerys.Tar
10.10.2017

I mě tato kniha připomněla knihy od mojí oblíbené autorky Monyové. Příběhy nejsou vylíčeny nijak dopodrobna, ale zaujali mě. Obzvlášť když mám v okolí podobné případy.

Aleh
17.07.2017

Bára Nesvadbová se svými názory na muže nikdy netajila. Přítelkyně jsou však nezvykle smutné a depresivní čtení. Autorka si neustále klade otázky, které se týkají lásky, partnerství, manželství, společného soužití a souznění, ale také nenávisti, strachu, bolesti a deprese. je to láska nebo už ne? Je člověk ještě stále sám sebou nebo už ne?
jsou to dvě novely o nerovném soužití. Smutné téma, ale pěkně napsané. A výrazně jiné než jiné knihy této autorky.

Barbara Nesvadbová

Barbara Nesvadbová