Přítelkyně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První z novel je příběhem dvou kamarádek z vysoké školy, z nichž jedna žije v Londýně a druhá v Praze. Jana nemůže dýchat ve svazku s dominantním mužem s tradičními představami o úloze ženy, Karla je rozvedená a udržuje vztah s mladším mužem, jehož nároky na vztah narážejí na její touhu po svobodě a samostatnosti. Druhá novela vypráví o dvou sestrách, z nichž jedné, ženě podnikatele, se rozpadne manželství a ona bojuje o děti, druhá se zamiluje do ženatého muže......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163636/pritelkyne-163636.jpg 2.7114
Žánr:
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Přítelkyně

Přidat komentář
abcd191
17. květnaodpad!

čistá hrůza. myslela jsem, že Třeštíková je české literární dno, ale když jsem přečetla tuhle knihu od B. Nesvadbové, tak jsem se Třeštíkové musela v duchu omluvit, protože proti Nesvadbové je alespoň přijatelná.Příšerný sloh, hrooozná nuda, debilní slovosled a navíc dva příběhy absolutně o ničem. prostě asi nejhorší kniha, co jsem za posledních 10 let četla. To snad i článek v bulvárním časopise je napínavější a má větší literární hodnotu. HNUS!

Popko
15. února

Knížka má jen 124 stran a má 2 dějové linie.
První vypráví o dvou kamarádkách a druhá o sestrách s principiálně obdobným osudem (žena poslouchá svého muže a sama pak trpí). Téma knihy bylo zvoleno dle mého názoru dobře. S tímto záběrem témat, kde autorka použila krátké a jednoduché věty, které dodávají knize dynamičnost a ženou čtenáře kupředu se stává obsahově osekanou a literárně ji tak chybí třešnička na dortu.

Karimah
14. ledna

Fajn čtení, ale příliš useknutý konec.

lagina
23.09.2018

A já se tak těšila na červenou knihovnu... vedle jak ta jedle :D

Dixinka
19.05.2018

Celkem dost hrozný. Všechno.

Evaneva
19.12.2017

Poučný příběh o ženě, která se nechá manipulovat svým nejprve pozorným a pak vykořisťujícím manželem.

Daenerys.Tar
10.10.2017

I mě tato kniha připomněla knihy od mojí oblíbené autorky Monyové. Příběhy nejsou vylíčeny nijak dopodrobna, ale zaujali mě. Obzvlášť když mám v okolí podobné případy.

Aleh
17.07.2017

Bára Nesvadbová se svými názory na muže nikdy netajila. Přítelkyně jsou však nezvykle smutné a depresivní čtení. Autorka si neustále klade otázky, které se týkají lásky, partnerství, manželství, společného soužití a souznění, ale také nenávisti, strachu, bolesti a deprese. je to láska nebo už ne? Je člověk ještě stále sám sebou nebo už ne?
jsou to dvě novely o nerovném soužití. Smutné téma, ale pěkně napsané. A výrazně jiné než jiné knihy této autorky.


Autor a jeho další knihy

Barbara Nesvadbová

Barbara Nesvadbová
česká, 1975

všechny knihy autora

Kniha Přítelkyně je:

v Právě čtených1x
v Přečtených187x
v Čtenářské výzvě17x
v Doporučených1x
v Knihotéce44x
v Chystám se číst22x
v Chci si koupit3x