Pokoj bez dveří

Tři ženy jednoho rodu, tři osudy, tři různá období historie. Ústředním symbolem vyprávění, které se odehrává ve století 17., za 2. světové války a v současnosti, je vzácný starožitný prsten, jenž je v rodině předáván z generace na generaci. Moderní dívka ho nachází v rodinné šperkovnici a pouští se do pátrání po jeho historii. Postupně odhaluje příběhy žen své rodiny, štěstí i tragédie, které je provázely, a dopátrává se kořenů, z nichž vzešla...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405213/pokoj-bez-dveri-b0M-405213.jpg 4.148
Literatura česká, Historické romány
Vydáno · Brána

Kniha Pokoj bez dveří

ritz
předevčírem

Zajímavý příběh, mohlo být více rozpracované. Ema mě teda moc sympatická nebyla, trochu sebestředné, rozmazlené dítě.

vojteska70

Moc se mi líbila. Stojí za přečtení.

ApolenkaS

Ten začátek... nevím, nezabíral. Ale pak mě příběh chytil! Jen si ji koukejte přečíst ;-)

pilulka

Zachyceni osudu jednoho neobvykleho rodinneho prstenu napric nekolika generacemi zen je uzasne tema. Bohuzel by zaslouzilo dukladnejsi rozpracovani obzvlaste v prvni polovine knihy. V druhe me kniha bavila mnohem vice asi i proto, ze se autorka vice rozepsala. Za sebe, jako vasnivou ctenarku, ale literarniho lajka, je skoda, ze se autorka nevratila po poslednich radcich na zacatek a ten jeste nedopilovala.

Acquenta

Takový průměr...strašně rychlý sled událostí, při čtení jsem se přistihla, že ani nevnímám, protože mě to nebavilo....a Emma ? No, nechápu, jak někdo může opustit své dítě....to mi hlava nebere...

jajka29

Kniha byla velmi čtivá, ale já osobně bych uvítala o 200 stran navíc, škoda že postavy nebyly víc rozvinuté, vše bylo tak narychlo vzato...námět ale super.

eva3992

Příběh tajemného prstenu a tří silných žen jednoho rodu od osmnáctého stolení až po současnost.
Anna najde ve špercích po mamince prsten, který nikdy dříve neviděla. Jelikož je to opravdu unikátní šperk, začne pátrat po jeho původu a tím odhalí i rodinnou histori, která ne vždy byla příjemná. Odhalí těžký život babičky, která byla židovka a dozví se i příběh své příbuzné z roku 1793.
Ze začátku mi přišla kniha trochu pomalá spojená se spoustou úvah, ale jen co jsem se začetla, nedala jsem knížku z ruky, dokud jsem ji celou nepřečetla.
Pěkně citlivě napsané i napínavé zároveň.

zuzana2599

Příběh zajímavého prstenu otevírá osudy tří žen jednoho rodu. Postupně se odhalují příběhy žen, jejich životní tragédie i okamžiky štěstí. Kniha se moc hezky četla, byla to taková letní jednohubka s překrásně lákavou obálkou.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Autor knihy

Kniha Pokoj bez dveří je v

Právě čtených2x