Nikdo neunikne

New Hampshire. Zima 2007. Na staveništi dálnice, ve výkopu pod vrstvou sněhu, je nalezeno 24 mrtvých. Všichni byli zastřeleni ranou do srdce, aniž kladli odpor. Hromadná oběť příslušníků náboženské sekty? Asistovaná sebevražda? Gigantické vyřizování účtů? Ještě neuvěřitelnější je, že oběti nikdo nepohřešuje. Na policii nevolá ani jeden znepokojený manžel, ani jedna vyděšená matka, ani jeden kolega z práce. Téhož večera přijíždí devětadvacetiletý Frank Franklin na univerzitu Durrisdeer College, jejíž rozsáhlé pozemky sousedí se zmíněným staveništěm, aby nastoupil na místo profesora literatury. Okamžitě vycítí, že v kampusu něco není v pořádku. A brzy uvízne v soukolí hrůzné hry....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27182/nikdo-neunikne-27182.jpg 4.263

Personne n´y echappera (2006)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Argo

bigben

Nadšení vydrželo tak do půlky knihy, pak se děj tak nějak zkomplikoval a ten závěr byl na mě až moc zmanipulovaný.

Kalabasak
30.05.2017

Celkově příjemné a lehké čtivo na prázdniny. Konec sice působí dost nepravděpodobně, ale řekl bych, že do kontextu docela zapadá.

Standa24
08.05.2017

Strhující, tajuplný a místy až hrůzostrašný příběh o geniálním vrahovi, který si hraje se všemi, kdo se mu snaží přijít na stopu. Jeho činy jsou promyšlené mnoho kroků dopředu ...
Když jsem se do knížky začetl, už jsem ji nemohl odložit :)

ArwenAragorn
28.01.2017

Ve třetině knihy se objeví kandidát na všechny vraždy, skutečné monstrum, kterému nemůže FBI i přes veškeré snahy nic dokázat. Proto volí riskantní plán. Autor píše s lehkostí a poutavě, kniha se čte dobře, ale závěr, tolik vychvalovaný v komentářích, mě zase tak nenadchl. Trochu složitý, nebo jak uvedl(a) Sonik 1974 - překombinovaný.

Sonik1974
26.01.2017

Za mne - překombinované.

Etule
29.07.2016

Knihu jsem si přečetla na základě doporučení. Volba to byla správná. Od první poloviny víte, kdo je vrah. Mohlo by se to zdát jako mínus a mě to tak chvilku opravdu připadalo, ale nakonec zjistíte, že je to vlastně takové plus. Poznáváte vraha, ač to bude znít morbidně, a jeho postupy. Žasnete nad tím, jak sakra pořád může unikat?
Konec byl super. Začala jsem si myslet jedno, pak druhé a nakonec to bylo až to třetí.

honZic
02.04.2016

No, bavil jsem se. Četlo se to fajn, děj odsýpal, předvídatelné to taky nebylo. Ale něco mě stále chybělo. Nebylo to zkrátka uplně ono. Za mě mohu říct: není to thriller, není to detektivka. Přesně něco napůl. Takže tři hvězdy.

fis.rena
13.01.2016

Jsem spokojená...žádné hluché místo,žádné zbytečnosti,které by odváděly pozornost od hlavního příběhu. Konec byl skvělý! I když vraha znáte,zjistíte,že ho vlastně neznáte vůbec.

Rade
27.08.2015

Napínavé - to rozhodně, drsné - to rozhodně, plné zvratů a překvapení, to rozhodně...
Ale mohlo by se v reálu skutečně takto odehrát?
4* minus.

Selinute
06.02.2015

Hodně dobrá detektivka, která určitě stojí za přečtení.

tteerriinnaa
04.02.2015

Nejlepší detektivka

eL13
07.01.2015

Naprosto úžasné. Konec je úplně jiný, než-li očekáváte, tudíž knihu dočtete, zavřete a klepete si na čelo, jak jste mohli být tak hloupí a nepřijít na to.
Pro milovníky drsnějších dějů a popisů doporučuji !

Davies182
01.11.2014

Thriller roku 2008 - zkuste jej přečíst než vám zamrzne krev v žilách!

Romain Sardou

Romain Sardou