Rudá jako krev

Byla jednou jedna dívka, která se naučila bát... Lumikki Anderssonová je svéhlavá sedmnáctiletá dívka, která má ráda samotu a silnou černou kávu. Řídí se pravidlem „neplést se do záležitostí druhých“. Jednoho rána ale objeví ve školní temné komoře sušící se řadu pětiseteurových bankovek. Ve vzduchu visí pach krve. Nález bankovek od základů otřese jejími zásadami, obrátí její všední život vzhůru nohama a vtáhne ji do světa drogových dealerů a násilníků. Rudá jako krev je první díl úspěšné trilogie. Práva na její vydání se už prodala do 37 zemí světa. Ve druhém dílu s názvem Bílá jako sníh se hrdinka vydává do Prahy. Závěrečný díl nese název Černá jako eben. Thriller, z kterého běhá po zádech pravý severský mráz....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186341/ruda-jako-krev-186341.jpg 3.477

Lumikki Anderssonová 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Egmont (ČR)

Punainen kuin veri, 2011

Kniha Rudá jako krev

oblakaknih
25.11.2019

Kniha Rudá jako krev mě bavila od začátku do konce, ale žádná pecka to nebyla.
Námět je stejný, jako u dalších průměrných thrillerů. Ničím originální, ničím výjimečný.
Postavy byly nevýrazné, některé jejich vlastnosti mi k nim vůbec neseděly a žádnou jsem si neoblíbila.
Styl psaní byl velice jednoduchý. Možná až příliš. Věty byly jednoduché, takže ani příběh nebyl nijak rozvinutý.
Některé části mi přišly úplně zbytečné. Do dalších dílů se pouštět určitě nebudu.

Damonka12
02.05.2019

Nejhorší kniha, co jsem v poslední době četla. Vůbec jsem nechápala styl psaní, nebo chování postav. Přišlo mi to jako jen nějaké věty, bez příběhu. Tuhle určitě nedoporučuji. Pozitivní na ní je snad jen ta obálka, která se mi líbila.

rilajaan
12.04.2019

Použila bych motto: "Neurazí, nenadchne." Podruhé bych ji už nečetla.

SoňaKábová
31.08.2018

I když jsem si myslela, že to bude další knížka, která mě zaujala obalem a názvem a děj nebude nic moc, spletla jsem se. I když většinou mnohem radši čtu mnohem delší knížky, tahle mě bavila. Byly tam i ty chvilky napětí a třeba zrovna já jsem se trochu našla v Lumikki. Na druhou stranu, mi tam byl velmi nepříjemně napsaný styl příme řeči. Mám doma i dva další díly a těším se, až je budu číst. Pravděpodobně si to přečtu i znovu.

Misa25
26.05.2018

V knize se hure orientuje, ale jinak se mi namet libil.

Zelený_Drak
11.10.2017

Když pomineme, že redaktor si spletl YA thriller s experimentální prózou a nechal tam tu zrůdnou přímou řeč, která přebila i stylistické nedostatky, tak se mi kniha četla dobře, a to od začátku do konce (byť nejlepší asi byl prostředek). Nejdřív jsem si na hlavní hrdinku nemohla zvyknout a celkově mi nebyla kdovíjak sympatická, ale oslovily mě její dovednosti v rozpoznávání vůní, měnění pohybů a výrazů... taková budoucí špionka.

Co mi přišlo zbytečné bylo zdůrazňování značek úplně všeho (mám dojem, že ve švédské trilogii Kruh se to v menší míře dělo také, takže možná nějaká severská specialita) a Lumikkiny vzpomínky na její první lásku.

Ačkoliv jsem si knihu užila, víc hvězdiček nedám pro ty zjevné logické nedostatky. Hned zkraje bylo jasné, co se přibližně stalo. Autorka to ostatně čtenářům ukázala (nejspíš věděla, že by to z velké části uhodli i bez toho). A hrdinové tak tápali? Kdyby hlavní hrdinka nebyla čtenáři představována jako chytrá, tak možná, ale takhle? To samé na konci, když se Lumikki přiblížila vlastnímu rodinnému tajemství. To je přece úplně jasné, to si musela domyslet. Je to zkrátka kniha dobrá na vypnutí, protože jakmile při ní člověk přemýšlí, příběh se začně sypat.

elisabeth03
31.08.2017

Velmi příjemná kniha. Napínavá a na zajimávosti se podílel i charakter hlavní postavy Lumikki

jamajka99
06.07.2017

Ndapínavé čtení, určitě přečtu i další díly. Přečteno během jednoho dne, nešlo se odtrhnout.