Přítelkyně

Přítelkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163636/bmid_pritelkyne-163636.jpg 3 148 38

První z novel je příběhem dvou kamarádek z vysoké školy, z nichž jedna žije v Londýně a druhá v Praze. Jana nemůže dýchat ve svazku s dominantním mužem s tradičními představami o úloze ženy, Karla je rozvedená a udržuje vztah s mladším mužem, jehož nároky na vztah narážejí na její touhu po svobodě a samostatnosti. Druhá novela vypráví o dvou sestrách, z nichž jedné, ženě podnikatele, se rozpadne manželství a ona bojuje o děti, druhá se zamiluje do ženatého muže...... celý text

Novely , Literatura česká

Vydáno: , Motto

Ronny97
03.07.2022 2 z 5

Příběhy v knize sice byly docela zajímavé, ale žádná bomba to nebyla. Vadilo mi nezvyklé poskládání slov ve větě. Kvůli tomu jsem se nemohla plně soustředit. Znovu už bych po knize nesáhla.

Svamburger
06.04.2021 1 z 5

Nedočteno a navždy odloženo. Jako Obermanová, možná ještě ta Formanová... to se ještě dalo číst, ale tohle už ne. Myslím si, že paní Nesvadbová je sympatická, pěkná a inteligentní ženská, co má jiskru v oku, a která vždy věděla, co od života chce. Nicméně to z ní ještě nedělá dobrou spisovatelku.

Jara.v
05.03.2021 1 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek k nákupu a přečetla jsem ji, abych zjistila, co to vlastně je. No aspoň už vím, proč ji rozdávali. Příběhy nic moc.

kercah
20.10.2020 3 z 5

Knihu jsem měla přečtenou za den. Snadno se čte. Poukazuje na typy partnerství, jejich soužití a celkově fungování vztahu v pozadí toho co si myslíme, ze je správné a co chceme. Lehce feministické povídky. Chápu, že čtenáři, kteří jistý popisováný útlak v knize nezažili, asi s touto tvorbou nebudou souznít.

barca9312
31.05.2020 2 z 5

Druha povidka byla slaba
Prvni napinava ale smutna

Mumu46
15.05.2020 2 z 5

Kniha na rychlé a nejspíš pouze jedno přečtení. Dva hlavní příběhy, které popisují vícero životních cest. Tak rozdílné a přitom tak spojující. Kniha ve mě zanechala spíše nepříjemné pocity. A to i přes občasné radostné pasáže. Počítám s tím, že autorka čerpala ze života. Je mnoho lidí v těchto situacích a sami nemůžeme bez zkušenosti vědět, jak bychom se v nich zachovali my, ať jsme na jakékoli straně "barikády". Akorát mi neseděl styl psaní, občas jsem se ztrácela v krátkých "myšlenkách" postav kvůli rychlým přechodům mezi nimi. Každopádně doporučuji i tak přečíst. Určitě se většina v některém z příběhů najde nebo zná mnoho lidí v okolí se stejnými starostmi či zkušenostmi.

hanča34
07.05.2020 2 z 5

Kniha na jeden krátký večer, taková oddychovka

2306
12.12.2019 4 z 5

Skvělá knížka četla jsem jedním dechem.První příběh byl jednoznačně lepší.Už se chystám na další knihy

gudaska
09.06.2019 3 z 5

První příběh byl záživný, druhý už o dost míň.....

Anie94
01.06.2019 2 z 5

Tato kniha se mi vůbec nelíbila. Kniha byla příšerně napsaná, žádný příběh, hrozný slovosled, hrozný sloh a příběh o ničem. Pořád jsem tak nějak čekala co se z toho vyvine, ale nemělo to žádný konec.

abcd191
17.05.2019 odpad!

čistá hrůza. myslela jsem, že Třeštíková je české literární dno, ale když jsem přečetla tuhle knihu od B. Nesvadbové, tak jsem se Třeštíkové musela v duchu omluvit, protože proti Nesvadbové je alespoň přijatelná.Příšerný sloh, hrooozná nuda, debilní slovosled a navíc dva příběhy absolutně o ničem. prostě asi nejhorší kniha, co jsem za posledních 10 let četla. To snad i článek v bulvárním časopise je napínavější a má větší literární hodnotu. HNUS!

Popko
15.02.2019 3 z 5

Knížka má jen 124 stran a má 2 dějové linie.
První vypráví o dvou kamarádkách a druhá o sestrách s principiálně obdobným osudem (žena poslouchá svého muže a sama pak trpí). Téma knihy bylo zvoleno dle mého názoru dobře. S tímto záběrem témat, kde autorka použila krátké a jednoduché věty, které dodávají knize dynamičnost a ženou čtenáře kupředu se stává obsahově osekanou a literárně ji tak chybí třešnička na dortu.

Karimah
14.01.2019 4 z 5

Fajn čtení, ale příliš useknutý konec.

lagina
23.09.2018 3 z 5

A já se tak těšila na červenou knihovnu... vedle jak ta jedle :D

Dixinka
19.05.2018 1 z 5

Celkem dost hrozný. Všechno.

Evaneva
19.12.2017

Poučný příběh o ženě, která se nechá manipulovat svým nejprve pozorným a pak vykořisťujícím manželem.

Daenerys.Tar
10.10.2017 4 z 5

I mě tato kniha připomněla knihy od mojí oblíbené autorky Monyové. Příběhy nejsou vylíčeny nijak dopodrobna, ale zaujali mě. Obzvlášť když mám v okolí podobné případy.

Aleh
17.07.2017 3 z 5

Bára Nesvadbová se svými názory na muže nikdy netajila. Přítelkyně jsou však nezvykle smutné a depresivní čtení. Autorka si neustále klade otázky, které se týkají lásky, partnerství, manželství, společného soužití a souznění, ale také nenávisti, strachu, bolesti a deprese. je to láska nebo už ne? Je člověk ještě stále sám sebou nebo už ne?
jsou to dvě novely o nerovném soužití. Smutné téma, ale pěkně napsané. A výrazně jiné než jiné knihy této autorky.

Klára90
12.05.2017 2 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem Jane007. Hrozně smutná kniha po jejímž přečtení mi není vůbec líto,že jsem ji dočetla.

Jane007
10.03.2017 1 z 5

Pro mě těžce depresivní knížka.