Nikdo neunikne

Nikdo neunikne https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27182/nikdo-neunikne-27182.jpg 4 86 19

New Hampshire. Zima 2007. Na staveništi dálnice, ve výkopu pod vrstvou sněhu, je nalezeno 24 mrtvých. Všichni byli zastřeleni ranou do srdce, aniž kladli odpor. Hromadná oběť příslušníků náboženské sekty? Asistovaná sebevražda? Gigantické vyřizování účtů? Ještě neuvěřitelnější je, že oběti nikdo nepohřešuje. Na policii nevolá ani jeden znepokojený manžel, ani jedna vyděšená matka, ani jeden kolega z práce. Téhož večera přijíždí devětadvacetiletý Frank Franklin na univerzitu Durrisdeer College, jejíž rozsáhlé pozemky sousedí se zmíněným staveništěm, aby nastoupil na místo profesora literatury. Okamžitě vycítí, že v kampusu něco není v pořádku. A brzy uvízne v soukolí hrůzné hry.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Argo

Personne n´y echappera , 2006

rilajaan
09.02.2023 4 z 5

Zajímavé téma, temné a moje představivost dostala zabrat. Jen ten konec ...

Janča1532
27.08.2022 5 z 5

Kniha byla čtivá.Skončilo to,tak jak vrah naplánoval.

čef
04.09.2021 5 z 5

Na konci jsem cítil zklamání z divokého závěru, ale jinak jsem ani já neunikl. Četl jsem do úmoru a těšil jsem se na další část po vynucených přestávkách na jídlo atd. Jedno tajemství prudce navazovalo na další, padouch se stále proměňoval a bylo proto stále o čem dumat. Takže jsem si užil pár hodin dobrého čtení a pár minut zklamání a to docela ujde, ne?

Magie233
25.12.2020 4 z 5

Dobré, čtivé a závěr překvapivý. Knihu jsem si užila.

Barunka_riot
16.09.2019 4 z 5

Skvělá knížka! Na konci už mi ta zápletka sice přišla až příliš překombinovaná a asi mě to trochu rozladilo, ale musím smeknout, že jsem takový závěr necekala :).

hrdlickova_61
20.04.2019 5 z 5

Nečtu moc detektivky, tak nemám srovnání, ale tahle je myslím moc zajímavá. A pro návštěvníky Databáze by mohla být přitažlivá tím, že se děj odehrává v prostředí školy s literárním programem.

bigben
12.04.2018 3 z 5

Nadšení vydrželo tak do půlky knihy, pak se děj tak nějak zkomplikoval a ten závěr byl na mě až moc zmanipulovaný.

Kalabasak
30.05.2017 5 z 5

Celkově příjemné a lehké čtivo na prázdniny. Konec sice působí dost nepravděpodobně, ale řekl bych, že do kontextu docela zapadá.

Standa24
08.05.2017 5 z 5

Strhující, tajuplný a místy až hrůzostrašný příběh o geniálním vrahovi, který si hraje se všemi, kdo se mu snaží přijít na stopu. Jeho činy jsou promyšlené mnoho kroků dopředu ...
Když jsem se do knížky začetl, už jsem ji nemohl odložit :)

ArwenAragorn
28.01.2017 4 z 5

Ve třetině knihy se objeví kandidát na všechny vraždy, skutečné monstrum, kterému nemůže FBI i přes veškeré snahy nic dokázat. Proto volí riskantní plán. Autor píše s lehkostí a poutavě, kniha se čte dobře, ale závěr, tolik vychvalovaný v komentářích, mě zase tak nenadchl. Trochu složitý, nebo jak uvedl(a) Sonik 1974 - překombinovaný.

Sonik1974
26.01.2017 2 z 5

Za mne - překombinované.

Etule
29.07.2016 4 z 5

Knihu jsem si přečetla na základě doporučení. Volba to byla správná. Od první poloviny víte, kdo je vrah. Mohlo by se to zdát jako mínus a mě to tak chvilku opravdu připadalo, ale nakonec zjistíte, že je to vlastně takové plus. Poznáváte vraha, ač to bude znít morbidně, a jeho postupy. Žasnete nad tím, jak sakra pořád může unikat?
Konec byl super. Začala jsem si myslet jedno, pak druhé a nakonec to bylo až to třetí.

honZic
02.04.2016 3 z 5

No, bavil jsem se. Četlo se to fajn, děj odsýpal, předvídatelné to taky nebylo. Ale něco mě stále chybělo. Nebylo to zkrátka uplně ono. Za mě mohu říct: není to thriller, není to detektivka. Přesně něco napůl. Takže tři hvězdy.

fis.rena
13.01.2016 4 z 5

Jsem spokojená...žádné hluché místo,žádné zbytečnosti,které by odváděly pozornost od hlavního příběhu. Konec byl skvělý! I když vraha znáte,zjistíte,že ho vlastně neznáte vůbec.

Rade
27.08.2015 4 z 5

Napínavé - to rozhodně, drsné - to rozhodně, plné zvratů a překvapení, to rozhodně...
Ale mohlo by se v reálu skutečně takto odehrát?
4* minus.

Selinute
06.02.2015 4 z 5

Hodně dobrá detektivka, která určitě stojí za přečtení.

tteerriinnaa
04.02.2015 5 z 5

Nejlepší detektivka

eL13
07.01.2015 4 z 5

Naprosto úžasné. Konec je úplně jiný, než-li očekáváte, tudíž knihu dočtete, zavřete a klepete si na čelo, jak jste mohli být tak hloupí a nepřijít na to.
Pro milovníky drsnějších dějů a popisů doporučuji !

Davies182
01.11.2014 5 z 5

Thriller roku 2008 - zkuste jej přečíst než vám zamrzne krev v žilách!

Romain Sardou
francouzská, 1974