rilajaan rilajaan komentáře u knih

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Velmi zvláštní čtení. Příběh byl určitě zajímavý, ale někdy jsem se ztrácela. Konec byl až děsivý a určitě to láká číst další pokračování.

22.04.2024 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Životní příběh několika generací jedné rodiny, která prožívá vzestupy i pády. Vlastně bych řekla, že více pádů. Někdy mi přišlo, že jdeme jen po povrchu příběhu, ale paradoxně mi to nevadilo.

11.04.2024 5 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Kniha byla čtivá a předvídatelná. Konec už byl za mě moc (drastický a neuvěřitelný).

26.03.2024 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Trošku jiná Darcy. Děsivé, ale uvěřitelné.

23.03.2024 4 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

Silný příběh, který nás provede válečnými hrůzami (z mnoha pohledů), ale hlavně následky těchto hrůz. Vůbec si nedokážu představit (a ani nechci), jak to muselo být těžké.

12.03.2024 5 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Zajímavý koncept, jedna situace - dva příběhy. V obou se rozvíjí spousta vážných témat. Já jsem "tým" Sabina.

29.02.2024 4 z 5

Vraždy v hotelu Vraždy v hotelu Zora Beráková

Odpočinkové čtení, které asi ničím nepřekvapí.

21.02.2024 3 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Čtivé, drsné a tak děsivě opravdové.

18.02.2024 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Příběh Lenky, superhrdinky. Pro mě to bylo vyprávění o tom, jak jsou lidé schopni zneužít všechno a všechny - a nemusí to být superhrdinové.

31.01.2024 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Oddechové čtení s trochou vědy. Ano, všichni víme, jak to bylo a co se asi stane, ale to vůbec nevadí.

12.01.2024 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Ano, není to žádné originální téma, ale fakt se to čte samo a stránky jen letí. A konec je minimálně velmi zajímavý (otevřený).

05.01.2024 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Přesně takhle mohl vzniknou romám Drákula. Skvěle vymyšlené a napsané.

31.12.2023 5 z 5

Spirála Spirála Džundži Itó

Tuhle knihu dostali moje děti, jen jsem do ní nakoukla a dočetla. Graficky je to velmi povedené, obsahově také - jen někdy opravdu odporné.

26.12.2023 4 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Kniha ze života, takhle se opravdu v minulosti žilo. Dneska už to těžko chápeme.

09.12.2023 3 z 5

Koruna Koruna Nancy Bilyeau

Kniha mě bavila. Začátek skvělý, prostředek trošku pomalý, konec zajímavý. Pro dobré pochopení je asi potřeba trochu znát tudorovskou dobu.

21.11.2023 4 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Krátké kapitoly byly skvělé, čtení díky tomu rychle plynulo. Co se týká příběhu, jsem opravdu rozpolcená, která z hrdinek byla "horší". Ani jedna mi svým jednáním nepřirostla k srdci.

01.11.2023 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Čtivá kniha. S mnoha příběhy, které mě nutily k zamyšlení (co vše může způsobit domněnka a pocit viny).

29.10.2023 5 z 5

Co můžou muži, můžu i já Co můžou muži, můžu i já Silvia Antalíková

I takové lidi potkáváme. U mužů nás to vlastně ani nepřekvapuje, ale žena... Bylo zajímavé pohlédnout do duše někoho úplně odlišného.

19.10.2023 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Tohle opravdu nebylo pro mě.

19.10.2023 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Velmi dobrá romantika s úžasnou atmosférou Kodaně. Bylo to takové pohlazení po duši.

18.10.2023 4 z 5