rilajaan rilajaan komentáře u knih

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Dobře napsaná i trošku strašidelná kniha. Já jsem se tedy moc nebála, ale stránky jsem hltala až do pozdní noci. Určitě doporučuji lidem, kteří se rádi bojí.

20.07.2019 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Poutavý příběh o krutém dětství a víře v budoucnost.

10.07.2019 4 z 5

Obelháni, podvedeni a převychováni - dětské osudy z 20. století Obelháni, podvedeni a převychováni - dětské osudy z 20. století Peter Hartl

Neskutečně děsivé a kruté, ale poutavě napsané.

09.07.2019 5 z 5

Knihu by si měl přečíst každý. Je napsána tak realisticky a bez příkras. A i když si myslíme, že nám se něco takového přece stát nemůže, realita je jiná.

09.07.2019 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Příběhy tří lidí, které válka svedla dohromady. Mě nejvíce zaujal příběh dívky Matildy. Musela být opravdu neuvěřitelně statečná a silná osobnost. Willem byl velmi rozporuplná osoba, asi pokřivená výchovou svého otce. Paradoxně osud židovky Elsi mě zaujal nejméně.

02.07.2019 4 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Kniha byla určitě zajímavá a čtivá. Konec jsem tedy musela číst dvakrát, abych pochopila.

07.06.2019 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Knížka byla určitě zajímavou sondou do psychiky znásilněné ženy. Všechny její pochyby a dilemata byly popsány věrohodně. Jen mi občas hlavní hrdinka přišla až možná naivní, vzhledem k jejímu povolání.

30.05.2019 3 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Knihu jsem četla asi před 15 lety a byla jsem nadšená. Teď jsem se k ní vrátila kvůli čtenářské výzvě a kniha je zajímavá a nápaditá.

29.05.2019 4 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Posledních 150 stran bylo dobrých, ale než jsem se k nim prokousala. Několikrát jsem knihu už chtěla odložit, protože některé části byly až moc roztahané. Takže jsem něco opravdu i přeskakovala.

15.05.2019 3 z 5

Pokoj bez dveří Pokoj bez dveří Karolina Tůmová

Knihu jsem přečetla rychle a četla se mi dobře. Příběh je uvěřitelný ve všech časových rovinách. Jen jsem nějak čekala větší rozuzlení ohledně onoho "magického" prstenu. Ale i přesto to bylo dobré.

12.05.2019 4 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Kniha se čte dobře a rychle. Je napsána jednoduše, ale příběh je určitě moc poutavý. Myslím si, že tuto knihu by si měl přečíst každý, aby se nezapomnělo.

02.05.2019 5 z 5

Případ chirurg Případ chirurg Václav Gruber

Je úžasné jak se člověk mění. Knihu jsem četla jako přípravu na maturitu (což už je řádně dávno) a tenkrát se mi líbila. Dnes mě na ní bavila vykreslení minulé doby.

02.05.2019 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Není to úplně špatná kniha, ale asi jsem čekala víc. Několik opravdu dobrých pasáží, které okamžitě vystřídá naprosto plochá část.

26.04.2019 2 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Osobně mám ráda skoro všechny její knihy. Pět malých prasátek patří mezi TOP 10. Doporučuji všem přečíst.

26.04.2019 5 z 5

Rudá jako krev Rudá jako krev Salla Simukka

Použila bych motto: "Neurazí, nenadchne." Podruhé bych ji už nečetla.

12.04.2019 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Pro mě nejlepší detektivní kniha, která v naší rodině zaujala již několik generací.

10.04.2019 5 z 5