rilajaan rilajaan komentáře u knih

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Chvílemi jsem přemýšlela, zda je to detektivka nebo psychologické drama s detektivní zápletkou. Každopádně mě tato kniha zaujala. Měla více vrstev a myslím, že každá stála za zamyšlení.

02.04.2023 4 z 5

Jako zvíře Jako zvíře Rudolf Čechura

Oddechovka.

01.04.2023 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Není to jednoduché čtení, jen pro silné povahy. Ukazuje nás lidstvo v plné nahotě. Opravdu jsme schopni tohle vše udělat? Doufám, že tak daleko se nikdy nedostaneme.

22.02.2023 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Kniha se četla dobře, příběh zajímavý. I když je kniha hodně obsáhlá, ocenila bych více informací - hlavně z minulosti.

17.02.2023 4 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

K této knize mám rozporuplné pocity, některé části byly super, jiné jsem četla jen, abych se dostala k tomu co mě zajímalo. A chování některých postav jsem nechápala.

14.02.2023 3 z 5

Nikdo neunikne Nikdo neunikne Romain Sardou

Zajímavé téma, temné a moje představivost dostala zabrat. Jen ten konec ...

09.02.2023 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Čtivé, poutavé, místy dosti drsné, hlavně hodně smutné s nádechem lepší budoucnosti.

23.01.2023 5 z 5

Jen trochu lásky Jen trochu lásky Katarína Gillerová

Oddechové čtení.

15.01.2023 4 z 5

Srdce na háčku Srdce na háčku Joanne Fedler

Zajímavá kniha, která ukazuje, že každý máme nějaké své "jizvy".

09.01.2023 4 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Nejedná se o žádné jednoduché čtivo. Moc jsem ocenila seznam postav. Za přečtení to určitě stojí.

31.12.2022 4 z 5

Porota Porota Ivan Klíma

Přečteno jen kvůli výzvě, ale bylo to skvělé.

05.12.2022 5 z 5

Buchenwaldské bestie : Karl a Ilse Kochovi a lampy se stínítkem z lidské kůže Buchenwaldské bestie : Karl a Ilse Kochovi a lampy se stínítkem z lidské kůže Flint Whitlock

Čtivé, zajímavé i komplexní.

29.11.2022 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Příběh, který má více vrstev. Vykreslil stáří i mládí ve všech barvách.

28.11.2022 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Kniha ukázala hlavního hrdinu opravdově, žádný superhrdina, který vše zvládne a všechny zachrání. To je na této knize nejlepší, že se snaží být objektivní.

21.11.2022 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Smutný příběh (nejenom kvůli konci), velké téma k zamyšlení (vše mohlo být jinak kdyby ....).

04.11.2022 4 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Tohle byla kniha, která dokázala vykreslit skvěle postavy. Četla se jedním dechem.

29.10.2022 5 z 5

Kroky v temnotě Kroky v temnotě Michelle Paver

Krásné popisy krajiny i tajemná atmosféra. Jen hlavní hrdina nebyl můj favorit.

14.10.2022 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Skvělý příběh. Asi mám slabost pro staré detektivky.

11.10.2022 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Začnu od konce - ten byl strhující, tedy poslední cca 1/3, ale první za mě rozvleklá, možná až nezajímavá (abych nekřivdila, pár momentů bylo dobrých). Jsem ráda, že jsem knihu neodložila (což dělám nerada), ale s panem autorem budu mít asi trošku problém (a to mám doma jeho slavné TO - no nevím, nevím).

28.09.2022 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Velmi smutná kniha s krásným i drsným vylíčením života.

07.09.2022 5 z 5