Hvězdy nad námi - Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo

Tyto události, perzekuce mých lidí, se staly součástí souboru faktů, kterým dnes lidé říkají historie. Já jsem tyto události prožívala každý den. Jsou součástí mé paměti.“ V březnu roku 1939 roztříštila nevinnost sedmileté Evy Weissové německá invaze do její vlasti, na Slovensko. V průběhu následujících pěti let, s tím jak nacistická perzekuce evropských židů nabírala na síle, museli Evini rodiče své děti ukrýt, ona a její sestra se ale zajetí nevyhnuly. Eva ve svých pozoruhodných vzpomínkách popisuje zážitky z koncentračního tábora Osvětim-Březinka, kde byla svědkem nekonečných hrůz a sama se stala objektem mučení, nelidské ho strádání a lékařských experimentů nechvalně proslulého Dr. Josefa Mengeleho. Když sovětská armáda na počátku roku 1945 Osvětim osvobodila, Eva s Martou musely čelit nové výzvě: přejít napříč válkou rozvrácenou Evropou, aby se sešly se svou rodinou. Kniha Hvězdy nad námi, vyprávěná se srdceryvnou nevinností mladé dívky a moudrostí dvaaosmdesátileté ženy, je zprávou o přežití tváří v tvář nepředstavitelnému zlu a vyvrcholením Eviny celoživotní snahy vypovídat o holocaustu a zachovat vzpomínku na všechny, kteří v něm zahynuli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/237369/hvezdy-nad-nami-vzpominky-ditete-kt-chu-237369.jpg 4.3128
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Mladá fronta

Gazing at the Stars, 2014

Kniha Hvězdy nad námi - Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo

Knihomolka506

Napínavá, smutná, ale nádherná. Hezky vysvětlené židovské tradice a jejich dodržování a krásný život autorky do doby než nepřijeli nacisti. U jedné scény mě překvapila a šokovala metoda zabití Eviny sestry.

WowKokinko

Ničím prikrášlena výpověď Slovensky co přežila Osvětim. Trošku mi ze začátku vadil popis celé její rodiny včetně jmen bratranců a sestřenic. Měla velkou rodinu a dost se mi to pletlo. Ale jinak jeden z dalších příběhu, co by neměl být nikdy zapomenut.

mot33

Tak nevím takový obecný průměr četljsem nato téma lepší knihy.

Ivanka0070
08.12.2019

Kniha, která mi nejednou vhnala slzy do očí.. Hodně silný příběh, plný bolesti, utrpení a zvěrstev, ale také neskutečné odvahy a síly.. Takhle kniha mě opravdu dostala..

josska
13.11.2019

knihu jsem přečetla jedním dechem,je čtivá,ale co musely i děti zažít,u toho zustává rozum stát...

vera4669
20.10.2019

Nelíbil se mi styl psaní knihy, nicméně tyhle hrůzy se staly a musí se o nich psát. Zpracování však mohlo být lepší

Sotek43
19.10.2019

Krasne psaná kniha plna nešťastných vzpomínek doplněna fotografiemi.

Milujem
04.10.2019

Kniha je psáná čtivě. Četla se velice rychle. Je v ní dobře zachyceno, co se v té době dělo, co malá Eva prožívala během svého života za války. Kniha je obohacena fotkami autorky. Doporučuji.

Osvětim osobnosti osudy lidí holokaust Josef Mengele

Autor knihy