Obelháni, podvedeni a převychováni - dětské osudy z 20. století

Obelháni, podvedeni a převychováni - dětské osudy z 20. století https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48967/bmid_obelhani-podvedeni-a-prevychovani-d-Oye-48967.jpg 4 23 4

Autor pro svou knihu shromáždil materiál o osudech několika dětí v době druhé světové války a po ní, které byly, jak je uvedeno v názvu, obelhávány, podváděny a převychovávány. Později, ať už jako děti nebo dospívající, tito mladí lidé zjistili, že vlastně vůbec nepatří do světa, na který byli zvyklí a který pro ně byl samozřejmý. Pochopili, že nejsou těmi, kým si mysleli, že dosud jsou. Jedním z popisovaných příběhů je osud Marie Doležalové, která byla odvlečena nacisty po vyhlazení Lidic. Kniha nás ale zavádí i do východního Německa, Polska, Litvy nebo Ruska.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Nava

Belogen, betrogen und umerzogen , 2007

rilajaan
09.07.2019 5 z 5

Neskutečně děsivé a kruté, ale poutavě napsané.

Renatecka
20.03.2016 5 z 5

Dávám pět hvězdiček, protože tak poutavě napsanou knihu se smutnými, leč pravdivými osudy jsem dlouho nečetla. Skvěle napsané, žádné zdlouhavé popisy, ale přesto vše důležité je v líčených osudech podchyceno. Skvělé, skvělé, knihu vřele doporučuji. (Málokdy mě knihy rozpláčou a právě tato jako jedna z mála to dokázala - asi proto, že tvrdé osudy dětí mě vždy zasáhnou :/ )

spilina
23.10.2014 5 z 5

Neuvěřitelné, děsivé, smutné............ Jsem ráda, že žiju a mám děti v dnešní době

Bublinka
02.02.2014 5 z 5

šokující....co se ve 20-tém století dělo a možná stále ještě děje v některých zemích i ve století 21-tém. Na druhou stranu velmi "hezky" čtivé..

druhá světová válka (1939–1945) 20. století osudy dětí komunistický režim

Autorovy knížky