rilajaan rilajaan komentáře u knih

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Kniha se četla dobře, příběh byl fajn. Jen mi chování některých postav přišlo nereálné.

29.04.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Čtivá kniha, zajímavý příběh. Spousta námětů na zamyšlení, prostě nic není bílé nebo černé. Válka nemá nikdy vítězů.

18.04.2020 5 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Úžasná historická kniha. Četla se mi moc dobře. Skvělý popis života chudiny. Jen jsem se na začátku ztrácela v postavách.

10.04.2020 4 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Četlo se mi to dobře a byla jsem správně napnutá, ale konec byl dle mého uspěchaný.

04.04.2020 4 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Kniha se moc dobře četla, byť bylo možná trošku neskutečná. Pan knihkupec/detektiv byl asi superhrdina, jinak nevím jak by to vše přežil. Ale bylo to fajn odpočinkové čtení.

29.03.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Kniha, která je ze života. Na nic si nehraje, ukazuje psí život se klady i zápory. Nastavuje zrcadlo nám lidem. I nás v současné době náš "chlupáč" drží nad hladinou.

27.03.2020 5 z 5

Zajímavý příběh jedné z těch šťastných, popsaný prostě bez příkras. V poválečné části jsem se trošku ztrácela.

10.03.2020 4 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Kniha mě chytla a nepustila. Moc se mi líbilo střídaní současnosti a minulosti, kdy jste vlastně věděli nebo minimálně tušili, že se stalo něco hrozného, ale co? Musela jsem číst a číst. Možná konec byl trošku moc otevřený, než jsem čekala.

08.03.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Možná jednoduché téma, ale krásná kniha. I když si myslím, že nebude určena pro všechny.

04.03.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Knihu jsem přečetla, byť jsem jí musela odkládat. Nejsem si jista, zda některé brutální scény musely být vylíčeny tak dopodrobna. U mě to vyvolávalo bohužel jen odpor a nebyla jsem schopna vnímat nic jiné.

11.02.2020 3 z 5

Přece to nevzdáš Přece to nevzdáš Helena Žižková

Dětská kniha s tématikou, která dle mého je pro děti dost těžká a plně nepochopitelná. Dcera ji má jako společné čtení ve škole, ale spoustu věcí nedokáže bez vysvětlení pochopit.
Viz. co má Klárka za nemoc? U dětské knihy bych asi ocenila jasnější (šťastnější) konec. I když dcera konec pochopila jako jasný "happy end".

21.01.2020 4 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Mám ráda tajemné, duchařské příběhy. Takže kniha byla určena přímo pro mě. Jen bych ocenila lepší dovysvětlení, možná poslední "schůzku" s duchy.

11.01.2020 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná kniha, která zaujme všechny věkové kategorie. Pro některé je to pohádka, jiní v ní už vidí skryté významy. Prostě nadčasová kniha.

30.12.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Úžasná kniha, smutné téma. Četla se moc dobře, ale myslím, že mi spoustu drobností uniklo. Určitě přečtu minimálně ještě jednou.

05.12.2019 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Děsivé. Stále přemýšlím, zda je možné, že jeden prohřešek ovlivnil miliony životů.

18.11.2019 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Začátek za mě trochu pomalý, ale nakonec fakt dobrý.

04.11.2019 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Kniha byla čtivá a námět zajímavý a plný zvratů. Pouze mi přišlo, že některé činy pana konzultanta byly nevěrohodné. Prostě si myslím, že by mu vše tak lehce neprošlo.

01.10.2019 3 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Strašidelný příběh, který mě nejdříve trochu zmátl děsivými sny pana učitele (opravdu sci-fi nečtu a nechápu), ale pak přišla druhá linie knihy. Ta byla hrůzostrašná a bohužel založená na skutečné události. Kniha dle mého ukázala spoustu hrůzy, strachu, ale i odvahy malé holky. Určitě stojí za přečtení.

18.09.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úžasná kniha o obyčejných lidech a jejich neobyčejných osudech.

05.09.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Trošku jiný příběh, ale určitě zajímavý pohled na to, co je člověk schopný udělat, aby přežil.

31.08.2019 4 z 5